האם לדעתכם לאבו מאזן יש סיכוי

האם לדעתכם לאבו מאזן יש סיכוי

להביא להפסקת אש ולרסן את אירגוני הטרור? או שהוא בדרך להפוך לעוד מנהיג לא רלוונטי כמו ערפת וחבריו
 

itaym02

New member
....

(דעתי האישית, כן?): יביא להפסקת אש בתחילה, ואחר כך יחזור המצב לקדמותו. השינוי (חחח) צריך לבוא מתוך העם, משהו בסגנון אותה הפגנת נשים שבקשו כסף מדחלן, רק הפעם, שיפסיקו את אירגוני הטרור מלחבל בעם הפלשתיני.
 

אנגרן

New member
בהחלט לא

התנאים שהוא דורש הם בלתי אפשריים מבחינת ישראל: א. עצירת בניית גדר ההפרדה. ב. נסיגת צה"ל לאזורים לפני האינתיפאדה. כולם מבינים שאם ישראל תסכים לדרישות אלה, המתאבדים יחזרו להתפוצץ ברחובות ירושלים ות"א. אירגוני הטרור הסכימו להודנא (לא הפסקת אש) כדי להתאושש מהאבדות הקשות שספגו ובעוד כמה שבועות ישובו לסורם. השוטרים הפלסטינים שאבו מאזן הציב נועדו ליצירת רושם בדעת הקהל העולמית ובודאי לא ינקטו בצעדים נגד החמאס. למישהו יש בכלל ספק שאבו מאזן לא ירים אצבע כדי לפרק את אירגוני הטרור? בימים הקרובים תהיה רגיעה בירי הקסאמים וכנראה האינתיפאדה תחזור להיות אינתיפאדה עממית (אבנים, בקתב"ים וכו'), ובעוד כמה שבועות (או ימים) אירגוני הטרור יחזרו לירות.
 
בהחלט כן

התנאים שהוא דורש עדיין אינם ברורים. ממש כשם שהויתורים ששרון מוכן להם לא ממש ברורים. וזאת מהסיבה הפשוטה שכל צד יוצא בהצהרות, אבל המו"מ הממשי עוד לא התחיל. לגבי גדר ההפרדה: מי שחושב שזה הפתרון, שיתכבד ויבנה גדר על מה שהיה פעם הקו הירוק. בלתי אפשרי (בירושלים...?), צריך יהיה לחיות בלי גדר! כשאבו מאזן דיבר על הצורך להפסיק את האנטפאדה החמושה בימיו של עראפת, הימין הישראלי נד בראשו - נו טוב, איזה סמכות יש לו כבר? כשאבו מאזן התעקש על הצורך להפסיק את האנטפאדה החמושה, בתוך מערכת הבחירות, הימין הישראלי נד בראשו - נו טוב, הדברים נועדו לאזניהם של האמריקאים. כשאבו מאזן המשיך באותם דברים אחרי שנבחר, הימין הישראלי נד בראשו ואמר - הכל דיבורים. ובימים אלה כשאבו מאזן פורש את אנשיו ברצועה כדי לא לאפשר ירי קאסמים ופצמרי"מ, הימין הישראלי אומר (לא רק בלי להניד ראשו, אפילו בלי למצמץ...), נו טוב, זה רק כדי לאפשר לארגוני הטרור להתאושש... אז מה בעצם הימין רוצה? זה ברור לא? הוא רוצה להניד בראשו מבלי למצמץ, להמתין לקיצוני הראשון שיפר את הפסקת האש כדי לקפוץ ולצרוח "אמרתי לכם". וכל הדם שנחסך, וכל השקט השורר לא מעינינים אותו. כי את הימין לא מעניין השלום, גם לא הסיכויים להסדר, את הימין מענינת המלחמה... מענינות ההתנחלויות. וכך יש לו מה שהימין רוצה באמת: את מלחמת ההתנחלויות.
 

