האם יש חדש בנוגע ל"אוטובוס קרוב" או אפליקציה דומה?

מצב
הנושא נעול.

פורטי40

New member
הגעת האוטובוס חזויה ע"פ GPS ולא ע"י לו"ז, לא כן?

לאיפהבוס יש כמה פיצ'רים נחמדים שאין במוביט
למשל אפשרות לראות סטטיסטיקה של איחורים בקו מסויים כמה ימים אחרוה וע"י זה לצפות האם האוטובוס יגיע בזמן לתחנה או לא.
הגעת האוטובוס חזויה ע"פ GPS ולא ע"י לו"ז, לא כן?

mosh345

New member
הי 40

באמת MOOVIT נראה טוב
טוב יותר מ"איפה בוס" שהתקנתי לאחר ש "אוטובוס קרוב" שבק חיים.
התקנתי עכשיו את מוביט, והיסרתי את איפה בוס.
תודה על המידע!
מקווה לטוב
הי 40
איכפת לך לחלוק איתי את הסיבה או הסיבות בגללן הסרת את איפה בוס? בטח אוכל לשפר במשהו.

תודה

מושיקו (מפתח איפה בוס)

פורטי40

New member
שלום מושיקו

הי 40
איכפת לך לחלוק איתי את הסיבה או הסיבות בגללן הסרת את איפה בוס? בטח אוכל לשפר במשהו.

תודה

מושיקו (מפתח איפה בוס)
שלום מושיקו

כל הכבוד על כישורי הפיתוח שלך. בסופו של דבר אני רוצה להשתמש באפליקציה אחת ויחידה למידע על תחב"צ. הצטערתי מאד כש"אוטובוס קרוב" נעלם. החלטתי לנסות כמה אפליקציות אחרות, עד שאמצא את הנחשקת ביותר.
איפה בוס נראה לי קצת מסורבל בהשוואה לאהובי הקודם "אוטובוס קרוב". אני מחפש משהו שייפתח מיד במפה של מיקומי, עם תחנות קרובות וטבלת זמני המתנה והגעה של כל האוטובוסים הקרובים.
אשמח לחזור ל"איפה בוס" אם הציפיות האלה יתמלאו.
בברכת יישר כוחך
פורטי

mosh345

New member
פורטי

שלום מושיקו

כל הכבוד על כישורי הפיתוח שלך. בסופו של דבר אני רוצה להשתמש באפליקציה אחת ויחידה למידע על תחב"צ. הצטערתי מאד כש"אוטובוס קרוב" נעלם. החלטתי לנסות כמה אפליקציות אחרות, עד שאמצא את הנחשקת ביותר.
איפה בוס נראה לי קצת מסורבל בהשוואה לאהובי הקודם "אוטובוס קרוב". אני מחפש משהו שייפתח מיד במפה של מיקומי, עם תחנות קרובות וטבלת זמני המתנה והגעה של כל האוטובוסים הקרובים.
בברכת יישר כוחך
פורטי
פורטי
התייחסתי בפוסט אחר לההערות שאתה מציין. אבל למעט העובדה שלא מופיעה מפה במסך הראשון, כל השאר קורה באופן אוטומטי וללא שום הקלדה, לא ברור לי הנושא של הסירבול באפליקציה.

מקווה שתמצא את האפליקציה המתאימה לך.

מושיקו

rans778

New member
ממליץ על הווידג'ט של איפה בוס

שלום מושיקו

בברכת יישר כוחך
פורטי
נכון, הוא לא נפתח כמו אוטובוס קרוב עם מפה, אבל אתה בעצם רואה כל מה שקרוב אליך, ממש כמו באוטובוס קרוב, בלי לתת שום פרמטרים. רק לחיצה על רענן וזהו (ראה תמונה)

פורטי40

New member

נכון, הוא לא נפתח כמו אוטובוס קרוב עם מפה, אבל אתה בעצם רואה כל מה שקרוב אליך, ממש כמו באוטובוס קרוב, בלי לתת שום פרמטרים. רק לחיצה על רענן וזהו (ראה תמונה)

Ofekalef1

New member
בקשה נוספת

הי 40

תודה

מושיקו (מפתח איפה בוס)
בקשה נוספת
אתמול עמדתי בעזריאלי וניסיתי לקחת קו למרכזית, אבל מסד הנתונים שבראש שלי לא היה מעודכן וחשבתי ש-531 שמגיע לא מבצע העלאה בתחנה הזו.
אפשר אולי לצבוע בצבע אחר ברשימת הקווים שנכנסים קווים שמבצעים העלאה בתחנה הזו?

