האם צריך לשדרג???

liranon

New member
האם צריך לשדרג???

יש לי מחשב שזה המפרט שלו: פנטיום 3 500 מגהרץ לוח אם 133מגהרץ של חברת SOLTEK. זיכרון 64מגה SDRAM כרטיס מסך וודו 3 3000 16 מגה. כרטיס קול SOUND BLASTER LIVE.! מודם 56K םטנדרטי. ובזמן האחרון אני מרגיש שהמחשב שלי פועל קצת באיטיות ממה שהיה כשהיה חדש. אז אם צריך לשדרג אנא אמרו לי מה הכי חשוב לשדרג ואם זה יהיה שווה.! תודה!!!

tzafrir

New member
קודם תבדוק

תעשה scandisk, לאחר מכן תבצע איחוי של המחשב. ורק לאחר מכן תחשוב הלאה.

ofda

New member
לשדרג? יש כאלה שהיו מתחלפים

עם השאריות שתזרוק... קודם כל - טיפול 10,000, בדיקת שמן, ברקסים וכו´, אח"כ תעבור לקניות. זה מזכיר לי את אלה שקונים רכב חדש כשהמאפרה בקודם התמלאה... תריץ Scandisk, Defrag, תבדוק כמה מקום פנוי על C:, כמה זבל אפשר לזרוק, ואז תמשיך. אפשר לעשות אותו כמו חדש. מצד שני - אם הכסף אצלך הוא אלמנט הזבל (ולא הזבל במחשב) - למה לא? תקנה! תקנה שניים כבר! (סתתתתתתתתתתתתתתתם!) אופיר

nando

New member
הצורך בשדוג נובע מהשימושים במחשב...

אני משתמש בבית במחשב שהוא רק PII 266 עם 64 MB כרטיס מסך 4MB לצורכי כתיבה ב VB. וזה עובד... ובלי רחמים בבקשה. אז אם השימוש הוא לצורכי משחקים גראפיים חדישים,יתכן שישנו צורך לשדרג חומרה כמו כרטיס מסך. אם המחשב לשימוש רגיל כמו עיבוד תמלילים וכו והוא איטי מהרגיל, כדאי לבדוק האם הקומפיגורציה שלא עברה שינוי לא מתוכנן.

@poet

New member
כןןןן כןןןןןןכ כןןןןן

תשדרג , היום מחירי ה sdram ממש ממש זולים שים עוד כרטיס של 128 וישר תרגיש בהבדל וודוו אדפטר הוא מצויין סאנוד בלאסטר לייב זה אחלה מודם 56 זה ממוצע המחשב שלך פועל באיטיות כי אתה נותן לו לעלות לזיכרון יותר מידי תוכנות או שתוסיף זיכרון או שתוריד תוכנות או לפחות תוריד אותן מהסטארטאפ ככה ... שתדע p3 500 הוא מחשב ממוצע כיום. אני הייתי משאיר אותו ככה ועוד שנה וחצי קונה אחר. כי מ p3 ל p4 אי אפשר לשדרג... אז חבל על המאמץ

qazqaz

New member
תוסיף זיכרון, ותהיה בריא...

גם אני עם מחשב מאוד דומה, ולאחרונה הגדלתי ל-256MB - וקניתי משקפי-צלילה כדי שהעיניים יפסיקו לדמוע מרוב המהירות (הרוח...)... חחחחח.... זיכרון 128MB של מייקרון (נחשבים לטובים ביותר, למיטב ידיעתי) עלה לי 140 ש"ח.

לא צריך לשדרג!

