האם מותר לעו"ד ולשופט?

מהפך1

New member
האם מותר לעו"ד ולשופט?

יש לי שאלות נוספות: 1. האם מותר לעו"ד להגיש לשופט מסמכים תוך כדי חקירתו את העד חקירה נגדית? 2. האם מותר לשופט לסרב לקבל מעד מוצגים ומסמכים שעשויים להוכיח את צדקתו? תודה, מהפך1

שאלות נוספות למה ?

על כל פנים התשובה לשתי שאלותיך היא כן, בתנאי שהגשת המסמך והסרוב לקבלו הם כדין.

מהפך1

New member
ובעניין הסירוב לקבלו

שלום ותודה משה, בהמשך לתשובתך, אני מבקשת לברר איתך באלו מקרים ייחשב סירובו של שופט לקבל מעד מסמכים כפעולה כדין, ובאלו מקרים הסירוב הזה "מזמין" עילת ערעור על פסק הדין. לשאלתך בכותרת, השאלות הנוספות היו לאלה ששאלתי בפורום לפני כן. תודה, מהפך1

תשובה

יש הרבה מאוד דוגמאות לסרב לקבל מסמך. למשל: מסמך שאותו ערך אדם אחר. או מסמך כתוב שהוא עדות מפי השמועה יש להזמין את עורך המסמך ע"מ שהמסמך יוגש באמצעותו כמו כן למשל לא ניתן להגיש תצהיר של אדם אחר וכו' וכו' וכו'

מהפך1

New member
ואם מדובר במוצג מסוג

שלום משה, אני מבקשת להקשות ולשאול מה לגבי מוצג מסוג חפץ או צילום אותנטי מהזירה הרלוונטית או מסמך מקורי של חברה? האם מותר לשופט לסרב לקבל את המוצג או לפחות להתבונן בו כדי לעשות צדק באולם המשפט שלו? תודה, מהפך1

עד אינו יכול להגיש מסמכים מיוזמתו

המסמכים יוגשו ע"י בא כוחו של הצד שהזמין את העד, באמצעות העד וכן ע"י עורך הדין של הצד שכנגד, בחקירה נגדית.

bkr54

New member
לא מדויק

אם העד הוא בעל הדין עצמו, ואם הוא לא מיוצג, רשאי העד בעצמו להגיש מסמכים כמוצגים. כך גם אם בעל הדין הנ"ל רשאי להגיש מסמכים בעדות של עדים אחרים.

מהפך1

New member
מעניין, ומה אם הוא כן מיוצג, אבל

אתה מכוון כאן לדעתי, בקר, ומזמין אותי לשאול מה קורה במקרה שהעד הוא אכן בעל הדין, והוא כן מיוצג, אבל מסיבות שונות, שאינן תלויות בבעל הדין, בא כוחו אינו מכיר את כל המוצגים שברשותו. תודה, מהפך1

bkr54

New member
שלוחו של אדם - כמותו

מרגע שבחרת לך עורך דין, מה שהוא עושה מחייב אותך כאילו שאת עשית. אם הוא "אינו מכיר את כל המוצגים", תפטרי אותו ותשכרי עו"ד אחר, שכן יכיר את כל המוצגים. אין ספק שיש לך טענות רשלנות קשות נגד עורך הדין שלך, אבל, זו מחלוקת שלא תעזור לך במשפט שבו פעל עורך הדין שלך - והתרשל. את נזקי ההתרשלות, אם תרצי, תוכלי לתבוע בתביעה נפרדת, ולהוכיח שאכן היתה התרשלות, כאמור, ונגרם לך נזק בגינו.

מהפך1

New member
גם זה מעניין, איך עושים את זה?

תודה, בקר, על המידע החשוב שאתה מספק לי, ועל כך יש לי שתי שאלות: 1. למה הכוונה "נזקי התרשלות"? - לעורך-דין או לתוצאות הגרועות שקרוב לוודאי, תתקבלנה בתיק שהוא פעל בו? 2. את מי, איך והיכן תובעים על נזקי ההתרשלות הללו? תודה, מהפך1

כפי שהוצע לעיל

תביעה על נזקי ההתרשלות ניתן להגיש בבית משפט רגיל ( שלום או מחוזי בהתאם לגובה הסכום הנתבע ) וכמובן התביעה היא כנגד עורך הדין שהתרשל

למעלה