mosh345

New member
שיחררתי גירסה

בקשה נוספת
אתמול עמדתי בעזריאלי וניסיתי לקחת קו למרכזית, אבל מסד הנתונים שבראש שלי לא היה מעודכן וחשבתי ש-531 שמגיע לא מבצע העלאה בתחנה הזו.
אפשר אולי לצבוע בצבע אחר ברשימת הקווים שנכנסים קווים שמבצעים העלאה בתחנה הזו?
שיחררתי גירסה
חדשה לאייפון ואנדרואיד שבה מופיע אייקון ברשימת הקווים והוא מראה האם הקו המסויים בתחנה הספציפית הוא מעלה בלבד או מוריד בלבד.
אתה יכול בינתיים, עד שהגירסה תהיה זמינה להורדה לראות את זה באתר http://www.efobus.com

תודה

מושיקו

Ofekalef1

New member
הממ... לא ראיתי אייקון כזה.

שיחררתי גירסה
חדשה לאייפון ואנדרואיד שבה מופיע אייקון ברשימת הקווים והוא מראה האם הקו המסויים בתחנה הספציפית הוא מעלה בלבד או מוריד בלבד.
אתה יכול בינתיים, עד שהגירסה תהיה זמינה להורדה לראות את זה באתר http://www.efobus.com

תודה

מושיקו
הממ... לא ראיתי אייקון כזה.
למשל כאן, איפה הוא מופיע?

darkshadow1

New member
יש ל-moovit לא מעט בעיות:

באמת MOOVIT נראה טוב
טוב יותר מ"איפה בוס" שהתקנתי לאחר ש "אוטובוס קרוב" שבק חיים.
התקנתי עכשיו את מוביט, והיסרתי את איפה בוס.
תודה על המידע!
מקווה לטוב
יש ל-moovit לא מעט בעיות:
(לפחות אצלי)
-אין רענון אוטומטי של התצוגה, כלומר כדי לראות אם השתנה זמן ההגעה המשוער של האוטובוס לתחנה- צריך לצאת מהתצוגה של התחנה, לחזור למפה וללחוץ שוב על התחנה.
-יש מגבלה ל-zoom המקסימאלי, והמקסימאלי לא מספיק קרוב. לפעמים קורה שיש משתמש כלשהו שהאפליקציה מחליטה למקם אותו קרוב במיוחד לתחנה, ואז לפעמים לוחצים בטעות עליו במקום על התחנה
-אני לא יודע אם זה קשור לאפליקציה, אבל באופן עקבי זמן ההגעה המשוער ה"עדכני" מקדים את זמן ההגעה של האוטובוס בפעל. נתקלתי בתופעה הזאת גם כשאין פקקים ואין שום סיבה שהאוטובוס יתעכב.

cwen

New member
באמת? זה מאוד מאוד מאכזב

הבחור שפיתח את אוטובוס קרוב התחיל לעבוד ב-Moovit
בגלל זה האפליקציה נסגרה.
אני מקווה שהוא ישלב את הפיצ'רים של אוטובוס קרוב ב-Moovit
באמת? זה מאוד מאוד מאכזב
כי אוטובוס קרוב היתה הרבה יותר טובה ממוביט.

Citizen Y

New member
לצערי אף אחת מהאפליקציות לא מספקת

האם יש חדש בנוגע ל"אוטובוס קרוב" או אפליקציה דומה?
מה הכי מומלץ?
תחנות לש אילייה שימושית מאוד ליום יום.
moovit לא רעה לתכנון מסלול.
אבל אם רוצים לעשות תכנון קצת יותר עצמאי זה פשוט מסובך-
1. אי אפשר (למיטב ידיעתי) לראות מסלול של קו מסויים על מפה באופן נוח. פעם "איפה בוס" היה מסוגל לכך בממשק לא כל כך מוצלח, פעם האחרונה שניסיתי כבר לא מצאתי את האופציה.
2. אי אפשר (למיטב ידיעתי) לראות מפה עם תחנות, ולברר איזה קו עובר באיזה תחנה על המפה.
&nbsp
את שתי הפונקציות הללו אני עושה עם http://govmap.gov.il כי אין אפליקציה בנמצא
&nbsp
3. אגב גם הפונקציונאליות של אוטובוס קרוב של נדב מוס חסרה עכשיו כשהאפליקציה הפסיקה לעבוד. מקווה שיוכנס לתוך מוביט לפחות.

