האם מישהו זוכר

מצב
הנושא נעול.

ארזS

New member
האם מישהו זוכר

האם מישהו זוכר
שלפני כך וכך שנים היה בארץ פרוייקט של אוטובוס ישראלי שנקרא "פאיא" ? אני זוכר שב"דן" היו שני אוטובוסים כאלה. אבל לא זוכר את המספרים שלהם... יש למישהו מידע או אולי אפילו תמונות ?

יצחקA

New member
פאיא

האם מישהו זוכר
שלפני כך וכך שנים היה בארץ פרוייקט של אוטובוס ישראלי שנקרא "פאיא" ? אני זוכר שב"דן" היו שני אוטובוסים כאלה. אבל לא זוכר את המספרים שלהם... יש למישהו מידע או אולי אפילו תמונות ?
פאיא
קודם כל !!! ארז- תמונות יפות ומענינות מאד וגם אני מקווה לצלם. אגב, לפני שבוע ראיתי לא רחוק מהבית שלי גרר של דן שהיה צבוע כמו 4081 (עם 4 גלגלים מאחורה). רצתי הבייתה להביא מצלמה, וכשחזרתי למקום- הגרר כבר לא היה... לעניין הפאיא-אני לא זוכר פרוייקט כזה אבל אני זוכר שלפני כ-9 שנים נסעו אוטובוסים בודדים בצבע סגול בקו 4. האוטובוסים (לפי מיטב זכרוני) היו נמוכי רצפה ובצבע סגול. מה זה? האם זה פאיא, האם זה אוטובוסי קדם-נידרפלור או שמה אני זוכר את 6001? ....הייתי ילד קטן כך שהפרטים מאד מעורפלים...... עוד 2 דברים: היום ראיתי אוטובוס מפרקי בקו 1 ומספרו היה 241 והאם מישהו יכול לתת מידע על הפאיא ולצרף תמונה לפורום? תודה. .

ארזS

New member
למיטב ידיעתי וזכרוני

פאיא
קודם כל !!! ארז- תמונות יפות ומענינות מאד וגם אני מקווה לצלם. אגב, לפני שבוע ראיתי לא רחוק מהבית שלי גרר של דן שהיה צבוע כמו 4081 (עם 4 גלגלים מאחורה). רצתי הבייתה להביא מצלמה, וכשחזרתי למקום- הגרר כבר לא היה... לעניין הפאיא-אני לא זוכר פרוייקט כזה אבל אני זוכר שלפני כ-9 שנים נסעו אוטובוסים בודדים בצבע סגול בקו 4. האוטובוסים (לפי מיטב זכרוני) היו נמוכי רצפה ובצבע סגול. מה זה? האם זה פאיא, האם זה אוטובוסי קדם-נידרפלור או שמה אני זוכר את 6001? ....הייתי ילד קטן כך שהפרטים מאד מעורפלים...... עוד 2 דברים: היום ראיתי אוטובוס מפרקי בקו 1 ומספרו היה 241 והאם מישהו יכול לתת מידע על הפאיא ולצרף תמונה לפורום? תודה. .
למיטב ידיעתי וזכרוני
הפאיא לא היה סגול. לא זוכר מה כן היה סגול...אם מישהו יודע אז אנא עדכננו ! אני כמעט בטוח שהיו שני אוטובוסים מתוצרת "פאיא". אם אני לא טועה אז אחד מהם היה מסוג "עירוני" והשני "בין-עירוני" עם כיסאות מרופדים. נדמה לי שהיה להם מנוע של מ.א.ן. אבל אינני בטוח בכך. אז כל מיש שיכול להוסיף פרטים, תודה מראש !

אני חושב שהסגולים היו EL ראשונים

פאיא
חוץ מזה, הייתה חונה ביפו, ליד ביתי, (רח' דב ממזריץ') עד לא מזמן ניידת צמיגים של דן (בעלת דלת מתכת גדולה באחורי האוטובוס) שבנויה על בסיס של כרטיסן M.A.N SL, שהייתה צבועה בצבעים העדכניים של דן.

תיקון: הניידת חנתה בדב ממזריץ'

חוץ מזה, הייתה חונה ביפו, ליד ביתי, (רח' דב ממזריץ') עד לא מזמן ניידת צמיגים של דן (בעלת דלת מתכת גדולה באחורי האוטובוס) שבנויה על בסיס של כרטיסן M.A.N SL, שהייתה צבועה בצבעים העדכניים של דן.
תיקון: הניידת חנתה בדב ממזריץ'
אני גר בשד' ירושלים...

יש תמונה של פי"א

האם מישהו זוכר
יש תמונה של פי"א
כלומר: פרוייקט אוטובוס ישראלי ואני אפרסם את התמונה בשבוע הבא או בעוד שבועיים. היו בדן 2 כאלה כאשר אחד מהם הוא: 336-707. על השני אין לי מידע מספרי כרגע. האוטובוס הוא מודל 1977.

ארזS

New member
ידעתי שאפשר לסמוך על אביתר.

יש תמונה של פי"א
כלומר: פרוייקט אוטובוס ישראלי ואני אפרסם את התמונה בשבוע הבא או בעוד שבועיים. היו בדן 2 כאלה כאשר אחד מהם הוא: 336-707. על השני אין לי מידע מספרי כרגע. האוטובוס הוא מודל 1977.
ידעתי שאפשר לסמוך על אביתר.
תשתדל להביא את זה מהר...

האוטובוס נקרא פאי"א ואלו ראשי תבות

יש תמונה של פי"א
פרויקט אוטובוס ישראלי אינטגרלי יש בארכיון של אגד תמונות של האוטובוס

זה בסדר יש גם בארכיון אביתר תמונות.

פרויקט אוטובוס ישראלי אינטגרלי יש בארכיון של אגד תמונות של האוטובוס
זה בסדר יש גם בארכיון אביתר תמונות.
תודה על תיקון ראשי התיבות. הפרוייקט לדן היה מקביל לפרוייקט באגד וכינוי האוטובוס ב-"אגד" מאותה תקופה הוא "וספה". 2 הווספות הראשונות שיוצרו בארץ היו ב-"הארגז" והן הופעלו בירושלים בקווים 6, 6/1, 6/2 שהיו אז. מספרי הרישוי שלהם היו: 690-375 וגם 690-376. מנוען זהה למנוע מרצדס 0305 גרמני מודל 1973. ממודל זה היו בירושלים: 666-226 עד 666-290 ואח"כ ממס' 690-300 ועד 690-357. 690-358 ועד 690-369 היו "ווספות" אך 690-375 ו- 690-376 קדמו להן !!! לילה טוב = לייטו, אביתר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה