הגיע היום!!!

דנה A

New member
הגיע היום!!!

אמנם ישנה רשימה של DO לבית... העיקר שהרוב כבר קיבל וי.......... תודה לכם על כל העזרה, התשובות, ההכוונה והרעיונות אני מן הסתם אמשיך להיות כאן, כי.. עד שזה לא נגמר.. זה לא נגמר... אם יש המלצות לחנויות של ציוד גינה עם מחירים טובים, אשמח לקבל המלצה שבת שלום ושבוע נפלא

דנה A

New member
עדיין ללא הדלת הקבועה, אלא הזמנית

הזמנית אלומיניום אפור, הקבועה תהיה ברזל ואדום..

דנה A

New member
להקמת גינה חדשה

מחשב, ממטרות, כל מה שנדרש.. גם מזמרה יכולה לבוא בחשבון... מה שצריך לשלב הראשון בלבד (בשלב הראשון רק דשא יהיה, כדי שהספקת החמרה לתוך הבית תיפסק\9 תודה

פיטנגו4

New member
הכי זול

הכי זול זה ...להזמין תכנון מקצועי זה הוא השלב הראשון. דשא זה לא השלב שאחרי התכנון, אלא התשתית, למשל מערכת ההשקיה. לגבי ההשקיה - לא מספיק מחשב+ממטירים, כפי שכתבת. מה שחשוב זה תכנון נכון של מערכת ההשקיה. שום מחיר בעולם לא שווה לעמוד אח"כ עם צינור ולהשקות את פינות הדשא אליהן לא מגיע מים, או לגלות שאת משקה פי כמה וכמה ממה שצורכת הגינה, וששתלת 2 צמחים זה ליד זה: אחד עם צריכת מים גבוהה ואחד עם צריכת מים נמוכה, כך שאחד מהם גוסס... ושלא עשית תכנון נכון של ניקוזים, והגינה "שוחה"... ןשהעץ לא צמח למרות כל החומרים (היקרים מאד) ששמת עליו, כי הוא פשוט לא מתאים לאזור שלך... הסיבה שאני כותבת כאן בפרום היא שאנשים יבינו שאפשר לדחות הרבה, אבל תכנון נכון הוא הבסיס, לכן חשוב מאד לא לוותר עליו. כולם כאן בשלב הנכון להבין שבית פרטי לא נגמר בקירות, אלא בגבולות המגרש.(מבחינת אדריכלי נוף זה גם מעבר לזה). בלי תכנון נכון של החדר הכי גדול בבית - הגינה - אז חבל על כל ההשקעה. העלות העיקרית היא בהקמה, אותה אפשר לחלק לחלקים ולדחות מה שאפשר, אבל על תכנון לא לוותר!!!!!!!!!!!!!

דנה A

New member
מסכימה איתך מאוד

אין לי ספק שהידע והניסיון שבתכנון גינות הוא חשוב במיוחד, דיברנו על כך בעבר במסרים, אם את זוכרת.. אני מהשרון.. האם ידוע לך אם קיימת אפשרות ליעוץ בסיסי - זא' מבחינת ההמלצות להשקייה כי מבחינת חלוקת השטח, כבר קיימת חלוקה של שטח עיקרי לדשא (שטח מצומצם יחסית לבתים), וערוגות מוכנות שונות הנמצאות בין היציקות והריצוף הקיימים.למשל כמו שמופיע בתמונה (יש גם מאחורי הבית) הצורך ביעוץ ראשוני הוא במבחינת חלוקת התקציב, וההכרח בדשא הוא גבוה בשל מעבר החמרה אל רחבי הבית... האם ידוע לך סדר גודל מחירים של יעוץ ראשוני מעין זה? תודה פיטנגו!!

