האם יש עילה לתביעה???

taltul2007

New member
האם יש עילה לתביעה???

אני בהריון בשבוע 36+4, עובדת משרה מלאה בחברה לניהול פרוייקטים, יש מעלי רכזת פרוייקט ואז מעליה מנהלים, הרכזת שלי עוזבת את החברה בסוף החודש ועדיין לא מצאו לה מחליפה. אני יודעת שהיא המליצה עליי לתפקיד וגם רכזים ועובדים זוטרים נוספים אמרו שאני הכי מתאימה בגלל שאני כבר שנתיים בחברה ואני מכירה את הפרוייקטים הרלוונטיים לעומק והכי הגיוני שאני אקבל קידום זה.כי בכל זאת בשנתיים לומדים המון. הבוס הגדול אמר (לא לי) כמה פעמים שבגלל שאני אמורה ללדת כל רגע הוא לא יכול לתת לי את הקידום הזה (שכולל העלאה בשכר ותנאים) כי אני אוטוטו ייצא לחופשת לידה ואז יווצר "חור". הייתי מאושפזת שבוע וכשחזרתי גיליתי שכמעט כל בת בחברה באה לבוס והציעה את עצמה לתפקיד המיוחל, בכל מקרה הוא חיפש אנשים מבחוץ כדי לאייש את משרת הרכזת ולא מצא ולבסוף לקח מישהי שנמצאת אולי חצי שנה בחברה והציע לה את התפקיד, היא שאלה אותו למה אני לא מקבלת את זה והוא אמר שבגלל חופשת הלידה הקרובה, היא הסכימה ועכשיו היא "המנהלת שלי" וקיבלה את התנאים והעלאה שאני הייתי אמורה לקבל. לפי מה שהבנתי גם כשאני אחזור מחופשת לידה אני לא אקבל את הקידום הזה כי הוא לא יכול לשנות למחליפה את התנאים כי אז זה נקרא הרעת תנאים. ואין מצב שהוא ייתן לי ולה את אותם התנאים. מה עליי לעשות? האם זה נכון שאני יכולה לתבוע אותו כי הוא מונע ממני קידום שמגיע לי רק בגלל שאני בהריון? (יש לי אנשים בחברה ששמעו את הבוס אומר זאת ומוכנים להעיד בשבילי)

מדון

New member
לבוס שלך יש עסק לנהל

יש לו צורך בעובדים אשר בשלב הזה לא יצאו לו לחופשת לידה וגם הזכיות של אשה שתזדקק לפעמים לאחר או להניק את התינוק אנני חוש שזו אנין של הפליה זה ענין של פרקטיקה ולהתמודד אם המציאות , ואולי שתחזרי הוא יראה שהעצם את יותר טובה וישנה לה את התפקיד דברים שלא קוראים האפן טבעי וטרתם שלא יקרו ואולי זה לטובה שתי דרכים להסתכל על הענין

taltul2007

New member
אז ככה

כשאני יחזור מחופשת לידה אין מצב שהוא ישנה "למנהלת החדשה שלי" את התנאים כי הוא לא יכול להציע לי ולה את אותם תנאים ואם הוא יחזיר אותה לאותה מח' שלה ויוריד לה בשכר זה יהיה הרעת תנאים... ולפי חוק שויון זכויות אסור למעביד להפלות בין אישה בהריון ולמנוע ממנה קידום כלשהו רק בגלל היותה בהריון להלן הניק.... http://www.ovdim.org.il/Page10918.asp

מדון

New member
לא הבנת את קונתי

כאשר תחזרי והמעסיק יראה כי היא לא מספיק טובה זכותו להחזירה למקום תפקידה הקודם או לפטרה ואתך לקדם אין מה לעשות לכי לדי את ילדך השמחה תחגגי ורק שהוא היצא בריא כל דבר אחר יהיה במקומו ובזמן שלו אל תלחמי במה שלא הולך נכון הסתמכי על התחושה שלך המאמין בתחושות נשים

Chen Law

New member
דעתי האישית

לטעמי קיימת ללא ספק עילה לתביעה כנגד החברה ו/או הבוס המפלה. הרי אם הסיבה היחידה לכך שלא קודמת זה ההריון, הרי שקמה לך עילת תביעה לפי ס' 2(א)(3) לחוק שוויון ההזדמנויות בעבודה. מה גם שלפני שתתחילי לממש את תביעתך, דאגי שיהיו לך הוכחות מוצקות לכך שזו הסיבה להפליה. אני מציעה לך להקליט את הבוס בריש גליי אומר לך את זה וגם להקליט שיחה שלך עם ה"בוסית החדשה" ולנסות להוציא ממנה את שיחתה איתו בטרם קודמה. בהצלחה

taltul2007

New member
מישהו יודע...

האם מותר לפטר אישה שחוזרת מחופשת לידה? או שיש חוק שמגן עליי לתקופה מסויימת?

למעלה