האם להיכנס שותף בעסק עם אבא?

• פותח הנושא צחי_המלך1999
  • פורסם בתאריך
צ

צחי_המלך1999

Guest
הסיפור הוא כזה, לאבא שלי יש כמה חנויות קיוסק, והוא ביקש ממני שאני יעזור לו לנהך אותן.
האם כדאי להיכנס שותף עם אבא או שכדאי לי להמשיך בחיים הרגילים ואולי ללמוד תואר בעתיד כי שמעתי שזה לא כדאי לעבוד עם משפחה, זה אולי יכול לייצר מריבות בנינו.

מה לעשות????

היי צחי

אכן דילמה מונחת לפניך...

אתחיל מהסוף - אין במקרה זה תשובה מוחלטת וברורה - החוכמה היא תמיד בדיעבד.

ישנם המון שאלות שיש לשאול במקרה כזה גם את עצמך וגם את אביך בנוגע לרצון ולמסוגלות לעבוד בייחד .

חסר לי המון מידע בנוגע אליך בנוגע לאבא ולמערכת היחסים שלכם , בנוגע לאם יש עוד אחים/אחיות אחרות במשפחה שגם רוצים לעבוד בעסק ולמסוגלות שלך לעבוד בעתיד איתם ....

כמו כן אני לא יודע בן כמה אתה והאם אביך מתכוון שרק תעזור לו בעסק או שהוא מתכוון להעביר לך את המושכות בהמשך ולפרוש...

אתה מצד אחד צריך לנסות להבין "מה אתה רוצה לעשות כשתהיה גדול" ... ולהגשים את עצמך ולא בהכרח דרך העסק של אבא...

מנגד - אם אתה צעיר עדיין אתה יכול להתחיל לעבוד אתו , לעזור לו ... להרגיש את העסק , ואולי תוך כדי לימודים או עשייה אחרת - להתאהב בעסק ואף בסוף לנהל אותו ואולי להרחיב אותו ולהפוך אותו לעסק הרבה יותר גדול ....

בכל הקשור לאמירה השרירותית - " לא כדאי לעבוד עם משפחה " - אני לא מסכים אתה !!

בתור מיש שליווה בעברה ומלווה היום המון משפחות בעלות עסקים כולל בתהליכים של העברת שרביט הניהול והבעלות מההורים לילדים - אני אומר לך בצורה ברורה

שהכול קשור ותלוי בנכונות לעבוד בייחד ...

זה לא קל אין ספק - זה אפילו מאתגר.... אבל - אם מנהלים את זה בחכמה ואפילו מקבלים ייעוץ וליווי אובייקטיבי - אזי יש הרבה פחות מריבות והרבה יותר הצלחות.

אל תשכח כשזה עסק משפחתי - זה לא פשוט אבל זה עסק גם שלך - אתה עושה מתאמץ ויוצר עבורך- חלק מהנכסים שלך...

כשאתה עובד במקום אחר כמועסק- זה פחות קשה אולי - אבל אף פעם לא בטוח ובד"כ יש מעסיק שמרוויח על העבודה שלך...

אני לא הייתי פוסל את העבודה עם אבא מראש - אלא מנסה למצוא דרך להתחיל ולנסות - אולי עם תיווך וייעוץ - ובמקרה הכי רגוע לעצור ולחזור אחורה - תמיד אפשר :)

אם תרצו את עזרתי או להתייעץ כיצד לבנות את זה בצורה רגועה , נינוחה ובונה - אשמח לעזור :)

למעלה