הדואר הישראלי החדש - טייק 3

halemo

New member
הדואר הישראלי החדש - טייק 3

ולשם שינוי, אני אסביר קצת את הלוגו... האלמנטים של הלוגו הם שלושה מריחות של קווים ועיגול אחורי שמאלי. האלמנטים הללו נלקחו מחותמת הדואר הנהוגה לביטול הבול המודבק לחבילה או למכתב - החתמה של קווים גליים ועיגול (שבתוכו בדרך כלל יש כיתוב). השימוש בעיגול בצבע בהיר כתום צהבהב מזכיר את השמש בשמיים ושלושת מריחות הקווים מזכירים תנועה בשמיים (מטוס ?) ו/או "מחר" ו/או מעוף וחדשנות. הלוגו בנוי מארבעה צבעים היום די מקובלים בלוגואים של "בזק ושות´", כך שהוא לוגו די "אופנתי"....

בתור לוגו לחברת דואר לא אהבתי

ממבט ראשון זה נראה לי יותר כמו חברת נסיעות/נופש. השמש והקווים מזכירים חוף ים וגלשני רוח. אולי בצבעים שונים...

BlueCat

New member
דווקא אהבתי אבל...

אולי כדאי שהפסים יהיו ממש גליים (משהו כזה: ~) ובצבע יותר אחיד. ככה זה יראה אולי יותר כמו חותמת ולא ים. אהבתי את החלקים מהבול שהראית בניסיון הקודם, אולי כדאי לשלב משהו גם כאן? אולי את החורים העגולים שמסביב או המסגרת של התמונה...

halemo

New member
מה רצית לראות מתן ? מגן דוד ? ../images/Emo5.gif

אולי חיצים ?

תראה...

אולי יש משהו דפוק אצלי למעלה, אבל לי זה מזכיר אתר נופש. אולי עם שינויים קלים הדימיון יעלם... ולגבי ההודעה שלך למטה - הבעיה שלי עם הלוגו שלך היא לא שהוא לא מתקשר לדואר, אלא שהוא כן מתקשר לנופש. הלוגו של סלקום לדוגמה לא מתקשר לתקשורת (משחק מילים
), אבל לפחות הוא לא מתקשר אל משהו אחר - הוא נייטרלי, שזה גם סוג של יתרון.

halemo

New member
איך הגעת ל"לוגו של נופש" ? ../images/Emo5.gif

ראית שמש אז קפץ לך הנופש ? אני מנסה להיזכר איזו חברת נופש משתמשת בלוגו דומה... יש לך אולי רעיון ?

oren*

New member
איפה הבעיתיות?

נופש הוא לא דבר שלילי, ואין הגדרה מקובעת ללוגו של "חברת נופש" מול לוגו של "חברת היי טק" או לוגו של "מפעל פלדה". אני למשל יכול לחשוב על אלף ואחד שימושים אחרים ללוגו של סלקום, חוץ מחברה סלולרית; החל בלוגו של מצפה הכוכבים בגבעתיים וכלה בלוגו של חנות תכשיטים. מה רע בחברת דואר שמשדרת "שמש" ו"ים"? כשהאוטו של "הדואר הישראלי החדש" מגיע לרחוב שלך, תיבות הדואר מתעוררות לחיים. במציאות היום יומית שלנו, משהו שמשדר אופטימיות לא מזיק ולהיפך.

krembo

New member
תיבות הדואר מתעוררות לחיים?

אני כבר לא יודע איך נראה דואר רגיל שהוא לא חשבון שצריך לשלם... בימינו רוב העבודה של דואר ישראל מתמקדת בהעברת חשבונות לתשלום וחשבוניות על דברים שכבר שילמת....

oren*

New member
מרענן, דינמי ומאוד ישראלי - מצויין

שלושת הקווים המעוגלים מזכירים לי חוף ים, הכתום ומעליו שני כחולים. רעיון טוב להשתמש בחותמת דואר שהיא אלמנט שחור ומשעמם כבסיס ללוגו. הטקסט השחור נעלם וכאילו לא שייך ללוגו, בעיקר בגלל המשקל שלו (צר וחד).

krembo

New member
הממ....

זה נראה כמו לוגו של חברת תיירות (קל ונופש?) או לחלופין של בית דפוס קטן שרוצה להראות שהוא יודע להדפיס גם בצבעוני. לא אהבתי. לא נראה כמו לוגו של רשות דואר.

halemo

New member
איך לדעתך צריך להראות לוגו של דואר?

