האם כל אחד יכול ללמוד קונג פו???

האם כל אחד יכול ללמוד קונג פו???

היי יש לי שאלה שאני כבר חושב עלייה הרבה זמן ואני לא בטוח בתשובה. האם כל אחד יכול ללמוד קונג פו: 1. האם ילד קטן(למשל בן 5 או ילד בן 10) יכול ללמוד קונג פו??? 2. האם מפגר, הכוונה בעל פיגור שיכלי יכול ללמוד?? 3. האם ילד קטן ומפגר יכולים ללמוד את ההגנה העצמית ולא להבין את השאר: מדיטציה, מעברים קסומים??? אולי מפגר(בעל פיגור שיכלי) לא יכול-אני לא בטוח... אבל מה בקשר לילד קטן??? מה דעתכם????? מה דעתך בן??????. שלכם באהבה, עידודודו הלוחם

כל אחד יכול ללמוד קונג-פו, אבל!!!!

מספיק לזכור ש"קונג-פו" זה בעצם "התפתחות אישית" כדי לענות לבד על השאלה. האם כל אחד יכול ללמוד התפתחות אישית??? בוודאי שכן!!! אבל... ובכן, הנה 10 האבלים (אני ממציא אותם תוך כדי כתיבה): 1. המסגרת צריכה להתאים לו. לדוגמא, המסגרת הנוכחית שאני מלמד בה קונג-פו, מתאימה רק לאנשים בריאים, או די בריאים (במובן הכי גמיש של המלה...), איננה מתאימה לנכים, איננה מתאימה לילדים (כמעט תמיד), איננה מתאימה לנוער (לרוב), איננה מתאימה לזקנים (כמעט תמיד). 2. צריכה להיות התאמה מסויימת בין המלמד לבין הלומד. 3. הלומד צריך לרצות ללמוד. אם אין הוא רוצה ללמוד, הוא לא יוכל ללמוד. לא ניתן לכפות את הלימוד. 4. יש הרבה כלים ויישומים בקונג-פו. לא כל כלי ולא כל יישום, מתאימים לכל אחד. לא כל כלי וכל יישום, ניתנים ללימוד על ידי כל אחד. דוגמא לכלי: "מדיטציית השער". דוגמא ליישום: "אמנות הלחימה של החרגול". טוב, בטוח יש עוד 6, אבל אין לי כח להמציא אותם עכשיו. העיקר שהכוונה הובנה...

למעלה