פיטנגו4

New member
תראי מה קורה כשאדריכלי בנין מתכננים גינה ../images/Emo10.gif

איך לפי דעתך תנוקז הערוגה מוקפת הריצוף שבתצלום? זוהי אמבטיה! מה יקרה לה ביום גשם סוער? (התשובה: לא משנה איך תכסו אותה, הריצוף הלבן יכוסה במי חמרה כתומה) אני מקווה שאין לך הרבה כאלה... רצוי מאד לעשות איזשהו רווח לניקוז באחד הצדדים, ולדאוג שיהיה שיפוע הלאה מהערוגה. אפשר גם ניקוז תת קרקעי, אבל זה כבר מסובך מאד אחרי היציקה. אם לא עושים ניקוז, הפתרון החלקי היחיד,(שלא יעבוד ביום של גשם זלעפות!) הוא הנמכת האדמה, כיסוי בפלריג, חיפוי כלשהו (חלוקים, שבבי עץ) ושתילה בחורים בפלריג, או (עדיף) בעציצים. למה עציצים? כי לא ברור לי אילו צמחים יכולים לחיות באזור שהוא ביצה בחורף ושאסור להשקותו יותר מידי בקיץ... לא ברור לי איך אפשר לתכנן השקיה לפני תכנון סופי של קו הדשא ושל מיקומי צמחים. קו הדשא המדוייק חשוב כדי לדעת כמה ממטירים יהיו, ולכמה קוים הם יתחלקו, כנ"ל גם כמות העצים ומיקומם בלי זה אי אפשר לדעת לכמה קוים תתחלק ההשקיה,ומה יהיה קוטר הצינורות, וגם איזה מחשב השקיה לקנות... אפשר רק לעשות "בערך". התוצאות יהיו בהתאם. אפילו בחנויות השקיה, שבהן נותנים יעוץ, לא יוכלו לתת לך יעוץ רציני בלי תכנון של הגינה... כמו שכתבתי כאן שוב ושוב: תכנון מלא עכשיו. זה הבסיס. ביצוע בחלקים אחרי כן. דיברנו לפני כמה חודשים על ריצוף חוץ. נכון? סליחה אם שכחתי...

דנה A

New member
המון מידע נכון נתת כאן

בתצלום הערוגות הקיימות, הן ללא תחתית או קרקעית או יציקה כלשהי, כך שהמים אמורים להספג שם, מבחינת השתילה אני לא סגורה עדיין על ההעדפות שלי באז' זה, כי זה דורש בדיקת המפה (מבחינת הפנג שואי של תוכנית הבית) בדיקה שעדיין לא התפניתי לעשותה, לצערי. ברור לי שההחלטות תהיינה מחויבות להתחשב בתכנון המקצועי של הגינה, שיקולים מכל הכיוונים קיימים בגינה הקטנטנה שנותרה לי.. דיברנו גם על נושא של תכנון גינה. ושוב תודה לך.

פיטנגו4

New member
עשי ניסוי קטן בנושא הספיגה/חלחול

השקי את האזור של הערוגה הקטנה התחומה (רצוי עם ראש השקיה שמכוון לSHOWERS או להשקיה מפוזרת כלשהי) או שתשאירי צינור עם טפטוף דליל, כדי לדמות כמות של גשם קל, ובדקי כמה זמן התיאוריה על החלחול אכן עובדת... עכשיו, חשבי מה קורה בחורף, כאשר האדמה מראש ספוגה במים... נ.ב. הכל בהנחה שלא מילאו לך בנזז ושאין נזז מתחת למילוי... נזז נראה ממש כמו חמרה אבל הוא נאטם כמו נילון. אין חלחול בכלל. אם זה כך - דירשי החלפת אדמה.

דנה A

New member
אני יעשה את הניסוי

לא מלאו דבר תחת החמרה, אני יודעת כי את החמרה אנחנו העברנו לכל הערוגות שיש, היא נרמה באמצא השטח כי אין אפשרות להכנס עם טרקטור לשטח.

fireman

New member
שכחת לענות על השאלה בסוף ../images/Emo13.gif

לא פעם עלתה כאן המילה "זול" ביחס לתכנון גינה.... מה המספרים שעומדים מאחורי השירות הזה (תכנון גינה מקצועי)?

