הדירה המשותפת

מצב
הנושא נעול.
הדירה המשותפת

הדירה המשותפת
נמצאת אני בהליכים מזה כשנה . מאוד קשה לי להגיע עם בעלי להסכם.יש לנו ילד בן 7. רוצה לשאול האם יש לי זכות להישאר בדירה המשותפת שלנו עד הגיעו לגיל 18 ואחר כך למכור את הנכס ולהתחלק חצי חצי , ואם כן האם הוא יהיה רשאי להיכנס הביתה כאשר ירצה במהלך השנים הללו. תודה ממראש.

תשובה

הדירה המשותפת
נמצאת אני בהליכים מזה כשנה . מאוד קשה לי להגיע עם בעלי להסכם.יש לנו ילד בן 7. רוצה לשאול האם יש לי זכות להישאר בדירה המשותפת שלנו עד הגיעו לגיל 18 ואחר כך למכור את הנכס ולהתחלק חצי חצי , ואם כן האם הוא יהיה רשאי להיכנס הביתה כאשר ירצה במהלך השנים הללו. תודה ממראש.
תשובה
התשובה שלילית. הוא יכול להגיש תביעה לפירוק השיתוף בדירה. לפי חוק המקרקעין פירוק שיתוף בדירת המגורים של בני זוג יעוכב והדירה לא תימכר כל עוד לא נמצא דיור חלופי לילדיהם הקטינים של בני הזוג ולבן הזוג שגר אתם. לכן סיכוייך להשאר בדירה עד הגיע הקטין לגיל 18 נראים סבירים, אך לא ודאיים. יש לקחת בחשבון שביהמ"ש יורה על מכירת הדירה וייחוד חלק מהתמורה לשכירת דירה לקטין ולאם (אם ייקבע שאת המשמורנית), ויש עוד אפשרויות. כל עוד הדירה שייכת לשניכם לא נראה לי שניתן למנוע מהבעל את הכניסה אלא אם יש עילה מוצדקת לפי החוק (הטרדה, אלימות וכד´).

מסכים כמעט להכל

תשובה
התשובה שלילית. הוא יכול להגיש תביעה לפירוק השיתוף בדירה. לפי חוק המקרקעין פירוק שיתוף בדירת המגורים של בני זוג יעוכב והדירה לא תימכר כל עוד לא נמצא דיור חלופי לילדיהם הקטינים של בני הזוג ולבן הזוג שגר אתם. לכן סיכוייך להשאר בדירה עד הגיע הקטין לגיל 18 נראים סבירים, אך לא ודאיים. יש לקחת בחשבון שביהמ"ש יורה על מכירת הדירה וייחוד חלק מהתמורה לשכירת דירה לקטין ולאם (אם ייקבע שאת המשמורנית), ויש עוד אפשרויות. כל עוד הדירה שייכת לשניכם לא נראה לי שניתן למנוע מהבעל את הכניסה אלא אם יש עילה מוצדקת לפי החוק (הטרדה, אלימות וכד´).
מסכים כמעט להכל
למה אי אפשר למנוע כניסה שלו לבית??? אחרי פירוק השיתוף וקביעה כי היא רשאית להשאר בבית עד הגיע הקטין לגיל 18בעצם אין לו יותר זכויות בדירה, למעט מחצית תמורה. בוודאי שהוא לא יוכל להכנס אח"כ.

הדירה

הדירה המשותפת
הדירה
מבחינה משפטית - ככל הנראה לא תוכלי להשאר בדירה במשך 11 שנים, עד שהילד יגיע לגיל 18. תוכלי לנסות להשיג זאת בהסכם. עליך לנסות לשכנע את בעלך שהעיכוב במכירת הדירה יביא לו לחיסכון כספי ניכר. למשל - חיסכון בדמי המזונות מבחינת המדור. כמו כן בידקי האם יש לבעלך זכויות סוציאליות או זכויות כספיות נוספות שהינך זכאית למחציתן ושיקלי האם כדאי לך לוותר על חלק מהן או על כולן בתמורה לזכות המגורים בדירה, זכות שהינה בעלת משמעות כספית ניכרת גם עבורך. האם אתם נמצאים בהליך גישור? אם לא ממומלץ לנסות זאת. בהצלחה !

מצב
הנושא נעול.
למעלה