האם יש לרפואה המשלימה שיטות לטיפול בסחרחורת

ינוקא1

New member
אני לא מבין

למה כל הזמן אתה חוזר על הדברים שוב ושוב. יש לך ספקות ? מצויין ! אז תלמד להרגיש. אני אישית רואה את ההתפתחות שלי כמטפל בעזרת "פיתוח חושים" ככל שאני מטפל יותר , יש לי חוש יותר טוב להרגיש. נכון שזה לא מדעי , אבל זה הגיוני. אם אני לוחץ כל הזמן על גוף של אנשים , אני אלמד להכיר אותו טוב יותר ויותר ואגיע לדברים במהירות רבה יותר. כנ"ל כאשר למדת ללכת- לא למדת זאת בצורה מדעית , למדת זאת דרך ההכרה של הגוף שלך ושל היציבה וההליכה שלך. אם אינך מאמין בזה שניתן לפתח חושים כאלו שיעזרו לך לטפל באחרים , זכותך - אז תמצא שיטות "מדעיות" מבוססות סטטיסיטיקה כפי שכתבה אור. אבל כשאתה כל הזמן "נתקע" ומסתובב סביב הנקודה הזאת , ועוד לומד את המקצועות הללו , אתה לא יכול באמת לפתח את החושים הללו. אם תינוק או ילד יחשוב כל הזמן "האם זה הגיוני שאני אראה ? האם זה הגיוני שאני אלך ?" במקום לנסות לראות ולנסות ללכת כל הזמן , הוא סתם יבזבז את זמנו. אני לא אומר שהדברים שלך אינם הגיוניים או אינם נכונים , הם הגיוניים ונכונים. הבעיה שאני חש מעבר לדברים שלך בשרשור הזה וגם בשרשורים קודמים , שעם כל ההתחבטויות הללו אתה שם לעצמך רגל פעם אחר פעם. אני מרגיש שאתה לכוד כל הזמן בפקעת של חוטי מחשבות שלא מאפשרת לך להתקדם בצורה אמיתית מרוב חששות ופחדים.אם כל הזמן אני יחשוב "היכן כאן הקאטש" , אולי אני לא אפול לעולם אבל גם לא אתקדם לשום מקום. כדי ללמוד משהו , במיוחד משהו חדש , צריך לתת אמון. אם כשהמורה שלך בכיתה א' היתה אומרת לך "זה א'" ואתה שואל אותה "מי אמר שזה א' ? אולי זה ב'" , לא היית מצליח ללמוד את האותיות לעולם. בלי לתת אמון באנשים שמלמדים אותך , אי אפשר להיות מטפל. לא רק זה , גם בחיים אי אפשר להתקדם עם הגישה הזאת ! כדי לחיות ולהסתדר עם אישה , עם פרנסה , עם אנשים צריך ללמוד לתת אמון. אין מנוס מכך.

שים לב לתשובה שלי

קודם כל, אני מסכים מאוד עם מה שאתה אומר, ואני חושב שאתה מאוד צודק באבחנה שלך לגבי (הנה יש לך חוש אבחון דרך אינטרנט). הסיפור שלי לגבי אמון הוא מסובך מאוד. לכן תרשה לא להתייחס כאן, אולי בשרשור נפרד על אמון ושחרור מפחדים. ולתשובתי, בד"כ אני לא חוזר על דברי, אבל אם כן, זה משום שאתם טוחנים כאן "הגיון" ו-"צורה מדעית", ושוב אני אומר (הפעם אני חוזר על עצמי), אני לא מחפש הוכחות ולא הגיון ושום דבר אחר זולת מתודולוגיה אמיתית שלפיה נדע שהדברים עובדים. לא משנה ההסבר, לא ההגיון ולא שום דבר אחר. עובד - נשתמש, לא עובד - ננטוש. פשוט מאוד מבלי להסתבך עם פילוסופיות אחרות.

ינוקא1

New member
שבוע טוב.