פיטנגו4

New member
עלות - תועלת

אתה יכול לאמר כמה עולה תכנון אדריכלי של בית? סביר שלא במדויק... נכון? טווח המחירים כ"כ גדול, ותלוי בגינה עצמה, בכמות האתגרים שהיא מציבה (למשל: טופוגרפיה מיוחדת), מה מצב הפיתוח שלה, מה נדרש לעשות, והכי חשוב: מה רוצים הלקוחות. זה מתתרגם לשעות עבודה. כמובן שיש הבדלי מחיר גדולים בין מעצב אחד למשנהו. עלות סבירה, לדעתי, היא בערך 10% מעלות הקמה משוערת. (יש המחשבים גם עלות לשעת עבודה.) לכן, היא מחזירה את עצמה בתכנון נכון ומיעוט אלמנטים מיותרים. אני אעשה לך את החישוב הכלכלי שביקשת : עלות הקמה מלאה, (לא כולל ריצופים, בריכות-נוי, פרגולות וחומות, כן כולל חיפויים, כדים, מסלעות קטנות, מערכת השקיה, צמחים) לגינה על מגרש חצי דונם (נדמה לי הגודל הממוצע בפורום הזה) יכולה לנוע מ 6000 ש"ח שזה מינימום שבמינימום, דרך 20-35K ש"ח, שזה הממוצע, אבל השמיים הם הגבול...
. עכשיו, בוא נניח שמעצב מסויים דרש עבור תכנון גינה מסוימת סך של 2,500 ש"ח, ולעומתם גנן מציע "תכנון" חינם תמורת הביצוע. אבל, המתכנן חסך בתכנון ההשקיה שלו אלמנטים יקרים ו/או מיותרים שהגנן התכוון להכניס, היפנה את הלקוחות למשתלות יצרניות זולות יותר וטובות יותר, - בכך עלות ההקמה ללקוח ירדה 3000 ש"ח. או במילים אחרות: הלקוח הרויח כלכלית בכך שלקח מתכנן !!! תוסיף לזה את המחיר שיחסך בכך שהגינה קלה לתחזוקה, ושהצמחים לא דורשים טיפול יקר (ריסוסים והגמעות תכופים) כי הם נבחרו בקפידה... מה קיבלת? וגם הכי חשוב מתכנן מקצועי טוב נותן את מה שאי אפשר לכמת בכסף, וזה: יופי, הרמוניה, וקו עיצובי. קו עיצובי ברור ונקי לא קיים, ממש איננו(!) לשום גנן, מוכשר ככל שיהיה, שלא למד עיצוב מימיו. מי שיודע להעריך את זה, רואה את ההבדל התהומי בין גינה ב"תכנון" גנן לגינה בתכנון מעצב.

fireman

New member
חיפשתי טווח פחות או יותר

ל"גינה הממוצעת" כמובן שיש קצוות לכאן ולכאן ויוצאים מן הכלל. בגדול ענית לי על השאלה.

איריסג

New member
מברוק בובה!!!

שהחיינו וכו'.... ואפילו לא רואים את גג הרעפים... מחכה להזמנה לקפה... (ועד אז - את עדיין מוזמנת לצימר שלי)

דנה A

New member
../images/Emo24.gif../images/Emo51.gif

את מוזמנת תמיד!!!!! יאללה קפצי לביקור כבר יש לך הסלולרי שלי נכון?????????

fireman

New member
מזל טוב!

ותכסו את השער היפה שלכם כשיעבדו על חיפוי הגדר ההיקפית! אני אחרי שנה כבר צריך לצבוע את השער של החניה מחדש בגלל שהוא מתקלף
...צריך לארגן קומפרסור מאיפשהו

למעלה