הדוקטורים לסקסולוגיה המובילים בעולם מתנגדים בתוקף לברית מילה

tomer benner

New member
הדוקטורים לסקסולוגיה המובילים בעולם מתנגדים בתוקף לברית מילה

תפוז - כן לעמוד הראשי

Dr. Paul Joannides:

"מבחינה רפואית, מילה שגרתית [של בנים] הגיונית כמו כריתת העפעפים לתינוקות או כריתת שפתי איבר המין לבנות".

"רופא בארה"ב מרוויח בין $150 ל $300 עבור כל מילה שהוא מבצע ... לא פלא שלרופאי ילדים ולרופאי לידה [רופאי נשים] היסטוריה של מריבות ביניהם על מי יצבע את המילות בתינוקות"

"אם גברים יהודים רוצים להיות נימולים בתור סימן ליהדות שלהם, אז מדוע שלא ימתינו עד שיהיו בני 18 ויכולו להזמין את המוהל בעצמם? מילה בגיל 18 תהיה סימן הרבה יותר חזק של אמונה מאשר לכרות את הקצה של הפין בגיל כמה ימים כאשר התינוק לא יודע את ההבדל בין ספר תורה לבין ספר טלפונים".

מקור: "המדריך לסקס" מאת ד"ר פול גואניידס.
ד"ר פול גואניידס
נחשב לאחד המומחים המובילים והמוערכים בעולם בנושא סקסולוגיה.​

ניתן לקרוא עליו כאן:​
[URL]https://en.wikipedia.org/wiki/Paul_Joannides_(psychoanalyst)[/URL]

-----------------
Dr. Betty Dodson:

"מילת גברים: אמהות, אל תשחיתו את גופם של ילדים"

"המנהג הברברי והמזעזע הזה [מילת בנים] ממשיך להתקיים ללא כל סיבה או הגיון מלבד אלו שיש להם את האומץ להתנגד"​

מקור:​
[URL]http://dodsonandross.com/sexfeature/male-circumcision-mothers-don%E2%80%99t-mutilate-your-boys[/URL]

Dr. Betty Dodson:

ד"ר בטי דודסון נחשבת למומחית מובילה בעולם בתחום הסקסולוגיה.
ניתן לקרוא עליה כאן:​

[URL]https://en.wikipedia.org/wiki/Betty_Dodson[/URL]

מילים כדורבנות

"התינוק לא יודע את ההבדל בין ספר תורה לבין ספר טלפונים".
&nbsp
ואם נכנס רגע לפן הדתי ולנסות להבין אותו, ברורים שני דברים.
&nbsp
1. אם זה היה בגיל בוגר שהאדם מחליט על עצמו, המנהג הזה לא היה שורד.
&nbsp
2. מילת התינוק היא מצווה ואף מבחן, שלא לאמר טריגר לחיזוק האמונה של ההורים ולא של התינוק. הרי המעשה הוא כ"כ קשה ולא הגיוני, ומנוגד לכל אינסטיקט הורי, שהוא מעורר את הדיסוננס הקוגניטיבי* שעות נוספות, התינוק הוא רק תשמיש קדושה וכלי לעשיית המצווה באותו רגע. את הזה הסקסולוגית לא הבינה כנראה (או בחרה להתעלם..). ברור שזה מבחן קשה וכואב מאד, אבל אולי מבחנים אחרים שהאדם צריך לעשות על עצמו באמת לא היו שורדים

&nbsp
*מי ירגיש פרייאר לעשות מעשה כזה סתם לאל לא קיים? אם עשיתי, אני חייב להצדיק את זה, אם אני חייב להצדיק את זה (בפני עצמי לפחות) אז אלוהים קיים ורוצה בקורבנות והמצוות שלנו...להרחבה על הדיסוננס בפינת הפסיכולוגיה במילון שלנו:
&nbsp
http://www.tapuz.co.il/forums2008/terms/default.aspx?forumid=202&d=196&l=פ
&nbsp
&nbsp

דליתוש4

New member
לגבי 1. המנהג שורד יפה בחלקים של אפריקה שם הוא מבוצע בנערים

בני 13-18 עד עצם ימנו.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא כאמונה אלא כמבחן לגבריות, המעבר מילדות לבגרות. לחץ חברתי

עצום, במקרה הזה לא על ההורים (או לא רק עליהם) אלא בעיקר על הנער – מה, אתה לא גבר?!

MotheRonit

New member
בדף של יהוה בפייסבוק

הוא כל הזמן אומר שזה (עוד) מבחן... כמו עקידת יצחק... רק שהפעם נכשלנו

ככל שאני חושבת יותר על מילת תינוקות אני מסכימה עם דוקינס

המערב מתרפס בפני הדתות שבו כאישה מוכה שחוזרת לקבל עוד אגרוף. (לא זוכרת את הציטוט המדוייק והיכן קראתי אותו, אשמח לעזרה בעניין הזה).
&nbsp
זה אותו המצב גם בישראל בתחומים מסויימים ביחס למילה. אני לא מצפה שביום אחד יאסרו על המילה, ביחוד לא כשמדובר במחוקקים ימולים ומחוקוקות שמלו את בנהם.
&nbsp
למשל למה למה למה למה למה ?!? למה עדיין מאפשרים למשל עדיין למצוץ ישירות את הפין הפצוע של התינוק בפה של המוהל לאחר המילה?! זה שבר אותי סופית
יש משהו בדת ומוסכמות שכנראה חונכנו מולה שאנחנו מאד מתקשים לעמוד מולה ולא לכבד, כן, לא לכבד! ואף לאסור חלק מהפרקיטקות הפוגעניות כדי להגן על חסרי ישע.
&nbsp
מה הסיפור בארה"ב אני לא מבינה. צריך לשאול אנתרופולוג מומחה לתחום הזה שמבין מה הולך שם. יש לי תחושה חזקה שגם שם יש איזה יסוד דתי בעניין שימור והגנת המנהג הזה. אבל אני לא מבינה בזה כלום וזו סתם תחושת בטן.

MotheRonit

New member
בארצות הברית זה בגלל קלוג

ואיך הם השרישו שזה בריא (כי סתם להגיד להם שזה כדי למנוע אוננות, לא נשמע כזה מזמין) אפשר לתפוס את הראש (מצד שני, ניתן לראות מה קורה פה בארץ ולהבין כמה המידע השגוי מוטמע בהצלחה)

trilliane

Well-known member
מנהל
וכמובן, הסרטון המוצלח של College Humor שכבר קושר כאן

אני מכירה את הסיפור על קלוג, עבר מאז מספיק זמן, לא?

לדעתי הסיבה שהנושא לא התהפך כבר מזמן חזרה זו סיבה דתית יהודית, גם אם היא תת הכרתית ולא קשורה ישירות להחלטות של יהודים.
אם כי יש שינוי וזה טוב. אבל לאט! לדעתי ככל שזה נוגע לשינויים שיש היום, שקורים מהר בעקבות מהפכת המידע.

MotheRonit

New member
השינוי שם הרבה יותר מהיר מאשר בארץ

עומד היום על ממוצע של חמישים אחוז. בפייסבוק אני חברה בקבוצות אקטביסטים והם מפרסמים לפעמים הודעות של סיבוכים/מתחרטים/אידיוטים שגאים במעשה - ורואים שיש תירוצים שעדיין עובדים

למעלה