הביטוח הלאומי אוסר על

מצב
הנושא נעול.

שיר ורד

New member
הביטוח הלאומי אוסר על

הביטוח הלאומי אוסר על
תשלום לעוזרת בית אנונימית. פרטים בכתבה שבקישור.

שאלה בהקשר הזה

הביטוח הלאומי אוסר על
תשלום לעוזרת בית אנונימית. פרטים בכתבה שבקישור.
שאלה בהקשר הזה
העוזרת (ישראלית) מבוטחות באופן אנונימי ואינה רוצה, מסיבותיה, לחשוף את פרטיה בפני הביטוח הלאומי. מה עושים עכשיו
אם אני מעלה בפניה את הסוגיה היא, למעשה, צריכה לבחור בין לחשוף פרטים (עדיף לי) לבין להפסיק לעבוד. בתנאים הללו, אם היא בוחרת להפסיק לעבוד, האם מדובר בהתפטרות או בפיטורים
(מובן, כי אין להעסיקה ללא ביטוח). אודה על חוות דעתכן
שנה טובה

שיר ורד

New member
אם היא מחליטה להפסיק לעבוד

שאלה בהקשר הזה
העוזרת (ישראלית) מבוטחות באופן אנונימי ואינה רוצה, מסיבותיה, לחשוף את פרטיה בפני הביטוח הלאומי. מה עושים עכשיו
אם אני מעלה בפניה את הסוגיה היא, למעשה, צריכה לבחור בין לחשוף פרטים (עדיף לי) לבין להפסיק לעבוד. בתנאים הללו, אם היא בוחרת להפסיק לעבוד, האם מדובר בהתפטרות או בפיטורים
(מובן, כי אין להעסיקה ללא ביטוח). אודה על חוות דעתכן
שנה טובה
זו התפטרות לכל עניין. אם אין לך את הפרטים שלה והיא מסרתב לתת לך אותם ובגלל זה את מפטרת אותה, זה כנראה יוכר כפיטורים. אם יש לך את הפרטים שלה ואת מדווחת עליה ללא הסכמתה (לאחר שהודעת לה), יכולות להיות לכך השלכות שונות, למשל היא עשויה לתבוע אותך בגלל שדווחת נמנעת ממנה גמלה מביטוח לאומי (להערכתי אין לה סיכוי לזכות בתביעה כזו).

ברור לגמרי שאין לה סיכוי לזכות בכך.

זו התפטרות לכל עניין. אם אין לך את הפרטים שלה והיא מסרתב לתת לך אותם ובגלל זה את מפטרת אותה, זה כנראה יוכר כפיטורים. אם יש לך את הפרטים שלה ואת מדווחת עליה ללא הסכמתה (לאחר שהודעת לה), יכולות להיות לכך השלכות שונות, למשל היא עשויה לתבוע אותך בגלל שדווחת נמנעת ממנה גמלה מביטוח לאומי (להערכתי אין לה סיכוי לזכות בתביעה כזו).
ברור לגמרי שאין לה סיכוי לזכות בכך.
המעביד חייב לדווח על העובד שלו. לא תתקבל תביעה נגד מעביד רק בגלל זה שהוא מילא את חובתו. והמדיניות "החדשה" הזו של ביטוח לאומי - מתאימה לחוק. אם לפני זה הם קיבלו דיווחים אנונימיים - זה לא היה בהתאם לחוק. (ותיקי הפורום בטח זוכרים ויכוחים שלי עם גליה על הנושא הזה).

מצב
הנושא נעול.
למעלה