הבדלים מהותיים בין ליס לתל השומר?

זה שנותנים פיטוצין

לא קשור. גם אם פיטוצין נשים מדממות דימום יתר ומגיעות לחדר ניתוח
זה פוגע במהלך ההורמונלי של ההנקה
למיטב זכרוני נשים שהופרו מילדיהם חוו באחוזים יותר דכאון אחרי לידה
ויותר קשיים באספקת חלב
(אגב במעייני הישועה כבר אין שירות מיילדת פרטית)

אז תוכלי בבקשה להסביר

איך הימצאות ליד התינוק ב6 שעות האלו (ולא רק אז) מפחיתה את הדימום, כשנניח שנינו ישנים ?
אחת הסיבות שנטשתי את בדיקת מעייני הישועה היא כי כבר אין שם מיילדת פרטית... (ולניאדו שוב קצת יותר רחוק לי ולשאר המשפחה...)

הפרשה הורמונלית

אפילו הריח של התינוק שלך גורם להפרשהת אוקסיטוצין שעוזר בכיווץ הרחם.
מעבר לזה אני לא צריכה להסביר- המחקרים מצאו מתאם גבוה... מתאם לא מניח סיבה ותוצאה אלא קשר שכשX מתקיים Y גם מתקיים
למשל שנשים מעל גיל 40בסיכון מוגבר לרעלת. אין הסבר מה גורם לזה ועדיין זה מכניס כל אשה מעל גיל 40 לסיכון מוגבר לרעלת
ואם מישהי יכולה להקדים את הריונה היא אוטומטית מקטינה את הסיכון הזה. לא ידועה הסיבה....

תודה !

ראיתי עכשיו באתר שיש שם ביות מלא או חלקי (או גמיש?) אין לי מושג מה זה אומר.
בכל מקרה אני כנראה אקח את ה"סיכון" הזה כי כרגע ההרגשה שלי היא שמנוחה בלי התינוק תהיה לי קריטית הרבה יותר ועייפות תשפיע יותר, גם על ההנקה וגם אחרי שאחזור הביתה.
(אני חושבת שגם כשאחזור הביתה אני כנראה לא אהיה איתו כל הזמן. מן הסתם כשהוא יישן, לפחות מהצהריים, אני אהיה רחוקה ממנו, עם הגדולים...)

שוב תבדילי

מדובר על ההפרדה בחלון הזמן הספציפי הזה שמייד אחרי לידה בימים הראשונים
לא מדובר על המקרה שלך הפרטני אלא על הסטטיסטיקה והמקר שמראים חד שממעית שהפרדה כזו אינה לטובת הילוד ואינה לטובת האם

הבנתי.תודה

זכותה של כל יולדת לנח לאחר הלידה, אבל זכותה

גם להיות 1:1 עם היילוד אם זה מה שהיא בוחרת ואם הבמצב הרפואי של שניהם מאפשר זאת. לבית החולים אין זכות "לנכס" לעצמו את התינוק ועוד מתוך גחמה שסותרת את המחקר והידע המדעי.

אגב

גם בליס תוכלי להפרד ממנה לכמה שעות שתרצי אם תחליטי לנוח אחרי הלידה. זו החלטה שלך. וזה אומר שבליס יש בפנייך את כל האופציות.. בתה"ש אין את זה- הם החליטו בשבילך מה טוב לך ואם פתאום תחליטי שאת רוצה ביות מלא מההתחלה- אי אפשר....

אין שום הגיון וזה בניגוד להמלצות

של כל הארגונים הרפואיים העולמיים
זה לא מגובה בשום מחקר
שמירה על חום גופו של תינוק בריא תהיה אופטימלית כשהוא על אמא שלו, ואם לא אפשרי- על אבא בשלו....
כמובן שהנקה תלך הרבה הרבה יותר טוב (מבחינת סיכויים סטטיסטיים) כשאת איתו כל הזמן ובמיוחד בשעות הראשונות (יש מחקר על עליה באחוזים משמעותיים בסיכוי להנקה ארוכת טווח אם האם היתה צמודה לתינוק בשעות הראשונות)

רק לגבי ההנקה

אני זוכרת שבקורס הכנה ללידה אמרו לנו שאחרי היניקה של הקולוסטרום התינוק לא צריך לינוק אח"כ לפחות 6 שעות. לא?
(גם הגדולה שנולדה בעין כרם ולא "הופרדה" בכוח ל6 שעות, התעוררה לינוק רק כ 8 שעות אחרי הלידה)

יש שכן ויש שלא

זה ממש לא העניין
העניין הוא שתינוק שצמוד לאמא שלו- ההנקה שלו תהיה לטווח ארוך יותר (6 חודשים ומעלה) וגם בטווח הקצר המדדים שלו יהיו טובים יותר (שמירת חום גוף, חומציות הדם וכו')

הייתי היום בתהש בפגישה עם מיילדת

לי מאוד הפריע הרעיון של ההפרדה והבעתי את זה היטב
היא אמרה שהם מגדירים 4-6 וזה הזמן מבחינתם בשביל שרשרת החיול של התינוק . זה הזמן שלוקח כל השטיפה , חיסונים ובדיקה
וכשהזמן הזה מתחיל שעה אחרי שהתינוק איתך למשך שעה ואת מניקה

ועדיין

בבתי חולים אחרים, עמוסים לא פחות, הזמן הזה קצר הרבה יותר....
בפועל השטיפה, חיסונים ובדיקת רופא לוקח מקסימום חצי שעה ושאר הזמן התינוק בעריסה מחוממת וגם אם סיימו את "שרשרת החיול"- לא יתנו לך להוציא אותו וזה מוכיח שלא זו מטרת ההפרדה הזו

אמרו לי שכן . אני חס וחלילה לא מתווכחת איתך

אבל אנחנו לא מכירות
אני אעשה להם את המוות
ועם כל הכבוד חימום עליי יותר יעיל

מה יעשו יזמינו לי משטרה ?

ימררו את חייך

הם מאוד נוקשים ואישה אחרי לידה לא צריכה, ופעמים רבות רגשית לא יכולה, להאבק על מה שהוא ממילא זכות בסיסית. (הם בהחלט, בין היתר, גם יאיימו שיביאו לך את האבטחה של בית החולים).

אני מדברת מנסיון

אמנם לא שלי אבל של קולגות שהיו שם בעשרות לידות. רב הזמן הילד בעריסה מחוממת ולא- לא יתנו לך אותו. כן- מזמינים אבטחה. כן, מזמינים עו"ס.....

אוקיי הפחדתן אותי

המיילדת אפילו רמזה לי שאם אתעקש לא יזמינו לי משטרה
לא מבאס 12 שעות עד מעבר למלונית ?

עברתי הרבה טיפולים והפלות בתל השומר בגלל זה חשבתי ללכת לשם

והמלונית ב׳ איכילוב יקרה אש! ואני על בסיס מקום פנוי שם

חייבת מלונית כדי שהגדולה תוכל לבוא לבקר . היא עם מערכת חיסונית חלשה אני לא יכולה שיהיו מסביבה הרבה אנשים

למעלה