האם עוד מישהי נתקלה בתופעה...

yaacobi

New member
האם עוד מישהי נתקלה בתופעה...

הי בנות שמתי לב שהציפורניים בבהונות של עמית צומחות לתוך העור ממש מעין ציפורן חודרנית האם עוד מישהי נתקלה בתופעה ? היתכן וזה מכך שהרגל סגורה כל הזמן בנעליים? אולי בגלל שהם הפוכות? אני ממש לא יודעת מה לעשות עם זה. כבר נהיה לו ממש אדום בזוית הציפורן יש עצה למישהי? הנה תמונה של הג'וק סתם בשביל הכיף

פרלמנים

New member
הי ענבל

לילה טוב, לגבי הציפורניים- בתקופה שהיינו עם הדניס 23 שעות אז הציפורניים של דניאל היו ממש מצ'וקמקות וחודרניות (ומפוצלות ועקומות)
. הטיפול בחודרניות (היה אדום ומוגלה) היה חיטוי בפולידין, שטיפה ומשחה בשם "פוסידין" (אנטיביוטית) וחבישה בפלסטר. לגבי הגזירה-לגזור ישר, לא בעיגול, ולא קצר מדי. החדשות הטובות
: בערך חודש אחרי שירדנו בשעות, לשעות הלילה בלבד, המצב התחיל להשתפר וכיום התיפורניים די רגילות, בהירות, ישרות ולא חודרניות. הייתי ממליצה לך לטפל נקודתית מתי שצריך, ולחכות לימים טובים יותר שהנעליים יהיו פחות שעות ולציפרוניים יהיה אויר ... אגב, דברי עם סיגי (sigis7), היא גם התייעצה לגבי זה לא מזמן, לא הצלחתי למצוא את השרשור הזה לצערי. היא בטח תיכנס בבוקר ותענה לך! לילה מקסים, ג'סיקה

נשנש 5

New member
ציפורן חודרנית

היי, אנחנו עם הדניס בראון כ-5 שבועות ומאז שמנו לב שהציפורן בבוהן של רגל ימין אכן הפכה להיות ציפורן חודרנית עם אדמומיות ונפיחות בקצה האצבע. פנינו לרופאת המשפחה והיא הסתכלה על הציפורן עם זכוכית מגדלת. היא ראתה שיש אדמומיות ונפיחות אבל היא לא ידעה להגיד בוודאות שמדובר בציפורן חודרנית. היא נתנה לנו משחה שנקראת "בקטרובן Bactroban" שהיא גם כן משחה אנטיביוטית והמליצה לעשות אמבטיה ארוכה על מנת לרכך את העור שמסביב לאצבע. השתמשנו במשחה כשבוע ימים והיה נראה שיש שיפור קל ביותר. כרגע, לדעתי, יש עדיין נפיחות ואדמומיות אולם כשאני נוגעת באצבע לא ניכר שזה מפריע או מכאיב לאורי שלנו. חזרנו לביקורת אצל הרופאה ולדעתה אין החמרה (הייתי רוצה שיהיה שיפור ובוודאי שלא החמרה...) והיא מציעה שלא נעשה עם זה כלום. הדבר היחיד שכרגע אנחנו עושים הוא אמבטיה בלילה לריכוך העור + אנחנו נועלים לאורי את הנעליים עם קשירה מאוד רופפת על האצבעות. עכשיו הציפורן כבר יחסית ארוכה וממש אין לי מושג איך לגזור אותה. אני יודעת שצריך לגזור ישר ולא עגול אבל אני פוחדת שזה יגרום להחמרה נוספת של המצב. רק רציתי לשתף אתכם במצב...
ביי.

אנגלה3

New member
היי מותק, איזה בובון../images/Emo99.gif

מה שלומכם? ניסיתי להשיג אותך ביום שישי, הייתי בסביבה גם אצלנו יש את אותה התופעה וגם לשחר היה אדום בזוית הציפורן - לא נגעתי, עבר מעצמו כשהציפורן גדלה קצת.
עמיתוש פשוט מקסים, איזה יופי של אמבטיה.
אנג'לה

sigis7

New member
בקר טוב!

מה שג'סיקה כבר כתבה, היא בעצם ההמלצה שלי. גזירה לא חודרנית מדי ועמוקה מדי, שימוש בפולידין ולעטוף בתחבושת, כל זה אחרי אמבטיה לרגל עם מים חמים וסבון (כמו למבוגרים), אם האזור דלוק ממש, למרוח טיפונת משחה אנטיביוטית ששמים בדלקת עינים, ולעטוף בתחבושת (כמובן להחליף מדי יום). ד"א, ציפורן חודרנית היא תופעה שיגרתית אצל הרבה תינוקות ללא כל קשר לק"פ. מה שכן שונה אצלהם, הוא העובי של הציפורן והגסות שלה(מקומטות כאלה בחלקן), אבל גם זה הינו דבר חולף עם הירידה בשעות!!!

המלצה לגבי מניעה של צפורן חודרנית

היי, נכנסתי לראות מה היו השאלות באירוח היום, ונתקלתי במה שכתבת. פעם ראשונה שאני כותבת כאן בפורום, אבל לא חדשה בתחום (יותם כבר בן שנתיים וחצי, עם ק"פ דו"צ, התחיל מדרגה 6, מטופל בשיטת פונסטי ועכשיו עם דניס בראון 12 שעות ביממה). ראיתי שכבר נתנו לך שלל עצות לגבי הטיפול, אז הרשי לי להתייחס למניעה, מאחר שגם אצלינו הייתה בעייה דומה. מה שנאמר לי במרפאת ק"פ, הוא שמומלץ לא להדק את הסגירה בחור הקדמי של הנעליים (היינו - באיזור קצות האצבעות/ הצפורניים), שם השרוך יכול להיות משוחרר יחסית, שהרי הנעליים לא מיועדות ליישר את האצבעות, שהן בערך הדבר היחיד הישר ברגל עם קלאבפוט
מאז שהתחלתי לפעול לפי העצה הזו, התופעה של ציפורן חודרנית, ששבה וחזרה אצלינו, נעלמה לחלוטין. מאחלת הרבה בריאות!
נ.ב. איזו תמונה מהממת. עמית מתוק!

פרלמנים

New member
הי לאחת מהאמהות

הקדמה: באופן כללי, היה לי יום טוב מאוד היום. למרות שאסף במילואים ואני מתגעגעת אליו מאוד. דניאל היה מקסים, סבלני ונוח. (יש ימים שהוא פחות נוח וסבלני, שיהיה בריא טפו טפו
) החום לא היה בלתי נסבל למרות שכאן המדבר ונורא חששתי מהחמסינים הראשונים שלי כאן
האירוח שטרחתי ואירגנתי ודאגתי ותיאמתי-היה מוצלח (לדעתי לפחות) ובסוף היום (יותר נכון-בלילה) גם הספקתי ניקיונות, כלים וכביסות וכוס קפה עם סנדוויץ וקצת לקרוא ספר
ולמרות כל הטוב שהיה לי היום-בכל זאת, מה שעשה לי כיף גדול באמת, הוא שאת כאן! תודה רבה. לילה טוב, ג'סיקה

גם אצל אושרי זה ככה

לא לגזור ציפורניים בעיגול, אלא ישר. זה הדבר היחיד שאפשר לעשות. וזה לא קשור לנעליים או לטיפול. חייבת לרוץ...

למעלה