הגשם הבא: כנראה מיום שישי

הגשם הבא: כנראה מיום שישי

עם פוטנציאל טוב להתעמקות אפיק רום בתחילת השבוע הבא. אולי. היום - אולי שאריות וטפטופים פה ושם. לא משהו רציני. החל ממחר אפיק מים סוף שולט באין מערכת דומיננטית בקרקע ידידינו מדרום נכנס לתמונה, ומתחיל להתקדם צפונה. בד בבד, ביום רביעי אפיק רום מתעמק מצפון מזרח לדרום מערב, ומעודד היווצרות שקע בקרקע סמוך לחופי לוב. השקע הזה צפוי לנוע מזרחה, להבלע באפיק מים סוף ושוב לתפוס עצמאות לקראת יום שישי. ברום, כפי שכתבתי, מתעמק אפיק לכיוון דרום מערב, ובליל שישי סוגר שקע רום (שמתעמק יחסית ליום שלפניו בכ-80 מטרים) מעל הארץ וצפונה. בקרקע אפיק מים סוף שסוגר שקע דרומי. הלחויות 24 שעות לפני נראות לא רע בכלל מערבית לישראל, בתקווה שיימשכו מערבה אלינו עם קצת עזרה משקע הרום. בשבת אפיק הרום נע מזרחה, אך עדיין משפיע על ישראל. בקרקע השקע מסרב לזוז ממקומו. בראשון נרית תחילתה של התעמקות ברום והשקע בקרקע עדיין לא זז ממקומו. לסיכום: יום שישי נראה מעניין. סביר להניח שנהיה עם ענננות גבוהה. מקווה מאוד שגם ייצא מזה משהו. הרוחות בימים הקרובים צפויות להיות בעלות רכיב מזרחי (צפון מזרח - דרום מזרח), מה שאומר התייבשות וסוג קור שאני פשוט שונא.

דבר חשוב ששכחתי: הערכים של

השקע יחסית גבוהים. השבוע זה נתן לנו גשמים חקלאיים לא רעים.

עסי

New member
אני גם סובל משילוב של מזרחיות קרות.

תודה על הסקירה, לא יצא לי להסתכל לאחרונה במודלים

למעלה