הגשת החמרת מצב עם עורך דין?

matanbs85

New member
הגשת החמרת מצב עם עורך דין?

שלום רב.
אני בן 29 ובעבר לפני 8 שנים היה לי אי כושר 75 זמני ולאחר שנה שונה לי ל65 אי כושר לצמיתות.
כיום העלו לי את אחוזי הניידות ל80 אחוז.
כיום אני עובד מעבודה לעבודה.
ברצוני להגיש החמרת מצב, האם לוועדות של ביטוח לאומי יש שיקול בכך שאני עובד או שלא?
אני עובד בעבודה שיחסית תואמת את היכולות הפיזיות שלי.
אני משתכר טוב אבל עדיין בעצת רופאים ואיך שאני מרגיש חלה החמרה ורצוני לעלות ל75 אי כושר ולנסות גם ל 100 אחוז.
מה יכול להיות שיקול הוועדה במידה ואני עובד?
האם עורך דין מומלץ במהלך כזה?
תודה.

yoelbeker

New member
קיצבת נכות ניתנת בעבור אי כושר....

ואתה כותב שאתה עובד....התנאים לקיצבת נכות הנקרא קיצבת מחיה הם: 1) שבגלל נכותך איבדת 50% מכושר הכנסתך ו 2) הכנסתך אינה עולה על כ 5,400 ש"ח. אז אם זהו מצבך תגיש החמרה ואם תצרף מסמכים המאמתים את תביעתך חבל על שכ"ט לעו"ד.
תבין קיצבת נכות לא ניתנת בגלל נכות אלא בגלל שאי אפשר להתפרנס.

אני מקווה שאתה מדווח על הכנסה מעל 21% מהשכר הממוצע במשק שזה כ 1800 ש"ח לביטוח לאומי.

אגב ביטוח לאומי יודע אם אתה עובד או לא ומהי הכנסתך, המעביד מדווח בסוף כל שנה לביטוח לאומי ומס הכנסה.

matanbs85

New member
רגע יואל..?

אז כן מאז מצב הרפואי החמיר ובכך שניידות העלו לי ל80 אחוז וקשה לי לתפקד, גם ברופאים טועינים זאת בכתב.
יש לי אובדן כושר מעל 50 אחוז.
האם 50 אחוז אי כושר מזכה אותי בקיצבה?
לגבי ההכנסה שלי כיום אני מרוויח בערך 4 וחצי אלף כאשר אני גם בעל תעודת הנדסאי אלקטרוניקה, ועקב הנכות כושרא ההשתכרות שלי נפגע.
האם ביטוח לאומי יכול להגיד לי שבעתיד אני ירוויח יותר כי אני הנדסאי אז יכול להשפיע עלי?
אני נכנס לתוך חוק לרון שאני יכול להרוויח עד 5400 מעל זה מקזזים לי את הקיצבה.
אף פעם ביטוח לאומי לא היה מודע להכנסה שלי.
מה דעתך ?
תודה.

yoelbeker

New member
רגע זה זמן בלתי מוגדר.....

ראשית אין קשר בין ניידות לבין אי כושר....גם אדם על כסא גלגלים עם 100% נכות לא חייב לקבל קיצבת נכות, (לי יש 100% ניידות, 100 רפואית ולא מקבל קיצבת נכות כי משתכר עדיין ברוך השם) ושוב קיצבת הנכות ניתנת עקב אי כושר או אובדן כושר הכנסה....
לשאלתך אם מגיעה לך קיצבה ב 50% הנה ציטוט מאתר הביטוח הלאומי: "על פי התיקון בחוק נקבעו 4 דרגות אי-כושר: 60%, 65%, 74% או 100%. ", אני הייתי כותב את זה אחרת, הייתי מתלונן שכל דבר צריכים לתבוע ולדעת לתבוע, שום דבר לא מקבלים אוטומטית.

ביטוח לאומי לא מסתיר אף הטבה או זכות הכל מפורסם באתר הביטוח הלאומי.
אם לדעתך אתה עומד בקריטריונים ובגלל נכותך איבדת מכושר הכנסתך בגלל החמרה..תגיש תביעה ואפילו כל חצי שנה.

דעה אישית שלי, גם אני יכול לקבל קיצבת נכות...אבל כל זמן שמסוגל לעבוד ולפרנס את משפחתי מוותר על הקיצבה..בשבילי אין מתוק מיגע כפיים.

למעלה