Ofekalef1

New member
שתי האופציות הראשונות קיימות באיפה בוס.

תחנות לש אילייה שימושית מאוד ליום יום.
moovit לא רעה לתכנון מסלול.
אבל אם רוצים לעשות תכנון קצת יותר עצמאי זה פשוט מסובך-
1. אי אפשר (למיטב ידיעתי) לראות מסלול של קו מסויים על מפה באופן נוח. פעם "איפה בוס" היה מסוגל לכך בממשק לא כל כך מוצלח, פעם האחרונה שניסיתי כבר לא מצאתי את האופציה.
2. אי אפשר (למיטב ידיעתי) לראות מפה עם תחנות, ולברר איזה קו עובר באיזה תחנה על המפה.
&nbsp
את שתי הפונקציות הללו אני עושה עם http://govmap.gov.il כי אין אפליקציה בנמצא
&nbsp
3. אגב גם הפונקציונאליות של אוטובוס קרוב של נדב מוס חסרה עכשיו כשהאפליקציה הפסיקה לעבוד. מקווה שיוכנס לתוך מוביט לפחות.
1. מחפשים את הקו ואז לוחצים על המספר שלו.
2. "מפת תחנות" (לוחצים על תחנה בשביל לראות את הקווים).

Citizen Y

New member
תודה, זה לא לגמרי מה שתיארתי אבל קרוב

1. מחפשים את הקו ואז לוחצים על המספר שלו.
2. "מפת תחנות" (לוחצים על תחנה בשביל לראות את הקווים).
לדעתי הפעם הקודמת שניסיתי להשתמש ב1 מאז חידוש הממשק באפליקציה נתקלתי בבעיה, ועכשיו נראה שזה תקין, תודה!
לגבי 2, מפת התחנות מראה מידע זמן אמת. אני מחפש גם מידע סטטי - מספרי הקווים הרלוונטיים לתחנה גם אם הם לא עוברים היום.

עכשיו אם רק אצליח לצאת מהאפליקציה... בעבר לחיצה עם מקש הback הייתה מקפיצה הודעת "האם אתה בטוח" שלא היה אפשר לבטל בהגדרות אם אני זוכר נכון, ובאופן מציק גם לחיצה מרובה על באק לא הייתה מוציאה מהאפליקציה. כרגע לחיצה על באק בגלקסי 5 עם אנדרואיד 5.1 לא עושה דבר ואי אפשר לצאת מהאפליקציה באופן נורמלי.

Citizen Y

New member
*נקסוס 5

לדעתי הפעם הקודמת שניסיתי להשתמש ב1 מאז חידוש הממשק באפליקציה נתקלתי בבעיה, ועכשיו נראה שזה תקין, תודה!
לגבי 2, מפת התחנות מראה מידע זמן אמת. אני מחפש גם מידע סטטי - מספרי הקווים הרלוונטיים לתחנה גם אם הם לא עוברים היום.

עכשיו אם רק אצליח לצאת מהאפליקציה... בעבר לחיצה עם מקש הback הייתה מקפיצה הודעת "האם אתה בטוח" שלא היה אפשר לבטל בהגדרות אם אני זוכר נכון, ובאופן מציק גם לחיצה מרובה על באק לא הייתה מוציאה מהאפליקציה. כרגע לחיצה על באק בגלקסי 5 עם אנדרואיד 5.1 לא עושה דבר ואי אפשר לצאת מהאפליקציה באופן נורמלי.
*נקסוס 5

mosh345

New member
לגבי 5.1

לגבי 5.1
אני לא יודע אם זה אתה שכתבת לי בפרטי בעניין אנדרואיד 5.1 אבל קבלתי תלונה בעניין אך לא הצלחתי לשחזר את זה. אצלי זה עובד רגיל לגמרי וכשלוחצים על back זה שואל את השאלה ויוצאים רגיל.

אני מבין שיש לא מעט אנשים שאוהבים לעבוד ישירות מול מפה - אבל יש לא מעט אחרים שלא אוהבים או לא מתחברים למפה. לכן הממשק של איפה בוס מתחיל מרשימה ולא ממפה.

