האתגר שלי לשעת תשע"ו! (זה תשע"ו, נכון?)

פאלאדה

New member
האתגר שלי לשעת תשע"ו! (זה תשע"ו, נכון?)

מאז ראש השנה אני חושבת על המטרה שלי לשנה הקרובה, ואז זה בא לי - אני רוצה לעשות ספורט.

ספורט הוא הפתרון הכי, עם לא ה... להפרעות קשב וריכוז. זה לא בא במקום ריטלין אבל משלים את הריטלין ואת הציפרלקס או את שאר התרופות.

אני מוצאת את עצמי במעגל - נרשמת למכון ספורט, מתלהבת, עושה המון ספורט, ואז זה גוזל את כל היום שלי, מפסיקה, לא הולכת למכון ספורט, נהיית פדלאה וחוזר חלילה.

בגלל שספורט גורם לי הטבה בריכוז ובקשב, אם אני מתחילה לעשות, אני מוצאת את עצמי תוך כמה שבועות מתמכרת ועושה 4-5 שעות ביום. כי זה עושה טוב לקשב ריכוז שלי.

ואז זה שורף את כל היום ואני מפסיקה. כי חצי שעה ביום כבר לא עושה לי את זה.

האתגר שלי לשנה הקרובה- להרשם למכון ספורט. לעשות ספורט במידה. כלומר לא יותר מידי. כי אם אני עושה יותר מידי אני לא מצליחה להתמיד בזה כי זה שורף את כל היום.

הנה השאיפה שלי

א. להגיע פעמיים בשבוע לקאונטרי לספורט שגרתי של חדר כושר, בריכה, וקורס אחד (בכוונה אני לא אומרת 3 ברצף). המטרה היא לשחות שעה- שעה וחצי, לעשות שעת חדר כושר ושעת חוג ספורט כלשהו. שניים מקסימום (אם אחד מהם הוא מתיחות או יוגה)

אם אני מדלגת על פעם אחת, לעשות במקום בבית - 3/4 שעה של ספורט בבית כולל מדרגות (יש לנו המון מדרגות בבניין) + חצי שעה משולב הליכה ריצה בפארק.

ב. ללמוד חתירה.

ג. פעם בשבועיים לעשות הליכה ארוכה בשכונה - של שעתיים עד שלוש. ופעם בשבועיים - ריצה בפארק - לסירוגין ריצה והליכה.

ב. פעם ביום אצלי בבית - רבע שעת ספורט. אפשר לעשות חצי שעה על חשבון היום הבא.

זה הרבה? לחלוטין לא. זה ממש מעט. אבל אני יודעת שאם אני אציב יעד שאפתני מידי, אני לא אעמוד בו.

המטרה - לספק לעצמי כלי נוסף להתמודדות עם הפרעת קשב, מעבר לכלי של ריטלין/ציפרלקס.

מנסיון העבר זה הכי עובד לי.

מבחינת השגי כושר גופני היכן אני רוצה להיות בראש השנה הבא? (זה יהיה תשע"ז?)

א. להיות מסוגלת בחצי שעה על הליכון כושר, לרוץ 4.5 ק"מ (כלומר מהירות של 9 ק"מ לשעה). חצי שעה כזו על הליכון נותנת לי יותר מכל ריטלין, ואת היכולת הזו אני רוצה לרכוש.

ב. להיות מסוגלת לשחות חתירה חצי שעה ברציפות, לשביעות רצון המדריך לחתירה (תנועות נכונות וכו'). אני רוצה להרשם לקורס חתירה.

ג. להיות מסוגלת לעשות עמידת ראש ביוגה (לצורך כך צריך שרירי בטן)

ד. להיות מסוגלת לעשות שפגט (אני גמישה וזה המקום שאני רוצה להגיע אליו)

ה. להיות מסוגלת להשתתף בשיעור פילטיס מתקדמים/עיצוב גוף מתקדמים/מתיחות מתקדמים - כלומר להגיע לרמות האלו.

ו. מבחינת אימוני כושר שגרתיים - להגיע בתוכנית אימונים בכושר למצב שבו עברתי לשלב שלישי באימונים (מאמני כושר עושים לך תוכנית וכל מס' שבועות הם משדרגים לך את התוכנית). לכאורה בשנה אני אמורה לשדרג כל חודש חודשיים תוכנית ולהגיע לשלב שישי, אבל אני מסתפקת כרגע בפחות.

ז. להגיע למצב שבו אני יכולה לרוץ בפארק 3 ק"מ ברציפות ללא הפסקות.

אני יודעת, המטרות האלו הן לא הרבה. הן מטרות צנועות. הן לא שאפתניות. אלופת כושר לא אצא מהן. אבל אני יודעת מנסיון העבר, שזו רמת הכושר, שאם אני מגיעה אליה, רמת הקשב ריכוז שלי משופרת, ואני בפוקוס וריכוז.

אפשר להגיע ליותר, אבל אני רוצה להציב יעד צנוע, בכוונה.

@@@@@@@

איך אני הולכת להגשים את המטרה?

חשבתי שכל פעם שאלך לקאונטרי ואעשה את כל הדברים שאני אמורה לעשות, להעלות סלפי שמוכיח שהייתי שם. לכל הגברים בפורום - הכוונה זה לא להעלות תמונה שלי בבגד ים
. הכוונה היא לצלם מזכרת. למשל הייתי בקאונטרי ועשיתי ספורט + שחיה? תמונה למשל של התיק שלי על הכסאות בבריכה, תמונה של נעלי התעמלות עם גרביים בפנים אחרי הספורט (אל דאגה, הריח לא עובר בתמונות).

הכוונה לתמונת מזכרת שאוכל להגיד "עשיתי את הספורט היומי שלי".

אני רוצה לעשות את זה. ולהצליח בזה. משתוקקת. שום ריטלין/ציפרלקס לא משתווה לתחושת הצלילות והריכוז של אחרי ספורט. זה ליגה אחרת. רמת הריכוז אחרי ספורט הרבה יותר טובה מריטלין.

אז זהו, זה גם קצת יתן חיים לפורום, וגם זו תהא הדרך שלי להתמיד בספורט!

אבישי ק

New member
נעשה הסכם, את מעלה תמונה ואז אני חייב גם להעלות תמונה

אם אני מעלה אז גם את חייבת
יש עד 3 ימים להעלות תמונה מהתמונה אחרונה.

יש הסכם?

למעלה