הדיסק שעשה לי את סוף השבוע

• פותח הנושא AdiX
  • פורסם בתאריך

AdiX

New member
הדיסק שעשה לי את סוף השבוע

OK, אני לא כותב כאן כמעט אבל מאוד נהנה לקרא. רואים שהפורום הזה מלא באנשים שהמוזיקה היא אצלם בדם וזה כיף לדעת שיש עוד כמה פסיכים כמוך. כנראה השגיע הזמן לתרום בחזרה לפורום. האלבום המדובר הוא אלבום הופעה חיה משנת 1974 של ידידי משכבר הימים אריק קלפטון אשר מצורף למהדורת ה DELUXE של האלבום O 461 Oecean boulevard ההופעה היא האחרונה בסדרת ההופעות שנערכו לאחר יציאת האלבום. נו, טוב אתם בטח אומרים לעצמכם, מה כבר אפשר לחדש לנו אצל קלפטון, כולם הרי מכירים את אלבומי ההופעות הידועים שלו. האלבום הזה מיוחד בשבילי מכיוון שהוא מאוד אישי ומלא רגש. אלבום שונה מהאלבומים של הסופרגרופים שלו בתחילת שנות השבעים ומ EC WAS HERE או JUST ONE NIGHT שבאו אחריו והיו מאוד מהוקצעים. יכול להיות שזה בגלל שהאלבום וסדרת ההופעות באו לאחר הגמילה של קלפטון מהרואין (בעזרת דיקור סיני דרך אגב) המון נגיעות אינסטרומנטליות, המון מקום לזמרות הליוי של קלפטון כשאריק לפעמים מתחבא ברקע ונותן להן את הבמה. מצד אחד קלפטון מאוד מהוקצע כהרגלו ומצד שני יש משהוא בוסרי ואפילו חובבני בנגינה של הלהקה. לא יודע להסביר את זה. חומרים מהתקופה ניתן למצוא באוספים שונים (CROSSROADS מספר 1 ו 2) ובבוטלגים (באדיבות EBAY, החמור ואתרי מעריצים) אבל עד כמה שידוע לי, זו הפעם הראשונה שניתן למצא הופעה מלאה מהתקופה על דיסק מסחרי וחוקי. אז מה יש לנו כאן: 1. SMILE - שיר שבוצע במקור ע"י צ'רלי צ'פלין - שיר מקסים ואופטימי אחד החביבים עלי. 2. LET IT GROW - בוצע אלבום 461 OCEAN BOULEVARD 3. CAN'T FIND MY WAY HOME - בוצע במקור באלבום של BLIND FAITH עם קלפטון, ג'נגר ביקר סטיוי וינווד וריק גרץ' 4. I SHOT THE SHERIF - של בוב מארלי כמובן, ביצוע מדהים, עם סולו גיטרה בסופו שמשאיר בהלם בפעם הראשונה ששומעים. בעצם גם בפעם העשירית. הקטע נמצא גם באלבום CROSSROADS. יש לי אותו בתקליט ושם הוא נשמע הרבה יותר טוב. 5. TELL THE TRUTH - במקור של DEREK AND THE DOMINOS הידעתם שבשנות השיבעים יצא סטיקר עם הכתובת "DEREK IS ERIC" ?? 6. THE SKY IS CRYNG/HAVE YOU EVER LOVED A WOMAN/RUMNLIN ON MY MIND במקור של ענקי הבלוז ELMOR JAMES, FREDY KING, ROBERT JOHNSON 7. LITTLE WING - כמו רבים וטובים, גם קלפטון ביצע מחוות להנדריקס לאורך הקריירה שלו. 8. SINGIN THE BLUE - המידע היחידי שיש לי הוא שהמקור של "MARY MCREARY. 9. BADGE - של CREAM במקור ונכתב והולחן ע"י קלפטון וידידו הטוב ג'ורג הריסון זצ"ל. 10. LAYLA - במקור של DEREK & THE DOMINOS כמובן. כאן עדיין בתקפה שלדעתי קלפטון לא "ידע" אין "לאכול" את השיר ולבצע אותו בהופעה. אני אסביר: הבעיה נוצרה מכיוון שבזמן המסטרינג (יצירת התקליט מההקלטה המקורית) החברה החליטו להריץ את הסרט יותר מהר ממה שהוא הוקלט על מנת לקבל צליל "חם יותר", יצא להם אחלה אבל לנגן ככה אחר כך בהופעה אי אפשר. עכשיו בטח כולכם רצים לשמוע את LAYLA המקורי... 11. LET IT RAIN - במקור מאלבום הסולו הראשון של קלפטון "ERIC CLAPTON" משנת 71. את הדיסק תוכלו למצא כחלק ממהדורה מיוחדת של האלבום 461.., לינק מצורף. תהנו.

melancholy man

New member
לא מכיר

והאמת את 461 אני לא עד כדי כך אובה בשביל שאקנה עוד מהדורה, אפילו יש בה הופעה... בכל מקרה, תודה על הסקירה הקצרה, טוב לדעת שזה קיים. אגב Singin' the Blues הופיע בגירסת אולפן באלבום הבא של קלפטון: There's One in Every Crowd השיר אגב, נכתב על ידי מרי מקרי (Mary McCreary) אישתו של ליאון ראסל, כותבת שירים בזכות עצמה וסוג של אושיית סבטנטיס

AdiX

New member
זו לו גרסת הופעה לאלבום

לא צריך להתיחס אל האלבום כאל גרסת הופעה של האלבום, אם תשים לב החפיפה בין האלבום להופעה היא יחסית קטנה. בכל מקרה, אני תמיד אעדיף הופעה של קלפטון על תקליט אולפן. ואת ההופעה הזו הייתי קונה רק בשביל הביצוע של ההופעה ל I shot the sherif. אבל בכל מה שקשור לקלפטון אני לא דוגמא...
ותודה על המידע על מרי מקרי, את בעלה אני מכיר אבל אותה לא, אתה יכול להרחיב?

למעלה