האם מישהו יודע איפה

נינה 18

New member
האם מישהו יודע איפה

נמצא/ת ישוב בשם לובישנא או Lubieshina ? קיבלתי עכשיו מידע על משפחתה של סבתא רבה שלי מצד אבי, משפחת פיינגרש , הילדים וכנראה גם ההורים אבל איני בטוחה הגיעו לארץ בשנים שבין 1900-1920 מלובישינא, אבל אני הולכת לאיבוד בחיפוש המקום, ואשמח לעזרה. וכמובן שאני כרגע מחברת אותם למשפחה, ולראות לאן התפזרו כולם.... תודה מראש על העזרה

נינה 18

New member
זהו בדיוק העינין

אומנם לא ידעתי שיש ערים כאלו בכמה מדינות, אבל איני יודעת מאיזו מדינה סבתא רבא שלי רחל חיה פיינגרש עלתה לארץ מאוקרינה כנראה עם בן זוגה, וההנחה שהם גרו ליד הבן בקודימא שבאוקרינה, אבל רק עכשיו אני מתחילה לחקור את הענף הזה במשפחה וחשבתי לתומי שיהיה קל לאתר את העירה. האם יש עירה כזו באוקרינה ? אני מתקשה גם למצוא במאגרי מידע את השפ פיינגרש, וזו עוד משימה, בניגוד לאתרים בארה"ב שאין בעיה. אשמח לעזרה. תודה

לובישנא / פיינגרש / אוקראינה

שלום נינה 18 מצאתי בארכיונים את הדברים הללו: 1) עיירה בשם LYBIZHNYA נמצאת באוקראינה כ 20 ק"מ מערבה לקולומיא. 2) עיירה בשם LUBOCHINY מצאת באוקראינה קרוב למפגש הגבולות עם בלארוס ופולין. 3) עיירה בשם LOPUSHANY נמצאת באוקראינה כ 50 ק"מ מזרחה מלבוב. 4) את השם פיינגרש מצאתי בלועזית: FAYNGERSH, FAINGERSH, FAJNGERSH. 5) מצאתי לפחות 9 אנשים בעולם שמחפשים שורשים משפחתיים בשם - FEINGERSH. אם את מעוניינת בעזרה נוספת הדאר האלקטרוני שלי: [email protected] בהצלחה

נינה 18

New member
תודה רבה

אני אתחיל לשוטט ולגלות את השורשים של חיה רחל,סבתא של אבי. חסרים לי סיפורי המשפחה שלה. אחד מהאחינים שלה הוא עודד פיינגרש הצייר. אבל מה שמעניין אותי זו ההסטוריה שלה, וחייה , וכמובן ההוריםשל ההורים, של ההורים.... בהסטוריה המשפחתית לא הגיעו לאוזני סיפורים עליה. הסיפורים היו יותר על בניה, על משפחת הבעל ... המון תודה.

למעלה