רפואה משלימה כידוע לך היא תחום ענק. לגבי דיקור , למשל , יש גם מספיק מחקרים המראים שהוא עובד - מה שגרם לארגון הבריאות האמריקאי להמליץ על דיקור כשיטה טיפולית. אני מניח שלגבי תחומים אחרים , כמו הילינג , זה פחות. כך שקודם כל צריך לבדוק כל תחום לגופו ואי אפשר להתיחס להכל כאל מקשה אחת. עם זאת , בשלב מסוים אחרי שאתה מתמחה בשיטה שלך אתה לא צריך הוכחה. אתה פשוט מרגיש ויודע מה אתה עושה - בדיוק כמו שאתה לא צריך הוכחה לזה שאתה הולך או רואה. כלומר בשלב הזה ההוכחה היא "סובייקטיבית" - אני לא יכול להוכיח למישהו אחר שלמשל הלחיצות שלחצתי על המטופל עזרו לו , אבל אני הרגשתי את המקומות שהייתי צריך ללחוץ ולחצתי והרגשתי איך הם "הסתדרו" לי מתחת לידיים (אגב , המטופל בשלב הזה כמובן הרגיש נעים). לי אישית , כמטפל , זה מספיק. אם המטופל מאמין בי ובשיטת הטיפול שלי אז הוא יבוא אלי שוב ואם לא אז לא - אני בכל אופן יודע שעשיתי כמיטב יכולתי והרווחתי את לחמי ביושר. האם המטופל יראה שיפור - זה תלוי בכמה פרמטרים כמו סוג הבעיה ממנה הוא סובל , נכונותו להבריא ועוד. בדרך כלל כאשר מישהו מתמיד ראיתי שיפור ברוב המכריע של המקרים . אם מישהו רוצה לעשות על זה סטטיסטיקה - זה אפשרי כמובן ועשו זאת בעבר , אם כי לא אצלי. (לגבי אבחון באינטרנט - אכן אחרי הרבה שנים שאני כותב בפורומים אני יודע שיש לי את זה בדיוק באותה צורה "סובייקטיבית" עליה דיברתי קודם. קרה לי יותר מפעם אחת שאנשים התרגזו על "אבחונים" כאלו שעשיתי להם בתגובות , ואחרי כמה זמן הודו לי במסר אישי כי ראו שזה היה אמיתי ולטובתם. גם אם היית כותב לי שאני טועה בהכל לחלוטין - עדיין הייתי יודע בתוכי שצדקתי. אני מודע לכך שזה נשמע שחצני להפליא , וזו לא הכוונה שלי להשתחצן. אני מביא את זה רק כדוגמה לכך שבאיזשהו שלב אחרי הרבה תרגול אתה לומד לתת אמון בתחושות הסובייקטיביות שלך ואז אתה כבר לא צריך מחקרים מדעיים שיאשרו לך את מה שאתה יודע).

אני מאוד אשמח

אם תראה לי אפילו מחקר אחד שנעשה על דיקור והוכיח שזה עובד. וגם לארגון הבריאות העולמי יש אינטרסים כלכליים. תשמע, זה שמטופל מגיע שוב, זה לא אומר שזה עזר, אלא שהוא מאמין בך ובשיטת הטיפול, כפי שאתה אמרת. וזו בדיוק הבעיה, מטופלים מראש מונחים לכך ששיטה לא אמורה לעזור בן רגע, אלא עם התמדה של מספר טיפולים. לכן הם מגיעים בתקווה למשהו.

freearth10

New member
המטופלים שלי שהגיעו שוב

עשו זאת לא רק בגלל שהם מאמינים בי ובשיטת הטיפול. הם עשו זאת כשחשו שאיכות חייהם השתנתה. לא תמיד הגענו לשיפור בתחום שבגללו האדם הגיע, כי הטיפולים כמו שאתה יודע
הם השקעה ולא קטנה לאורך זמן ולא פעם כשהמצב הולך ומשתפר המטופל מרגיש שהוא יכול כבר לבד. ויש גם בהחלט טיפולים שהמטופל יכול לראות את התוצאה הולכת ומתממשת, וכשהוא רואה שזה עובד, הוא חוזר כשהוא מרגיש שהוא זקוק לחיזוק. מאיה

freearth10

New member
לא זוכרת מה כל אחד ואחד מהם אמר

אבל יש גם דברים שנאמרים גם כשהם לא נאמרים... הצלת את חיי, בזכותך הצלחתי ל... אלוהים שלח אותך אלי - אלה הם דווקא משפטים שאני כן שומעת...
( לא עם כולם אני מסכימה כי זו לא אני שעושה את השינוי אלא המטופל שרוצה בו ועושה גם משהו בעבורו).

ינוקא1

New member
יש עשרות מחקרים כאלו

ברשת שאתה יכול למצוא, לי אין כרגע זמן לחפש - אבל כאן ההמלצה מאיגוד הבריאות העולמי. כמו כן בבעיות כאב בדרך כלל אני מצליח להשיג הקלה מיידית (למרות שהיא בדרך כלל תחזור אחרי יומיים שלושה ולכן צריך סדרה) , ויש אנשים שהצלחתי להוציא מניתוחים אורטופדיים.

ינוקא1

New member
יש שם גם קובץ PDF

שם הדברים מפורטים הרבה יותר. אני גם מצטרף לדברי מאיה , וגם לי היו מטפלים טובים ששינו את חיי.

