האם למישהו ישMarzocchi Marthon SL?

reudor58

New member
בולם ברמה אחת מעל כולם נקודה!!

לגבי שרות ctc כנראה שהם מכירים את הבולם?

אולי תוסיף כמה פרטים.

אם אתה כל כך נחרץ כנראה אתה יודע למה הבולם כל כך טוב. זה מעניין אותי גם, אז אשמח אם תשתף את כולנו יותר בפרוט בנושא. תודה.

reudor58

New member
פרטים לגבי מרטון sl100.

1.בולם קשיח יותר מ "סיילו" המוגדר מעל xc!! 2.עובד כמו" סייד wc "!!!(מרגרינה) 3.שוקל 1700gm יחסית קל למזלג 30mm 4.המזלג עובד באמבטית שמן דבר המגדיל את אמינות הבולם כמו" בוקסר " 5.כפתור בעל 5 מצבים מאפשר נעילה והנמכה ,ושליטה על מהירות החזרה תוך כדי רכיבה.

איזה שנת דגם?

דגמי 2002-2003 בבולמי האוויר- SL, היו בעלי בעייה אופיינית של פריצת התא השלילי. בולמי ה- S (קפיץ מתכת) היו הרבה יותר אמינים ב- 04 כנראה נפתרה הבעייה הזו של ה- SL (אנחנו מקווים בכל אופן) המרתון הוא אכן אחד ממזלגות השבילים-XC הטובים שיש, מעט כבד (המינוט- 1, וה- FOX FX100 שוקלים 200 גרם פחות) אולם בהחלט מהמזלגות "הנחשקים" שיש.. מחירו בישראל: 4200 שקל

ido mazor

New member
יש הרבה בולמים חדשים בשוק - מיקי?

יש לך מידע על הבולמים החדשים? לדוגמא דגמי הסקארב 100 מ"מ מסקרנים אותי מאד. 3 דגמים של 100 מ"מ, קלים בהרבה מהמרתון... 1.6-1.45 קילו. אחד מהם גם עם טכנולוגיה של "פלטפורמה יציבה" - SPV...

אין עדיין את דגמי הסקארב 100

סקארב 80 SPV- מבחן יתפרסם בגיליון פברואר אפשר להתרשם מהמינוט 100 במבחן על הקייק -1 שמתפרסם בגיליון ינואר פרט מעניין הוא שלפי הקטלוג של מאניטו המינוט -1 שוקל כמו הסקארב 100 רק שלמינוט יש בנוסף ל- SPV גם צינורות חיצוניים בקוטר 30 מ"מ. אנו מקווים לבחון את ה- FOX בקרוב (תלוי כמובן ביבואן המקומי) בינתיים, אנו מתרשמים מבולמים אחוריים (FOX-פרופדל, מאניטו SPV ) ונראה שהם אכן "מספקים את הסחורה".

ido mazor

New member
אכן מדהים

3 דגמי הסקארב 100 מ"מ שוקלים בין 3.2 ל-3.5 פאונד, והמינט 100 3.4 פאונד.... מתאים לסופרלייט, מיקי?

כל מזלג 100 מ"מ יתאים לסופר לייט

מזלגות עם פ"י מרגישים הרבה יותר "יעילים" ו"תכליתיים" מאשר מזלגות רגילים. יש הרבה פחות שקיעה תחת בלימה ולכן ניצול טוב יותר של מהלך הבולם ועקיבה טובה יותר אחרי פני הקרקע. יש פחות נטייה ל- "בוטום-אאוט" כאשר יורדים דרופים בשיפוע וכד'. בהסתייגות- ההנחות האלו הן מרכיבה על SPV, אני משער שה- FOX אינם שונים בהרבה, אבל כאמור, עד שלא נרכב לא נדע...

ido mazor

New member
עוד שאלה על בולמי פ"י

פ"י - הקיצור החדש והלוהט! ("פלטפורמה יציבה"). באחת הביקורות ב- MTBR על הפוקס F100X 2004 עם האינטריהואלב כתב הבחור שתכונת ה- SPV מפריעה לו להקפיץ את האופניים מעל מכשולים, כי כשהוא לוחץ המזלג לא מתכווץ. מה דעתך? יש תופעה דומה במאניטו? The one thing that I do miss on my Sid is the ability to use the fork to "trampoline" jump over a log/curb. You can't do it on this fork, because when you apply the initial pressure downward - it's rigid, thus no "trampoline".

BikingViking

New member
אנסה לענות לך

לפי מיטב ידיעתי ה F100X עובד על עקרון ה interia valve כמו שקיים ב"מוח" של האפיק. זה לא אותו עקרון כמו ה propedal. ב"מוח" לא משנה כמה חזק אתה לוחץ, הבולם לא ידחס, אלא רק כתוצאה ממכה. לעומתו בולמי הפרופדל נדחסים כאשר לוחצים עליהם (גם המאניטו SPV). אי לכך, בולמי SPV לא יפריעו להקפיץ את האופניים. אבל מצד שני יכול להיות שאני טועה לגבי ה F100X ...

mtbRider

New member
spv = manitou...propedal=fox

interavalve = fox. ד"א מיקי ה propedal לא אמור להיות קצת פחות אפקטיבי מה SPV שכן ה SPV על בסיס ה 5Th אבח קצת יותר חי, יותר FR באופי. משום מה FOX לא עשו רעש גדול עם ה Propedal והם מגדירים את זה כ efficiancy assitance ולא כ stable platform. אז האם PP הוא כמו SPV? גם הכיוונונים להזכירך שונים. (משום מה נראה לי שהיו צריכים לעשות את ה PP גם מתכוון שכן לכל אדם מתאים סף פריצה שונה....אבל הם עשו אותו דבר עם ה BRAIN ורק אח"כ הוסיפו כיוונון (רק לידיעה כללית ה BRAIN הוא לא PP אלא intera valve))

reudor58

New member
פריצת תא שלילי מרזוקי

היבואן המקומי CTC מכיר את הבעיה, ופותר אותה ע"י הנחיות שקיבל ממרזוקי

רק שאלה קטנה

אם המזלג כול כך טוב.....למה להשוות אותו לדגמי רוקשוקס?... האם חולמים על טכנולוגיה X ורוכבים על Y ורק חושבים שזה X? בכול אופן עבודה כמו של הסיד לא הייתה ולא תהיה במרזוקי, איתן ידידי עוד דבר קטן ,כמי שמכיר אותך לא רכבת על סיילו בחיים וגם לא על בוקסר ועל סיד רק סיבוב קטן אז איך אתה משווה אותם למרתון??. שוב שלא יבינו לא נכון יכול להיות שהמרתון "מעולה" אבל להשוות ולשבח על גב של בולמים שלא ניסית בחייך ותת אינדיקציה לא אמינה,לא מתאים לך, שבח את שלך אין לי בעיה עם זה אבל עד שלא תרכב על רוקשוקס (מהדגמים שהזכרת)בבקשה אל תשווה

למעלה