שים לב - גם לי יש PIII500 וביצעתי בו כמה שיפורים וזה מחשב אחר לגמרי. קודם כל זכרון 64 זה בדיחה - המחשב משתמש הרבה בכונן כזכרון וירטואלי. גם כרטיס המסך שלך מיושן. אבל אם אתה לא מפעיל משחקים מודרניים תעזוב את זה. בקיצור הגדל את הזכרון ל 256 לפחות. מחירי הזכרון ירדו הרבה בשנה האחרונה ואל תחסוך בזה. בדוק טוב אם הכונן לא עייף ואם יש לו מספיק מקום פנוי. אני החלפתי לכונן גדול ומהיר ויש שיפור רציני בביצועים. החלף את מערכת ההפעלה ל Win2000Pro לפחות (רצוי ה XP). אם תעשה מה שאמרתי (זכרון-כונן-מערכת הפעלה) תגלה מערכת אמינה וביצועים מרשימים על אותו P500. אם תעבור גם ל ADSL (כמו שאני עשיתי) אז בכלל אתה בגלקסיה אחרת.

qazqaz

New member
קניתי בכרמיאל... מכיר??

כרמיאל שכוחת האל, 50 ק"מ מחיפה... אם אתה מהאזור - אשמח להפנותך לחנות הספציפית, אך אינני סבור שהמחיר שלהם שונה משמעותית מאצל אחרים. הקפד לקנות מתוצרת מייקרון, זה מה שחשוב. ובהמשך למה שכתב רעם - ודא שיש לך לפחות 200MB פנויים במחיצה שבה מותקן וינדוס (C בדר"כ). אם לא - פנה מקום דחוףףףף...

qazqaz

New member
דרך אגב, מצאתי ב-100 ש"ח 128MB

של מייקרון... בקיצור - אל תתפשר על יותר מ-100 ש"ח לכל 128MB . נסה לברר גם בחברות שמוכרות באינטרנט, כמו אייבורי מחשבים (אין לי לינק ישיר, מצטער).

ofirgonen

New member
ועוד משהו

כן מצאתי בזאפ אבל בטוח כל זיכרון שאני קונה יתאים למחשב שלי ואם לא אז מה אני צריך לבדוק מצאתי בזאפ שיש ב פלונטר ב-97 שח הבאתי קישור האם זה טוב?מזה 168 pin לחץ כאן

ofirgonen

New member
ועוד משהו

מה ההבדל בין rdram ל sdram שניהם סוגים של זיכרון פנימי??? או ש...?

צוחה

New member
אני מזה לא בטוח אבל נראה לי ש

sdram זה זיכרון לפנטיום עד 3 rdram זה לפנטיום 4 תקנו אותי אם אני טועה, פשוט אני זוכר ששמעתי את זה איפה שהוא

lizansak

New member
מספר הרגליים

וברצינות - זה אומר שזה בדיוק הזכרון שאתה צריך אבל שים לב למהירות הזכרון אם מהירות הזכרון החדש זהה למהירות מה שיש (וכנראה שזה לא) אפשר להוסיף את החדש ויהיה לך יותר אם לא - אז תשים את ה 64 במגרה וקנה שניים של 128 כל אחד אתה צריך זכרון מסוג sdram שזה הזכרון לפנטיום 2-3 ולא rdram שזה הזכרון לפנטיום 4 בהצלחה אלימלך

Mr.Sam

New member
לא בדיוק.

נכון ש RDRAM כרגע הוא ל P4 אבל יש לוחות ל P3 שיש להם יכולת לעבוד עם הזיכרון מסוג זה (לדוגמה ה CAPECODE 820 ) של אינטל, אבל סביר להניח שהלוח שיש לך הוא לא הלוח הזה כי אם כן אז היית יודע על זה. עכשיו יש זכרונות SDRAM במהירויות שונות כמו 100mHz או 133mHz ег או (זה חדש) 166mHz. מה שכן הם כולם יכולים לעבוד אחד עם השני אבל יש לזה מחיר..... אם לדוגמה יש לך זכרון אחד שהוא מסוג 100mHz וזיכרון נוסף שהוא מסוג 133mHz אז שניהם יעבדו במהירות של 100mHz. ביי.

למעלה