לצייר לוגו על פי הסטנדרטים היום, זה ממש קשה. רק לראות את הלוגואים של חברות התקשורת השונות בישראל ולהבין שכל לוגו יתאים להם בלי קשר למה שהן עושות או מוכרות: 1. הלוגו הקודם של בזק היה בקבצות הלוגואים של שם החברה בפונט כלשהו. אצל בזק, הלוגו הישן היה גם מנוקד. הלוגו החדש מרכיב את האות B, קידומת שמה של בזק באנגלית. המשחק הוא בצבעים. 2. הלוגו של רשות הדואר יחסית מתאים ללגו הישן שלה עם סמל הצבי, וגם חלק מהלוגו הוא שמה של "רשות הדואר" בפונט כלשהו. 3. סלקום, אורנג´ ופלאפוון עם לוגואים שלא מרמזים בפסיק מה הן עושות: סלקום עם לוגו של שני כוכבים (כוכב אחד כצל של הכוכב השני). אורנג´ עם לוגו מורכב מפונט ופלאפונט עם לוגו חדש יחסית של שתי טבעות. 4. הלוגו של חברת המשלוחים FEDEX גם כלוגו שמורכב משמה בפונט כלשהו בשני צבעים. 5. הלוגו של UPS שהוא לוגו בגנון ישן יחסית של מגן ובתוכו האותיות UPS. 6. ועוד ועוד ועוד... אם אתם חושבים שמישהו פה יוכל להכין לוגו ולעשות עבודה שאף חברת פרסום או עיצוב לא מצליחה לעשות בקטע של לוגואים, אז אתם אוטימיים קיצוניים. תוספת ה"דרישות" של הפרוייקט הזה שהלוגו צריך להציג "ישראליות, חדשנות, אמינות" ועוד מילים פרסומיות יפות, מקשה מאוד על מי שמעצב. קרמבו ידידי, אני מחכה ללוגו שלך...

oren*

New member
מי אמר שחברת עיצוב או פרסום לא

תצליח לעשות לוגו? הרעיון הועלה בפורום כפרוייקט הנאה ולמידה, לא כמשהו מסחרי שהוזמן על ידי משרד פרסום ולכן צריך לקחת את הדברים בפרופורציה. אין צורך להכניס בלוגו כל אחת מהדרישות בפרוייקט, אלא לשים לב שממלאים לפחות חלק מהן. הלוגו עם הכוכב של סלקום לא משדר ישראליות, אבל משדר תנועה ותקשורת. וכן, גם המומחים הגדולים ביותר בתחום לא הבינו מאיפה בזק הביאה את האות B הצבעונית שלה - קצרה היריעה מלהכיל (גם את ההשוואות ללוגו של MSN).

krembo

New member
מצטער, אני לא בית-חרושת

מצטער, אני לא בית חרושת ללוגואים, סטיקרים ושאר מיני בישין של עיצוב גרפי. כשיש לי רעיון טוב אני זורק אותו באינטרנט (כמו למשל הלוגו שהכנתי לאגודת ההומואים), אבל אם אין לי משהוא מקורי וייחודי אני מעדיף להימנע מהקיטש הרגיל של דגל-ישראל-בכחול-ולבן-עם-פסים-ברקע-שמשדרים-וואוו-איזה-מגניבים-אנחנו-בתנועה-מתמדת. חלק גדול מהעבודות שלך אני אוהב, את סידרת הלוגואים של הדואר ממש לא אהבתי(במיוחד הלוגו של ארץ ישראל עם המעטפה שיוצרים את האות ד´ שהזכיר לי את המורה לאמנות מבית ספר יסודי שחשבה שלמלא משבצות בדף חשבון וליצור מזה אותיות זה מגניב).

halemo

New member
חן חן על התגובה. הנה תיקון קל

שימוש בפונט עבה ובצבע שמשתלב בלוגו (?). לגב הטענה למעלה שאולי היה צריך לשים גל ~ במקום מריחה של קו, אז למי שלא שם לב, יש גליות בקצה הימני של הלוגו, גל ~ שמורכב משלושת המריחות של הקווים...

Jonathan2

New member
../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif../images/Emo45.gif

הצבעים קצת דהויים, וישנו קשר מסויים לחברת נופש ותיירות. ---------------------------------- הלוגו של בזק מזכיר את הספרות של הטלפון הישן (לפני לחצני הספרות כיום).

halemo

New member
הדואר הישראלי החדש - טייק 5

מצטער... משהו בגווני אפור... (אני לא כל כך בקטע של עיצוב לוגו צבעוני. אני רואה בדמיוני את הלוגו נשלח בפקס ומגיע לצד השני כולו שחור לבן...) הלוגו מורכב מהאות "ד". ראש הלוגו מורכב ממכתב (מעטפה עם בול) והרגל מורכבת ממפת ישראל...

רון קרן

New member
אממ לא ממש..

לא משנה אם הוא היה בצבעים או לא, איתו, לא ההית שולח דואר. ומה זה הברק הזה בסוף הקו? הוא באמת מחוץ?

למעלה