אנגרן

New member
אגב, למה היינו צריכים להאמין לו אם

בראיון לעיתון אלשרק אלאוסט (3/3/03) הצדיק אבו מאזן את המאבק המזויין הפלסטיני ובכללו השימוש בנשק נגד ההתיישבות הישראלית בשטחי יש"ע. לדבריו, האינתיפאדה צריכה להמשיך, והיוזמה הפלשתינית להפסקת אש לא עסקה בהגבלת "הזכות הפלסטינית להתנגדות להתנחלויות" שמשמעותה "מאבק בכל האמצעים, כולל בנשק". ועוד: >>נקודת התורפה של ישראל היא ההתנהלות המדינית של ממשלתה, די בכמה צעדים פומביים מצד הפלשתינים, במספר הצהרות פייסניות, כדי להשיג נצחונות מדיניים<< אתה בטח מחשיב מכחיש שואה לאדם אמין מאוד: "...מה שהופץ לאחר המלחמה היה, ששישה מליון יהודים היו בין הקרבנות של המלחמה, ושמלחמת ההשמדה כללה בעיקר את היהודים. האמת היא, שאיש איננו יכול להוכיח את המספר הזה, ויתכן שהוא אפילו פחות ממליון. האינטרס של התנועה הציונית היה לנפח את מספר ההרוגים בשואה, כדי להשיג הישגים כתוצאה מכך"... ..."רק 890,000 יהודים הושמדו, כי לא היו תאי גזים להשמדה, וכל המתקנים במחנות שימשו רק לשריפת גופות מחשש של התפשטות מחלות ומגפות"... ועוד כמה פנינים של ה'פרטנר': · "לפליטי 48 ולפליטי 67 שמורה זכות השיבה למולדתם ולכל מקום ממנו יצאו. אנו תובעים את שיבתם ליפו, לחיפה" (ראיון לטלויזיה של אבו-דאבי, פברואר 98). · "זכות השיבה משמעותה שיבה לישראל ולא למדינה הפלשתינית ("אל-חיאת", סוף 2000). · "יש ארבעה מליון פליטים שכולם יצאו מאדמת פלשתית ההסטורית, וזכותם לשוב לבתיהם" ("אלאיאם, אוגוסט 2001) גם החוקה הפלשתינית , שאושרה (כאשר אבו מאזן היה רה"מ) ע"י "המועצה המחוקקת" ב-26/3/03, קובעת ש"מדינת פלשתין" תשתרע על פני כל השטח שבין הירדן לים. אין בחוקה כל אזכור להכרה במדינת ישראל. http://www.yeshanews.com/?action=opinions&cmd=show&id=20179&ord=1
 
באותה מידה אתה יכול להביא אינסוף

אימרות של אריאל שרון. האם לפלסטינאים יש סיבה יותר טובה להאמין לאריאל שרון, מאשר לנו להאמין לאבו מאזן? מה אריאל שרון אמר על נצרים רק לפני שנתיים וקצת? למה שהפלסטינאים יאמינו לו? נמשיך, שני הצדדים, לא להאמין, ונגיע רחוק (מאוד...).
 

ערב רב

New member
אבו-מאזן הוא מתווך בין שרון לחמאס

נותר לראות אם שרון יקבל את תנאי החמאס באשר לשחרור מחבלים ורוצחים, הפסקת סיכולים ממוקדים של טרוריסטים בשעת פעולה והסגת כוחות צה"ל. קשה לדעת וקשה להבין את האיש שמעוניין להשמיד את גוש-קטיף ולהגלות את תושביו.
 

אנגרן

New member
../images/Emo127.gif../images/Emo45.gif

אסור לישראל בשום פנים ואופן להיענות לתביעות אירגוני הטרור שפירושו הודאה בתבוסתה של ישראל וסיכון תושביה מהמדרגה הראשונה.
 
הבדל גדול בינו לבין ערפאת

>>>האם לדעתכם לאבו מאזן יש סיכוי להביא להפסקת אש ולרסן את אירגוני הטרור? הסיכוי קיים, לדעתי לא בטווח המיידי. אבו מאזן צריך מנגנון בטחוני חזק כדי שיוכל לכפות על ארגוני הטרור, בכוח ממש או באיום, את רצונו. כרגע אין לו מנגנון כזה - והפסקת האש תלויה ברצונם הטוב של ארגוני הטרור, ולכן שברירית ביותר. >>>או שהוא בדרך להפוך לעוד מנהיג לא רלוונטי כמו ערפת היום ברור שערפאת לא רצה בכלל הפסקת אש - ואבו-מאזן לפחות רוצה. ערפאת הפך למיתוס בלתי מעורער עוד בחייו, ולכן היעדים שלו היו לא-ריאליים. אבו מאזן לעומתו הוא מנהיג פוליטי ריאלי עם יעדים ריאליים, וכנראה גם עם תפיסה ריאלית של המציאות.
 
למעלה