כמעט כל התגליות המשמעותיות ברפואה המערבית

התגלו במקרה לחלוטין. טיפלו בלחץ דם וגילו שיש הטבה במצב הרוח, טיפלו בטעות במחלה אחת ופתרו את השנייה. כך גילו תגליות לסרטן, למחלות קשות אחרות ועוד. אם לפני מאתיים שנה היית מספר לרופאים על יצורים בלתי ניתנים לראייה שגורמים למחלות הם היו צוחקים עליך במקרה הטוב ובמקרה הרע תולים אותך באמצע הכיכר. והנה היום אנחנו מדברים על חיידקים. לפני כמה עשרות שנים לא ידעו מה זה וירוס ... ואם היית מספר למישהו לפני שלושים שנה על כך שניתן לראות את המוח , לטפל באפליפלסיה הוא היה צוחק עליך.... היום אנחנו מתקדמים ברפואה ההוליסטית והמערבית לא באמצעות המדע, אלא באמצעות הניסיון. כל התגליות החשובות ברפואה התגלו במקרה ובטעות.. הביסוס המדעי הגיע אח"כ. יש המון דברים ברפואה המערבית שעושים מבלי להבין איך זה עוזר ואיך זה עובד - כמו בטיפול באלרגיות בזריקות, כמו טיפולים נוספים למחלות רבות לא תמיד צריך ידע ומדע בשביל לטפל

0 אור 0

New member
הכל נכון חוץ מהשנים ../images/Emo13.gif

לפני 30 שנה אמנם לא היה CT משוכלל ברוב המקומות ואפילו לא אולטרסאונד בכל פינה, אבל הטכנולוגיות כבר התחילו להכנס לבתי החולים ולמרפאות ובאוניברסיטאות כבר עבדנו על כל אמצעי ההדמיה שיש היום. וגם על הוירוסים שמעו כבר לפני כמה עשרות שנים ואפילו המציאו חיסונים.

freearth10

New member
לדעתי זה בדיוק ההבדל

היי פלדה אלסטית, לדעתי זה בדיוק ההבדל בין הרפואה הקונוונציונאלית לרפואה ההוליסטית. ברפואה הקונוונציונאלית מביטים על המקום הכי קטן, וכמו שאתה אומר כל החלקים הקטנים ביחד גדולים יותר מסכום החלקיקים. אז אין טעם שאביט רק על הסחרחורת מנקודת המבט הפיזית. אני אביט גם על הסחרחורת במחשבה, על הרגש שיוצא איתה, על הסיטואציה שבה היא הגיעה, על מה שהיא מונעת ממך, על הרווח שלך ממנה, על מקומות אחרים בחייך שבהם חווית חוויה דומה... אני כנראה לא אצליח לשכנע אותך, שהידע המודע הוא לא המידע היחיד שיש בנו. אתה רוצה תרגום למשהו שלא ניתן לתרגם באמצעים אותם אתה מכיר וכשלא ניתן לתרגם אותו כך שתבין, אתה אומר הוא לא קיים. אני מוכנה לקבל אותו גם כשאני לא מבינה לגמרי מהו ותאמין לי שנקודת הפתיחה שלנו לא היתה כל כך שונה
.

0 אור 0

New member
הנחתך מוטעית

אני, ויש רבים כמוני, הגעתי לרפואה המשלמה עם רקע מדעי מעמיק (תואר שני בהנדסה ולמדתי קצת תזונה ועוד נושאים במשך השנים). דוקא הרקע המדעי מאפשר לנו לשפוט בצורה נכונה את ההבלים של אנשים שמנסים לפסול את התקפות של תחום, רק בגלל שאין להם עדיין את אמצעי המדידה הנכונים. דוקא הרקע המדעי מאפשר להגיע בראש פתוח ובטוח ללמוד משהו חדש, שיש בו את שאר הנפש ואת המעבר, ואת מה שחסר במדע המערבי. לא במקרה בסקירה חטופה של עמיתי לתחום שאני מכירה את הרקע הקודם שלהם, אני מונה לא רק אנשי מחשבים אלא גם רופאים קונבציונליים, דוקטורים לכימיה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה , תזונאיות קליניות שעברו המרה לתזונה טבעית, פיזיותרפיסטים שמגיעים לקורסים בעיסוי ועוד. אני לא יודעת מתי ואם זה יקרה לך, אבל שיהיה לך ברור שבשבילי צ'אקרות ואלמנטים הם מושגים מוחשיים לגמרי- בדיוק כמו שאתה מסוגל לדבר על צבע או צליל, אני יכולה לדבר על האנרגיה של הצ'אקרה ומאותו מקום של ידע ולא ניחושים באספמיה.

למעלה