לעניין הצגת מפת הקו, זה קיים מזמן ועובד טוב לפי מיטב ידיעתי. כל שעליך לעשות זה: ברשימה הראשית שבה מופיע הקו שלך, מצד בצד שמאל יש לחצן תפריט של הקו, לחיצה עליו תציג תפריט ושם קיימת בין השאר האפשרות לראות את מפת הקו,לו"ז שבועי, רשימת תחנות. אין צורך לבצע חיפוש של הקו אלא אם הוא לא קיים ברשימה ועובר במקום אחר לגמרי.

לגבי הצגת תחנות ולו"ז לכל הקווים, אני חושב שלמעט העובדה שהמידע לא נגיש דרך המפה, הרי אם אתה רוצה לקבל פרטים מכל סוג לגבי תחנה אחת או יותר, זה מאד פשוט:

1. נניח שאתה רוצה לקבל מידע על תחנות קרובות למקום שלך כרגע - זה הכי פשוט - המערכת פשוט מציגה את רשימת התחנות וכל הקווים שעוברים בתחנות השונות.
- יש לך אפשרות לבחור לאיזה פרק זמן להציג את הקווים:בשעה הקרוב, בשעתיים הקרובות,היום , ביומיים הקרובים או בשבוע הקרוב - המשמעות היא שאתה יכול לראות גם זמני אמת וגם זמנים מתוכננים עד שבוע קדימה.
2. יש לך אפשרות להגדיר קו\תחנה שמועדפ\ת - כאשר מגדירים קו כמועדף, ניתן לאחר מכן לבחור האם לראות את הקווים המועדפים בלבד או את כל הקווים בתחנות שיש בהן לפחות קו אחד מועדף.

שתי האפשרויות האלה נותנות לך את כל הקומבינציות האפשריות לגבי זמני הגעה בתחנות שונות.
בנוסף , ניתן להגדיר בתפריט הראשי מהו המרחק המקסימלי ל "תחנה קרובה" כך ניתן לראות תחנות ממרחק של 300 מטר עד 1.5 ק"מ.

מעניין אותי לדעת איזו אפשרות חסרה או שהיא מסורבלת (למעט העובדה שהממשק אינו מבוסס מפה). אני מעוניין לשפר ומשובים האלה מאד חשובים.

תודה

מושיקו

Citizen Y

New member
תודה על ההסבר המפורט

לגבי 5.1
אני לא יודע אם זה אתה שכתבת לי בפרטי בעניין אנדרואיד 5.1 אבל קבלתי תלונה בעניין אך לא הצלחתי לשחזר את זה. אצלי זה עובד רגיל לגמרי וכשלוחצים על back זה שואל את השאלה ויוצאים רגיל.

אני מבין שיש לא מעט אנשים שאוהבים לעבוד ישירות מול מפה - אבל יש לא מעט אחרים שלא אוהבים או לא מתחברים למפה. לכן הממשק של איפה בוס מתחיל מרשימה ולא ממפה.

לעניין הצגת מפת הקו, זה קיים מזמן ועובד טוב לפי מיטב ידיעתי. כל שעליך לעשות זה: ברשימה הראשית שבה מופיע הקו שלך, מצד בצד שמאל יש לחצן תפריט של הקו, לחיצה עליו תציג תפריט ושם קיימת בין השאר האפשרות לראות את מפת הקו,לו"ז שבועי, רשימת תחנות. אין צורך לבצע חיפוש של הקו אלא אם הוא לא קיים ברשימה ועובר במקום אחר לגמרי.

לגבי הצגת תחנות ולו"ז לכל הקווים, אני חושב שלמעט העובדה שהמידע לא נגיש דרך המפה, הרי אם אתה רוצה לקבל פרטים מכל סוג לגבי תחנה אחת או יותר, זה מאד פשוט:

1. נניח שאתה רוצה לקבל מידע על תחנות קרובות למקום שלך כרגע - זה הכי פשוט - המערכת פשוט מציגה את רשימת התחנות וכל הקווים שעוברים בתחנות השונות.
- יש לך אפשרות לבחור לאיזה פרק זמן להציג את הקווים:בשעה הקרוב, בשעתיים הקרובות,היום , ביומיים הקרובים או בשבוע הקרוב - המשמעות היא שאתה יכול לראות גם זמני אמת וגם זמנים מתוכננים עד שבוע קדימה.
2. יש לך אפשרות להגדיר קו\תחנה שמועדפ\ת - כאשר מגדירים קו כמועדף, ניתן לאחר מכן לבחור האם לראות את הקווים המועדפים בלבד או את כל הקווים בתחנות שיש בהן לפחות קו אחד מועדף.

