האתגר הגדול ביותר

אור302

New member
האתגר הגדול ביותר

אני עמל כעת על פסקת הסיום לסיכום של הדוקטורט. עוד מוקדם מדי לברכות מזל טוב - יש לי עוד לכתוב הקדמה, שלא לומר עריכה כללית של כל הפרקים ועוד כמה עניינים בסיכום עצמו. ספק אם אסיים הכול עד יוני כפי שקיוויתי. בכל זאת, אני כבר מריח ומתחיל לגשש אצל פסקת הסיכום. והאתגר אינו תוכני. הסיכום עצמו מחייב רמה רטורית גבוהה יותר, ודאי במדעי הרוח. ועוד הוא עוסק בכמה מן הממדים המוסריים של ייצוג השואה. פסקת הסיכום חייבת למצות את כל העניין ועוד ברמה רטורית גבוהה עוד יותר, פאתוס ממש על הנושא הכי כבד של ייצוג השואה וחשיבותו. קולטים? זה כמו שאני יושב לכתוב עכשיו את פסקת המבוא או הסיכום של כתב האישום במשפט אייכמן. לא פחות! איך ניגשים לזה בכלל? כל מה שאני כותב יוצא לי כמו איזה שיר של ילד ביסודי.

d a p h n a

New member
ההצעה שלי? קודם כל תכתוב פסקה, כלשהיא

אפילו אם היא נראית כמו שיר של ילד ביסודי.

אחרי זה לך לכתוב את ההקדמה ושאר הדברים שיש לך לעשות.

ואז, אחרי כל זה, תחזור שוב לסיכום שלך.

אור302

New member
כן, זה מה שאני אעשה בערך.

אבל בכל זאת, כל מה שאני אכתוב לא ימצה את המעמד. כאילו הטילו עליי לכתוב את מגילת העצמאות. איך את תכתב את השורות האחרונות שלך?

d a p h n a

New member
בסיבוב הראשון פשוט כתבתי משהו מאוד גנרי

שמצביע על כיווני מחקר עתידיים.
אחרי זה המנחה שלי אמר שאני צריכה לסיים עם משהו קצת יותר חזק, אז כשערכתי את הסיכום שוב חשבתי על נקודה חשובה שרציתי להעלות בקשר לכלל הדוקטורט, ושלא היתה ממש טיעון אלא יותר משהו כללי כזה, וסיכמתי בפסקה על זה.

אור302

New member
זה בערך מה שיש לי כרגע,

וזה עוד יתפח קצת. שעון החול שלי התהפך כבר מזמן והגרגירים האחרונים עושים את דרכם במורד צווארו (וצווארי).

ABD2b

New member
פאדיחה

קראתי את ההודעה שלך וחשבתי שמזל שאני במדעי החברה ואין שום פאפוס לא בהתחלה ואל בסוף. הסתכלתי מה הייתה פסקת הסיום שלי ונדהמתי לגלות שהשורה האחרונה נקטעה. ככה הגשתי את זה ל PROQUEST. המשפט האחרון אצלי נגדע כך:

These results have implications for [HERE IS NAME OF MY FIELD] providing an important step towards

בטח היה שם משהו בסגנון של
toward understanding BLAH BLAH
אבל זה נעלם. וככה הוגש וישאר לנצח...
מקווה שזה שעשע אותך קצת ורומם את רוחך.

ABD2b

New member
בדיוק בדקתי עכשיו...

ואכן...
תאמין לי שהעירו לי מפה ועד הודעה חדשה על קטנה כגדולה. פשוט אף אחד בוודעה לא טרח כנראה לקרוא את הפסקה האחרונה הידועה בהיותה פסקת הבלה-בלה. (או שהתשתי אותם עד אז ועינהם יצאו מחוריהם בשלב הזה).
מסקנה -- אל תעשה פאדיחות כמוני, אבל אולי הפסקה האחרונה לא עד כדי כך חשובה כמו שנראה לך?

אור302

New member
או, היא חשובה, אולי הכי חשובה.

אצלנו כל מילה קובעת כי הכול טמון במילים. רק במילים.

למעלה