שתי האפשרויות האלה נותנות לך את כל הקומבינציות האפשריות לגבי זמני הגעה בתחנות שונות.
בנוסף , ניתן להגדיר בתפריט הראשי מהו המרחק המקסימלי ל "תחנה קרובה" כך ניתן לראות תחנות ממרחק של 300 מטר עד 1.5 ק"מ.

מעניין אותי לדעת איזו אפשרות חסרה או שהיא מסורבלת (למעט העובדה שהממשק אינו מבוסס מפה). אני מעוניין לשפר ומשובים האלה מאד חשובים.

תודה

מושיקו
תודה על ההסבר המפורט
לא שלחתי לך הודעה בעניין אנדרואיד 5.1
אנסה להשתמש באפליקציה יותר, הפסקתי בשלב כלשהו כשהפסיקה לעבוד אצלי טוב. עכשיו נראה שבסדר מלבד אי היכולת לצאת נורמלי.
&nbsp
כמה רשמים שלי ממעבר על המסכים, אולי תסכים עם חלקם:
1. תכנון נסיעה- בעת הקלדת מוצא יעד, המסך בעייתי... אני ממליץ להוריד את פס הפרסומת (שאגב לפעמים הם מסוג מהבהב מטריד) בזמן שהמקלדת מופיעה במסך זה כי מאוד לא נוח להקליד ולראות את האופציות בחלק הקטנטן שנשאר במסך
2. תכנון נסיעה- לטעמי המוצא והיעד צריכים להיות לפני התאריך/שעה מתוך הנחה שברירת המחדל של "עכשיו" מספיקה כחלק גדול מהמקרים. עניין של טעם אישי אני מניח.
3. תכנון נסיעה- מדובר על זמן יציאה או זמן הגעה? יש תמיכה בשניהם?
4. תכנון נסיעה- התאריך מופיע אצלי בפורמט ארה"ב של mm/dd/yyyy וגם השעה בפורמט pm/am. אולי כדא לשאוב את הפורמט מהגדרות הטלפון בהפעלה ראשונית של האפליקציה ולשמור את זה בהגדרות.
5. הפעלת האפליקציה לוקחת זמן, אולי אפשר להציג את המינימום ולהשלים נתונים במקביל. האמת שגם ההשלמות כשמקישים משהו בתכנון מסלול לוקח זמן. אולי כדאי לעשות קאשינג? זה יוכל מאוד לשפר את התגובתיות
6. הקווים באדום למעלה בעמוד הראשי מעמיסים מאוד על הדף לטעמי, הייתי שוקל להעבירם מסך או... לפחות למתן את הצבע של הכפתורים שלהם
7. את הגרפיקה בצבע תכלת שמייצגת תחנה על המפה הייתי מחליף במשהו יותר נקי. זה נראה קצת תלוש על המפה.
8. לחיצה על תחנה במפה גם מעלה בלון עם שם/מספר התחנה וגם מעבירה מיד למסך אחר. זה קצת מוזר אולי כדאי שלחיצה ארוכה תראה רק את הבלון או יותר טוב שלחיצה רק תראה את הבלון ומהבלון תהיה אופציה להגיע למסך על ידי לחיצה על קישור בו ובעצם על ידי לחיצה על כל הבלון?
9. יש צורך בנקודה מוזרה בצבע ורוד באמצע המסך בכל מפה?
10. ברשימת קווים עשיתי חיפוש לפי מספר קו מסויים וה"מיין לפי מרחק" "מיין לפי זמן" אפורים, לא יודע למה או מתי כפתורים אלה פעילים. נשמע לי שמיון לפי יעד יתאים יותר
11. באותו מסך אולי הייתי מוסיף כפתור של מפה לצד "לוז שבועי" "תחנות" הקיימים. יש מקום וזה לא ברור מאליו שלחיצה על הלינקים תפתח מפה
12. האופציה לראות תמונה של התחנה ממש שימושית! לא זכרתי שזה קיים. אבל אני מוכרח להודות שלא ידעתי למה לצפות כשלחצתי על הפרח אז זה אולי לא אייקון אידאלי.
13. אולי... כדאי לכווץ לפי תחנות יעד? ז"א נגיד להוסיף מסך ביניים של בחירת היעד (כולל אופציה של "הצג הכל")? מופיעה לי רשימה עם הרבה חלופות של אותו הקו כך שזה נראה מבלבל, התוצאה הראשונה והשנייה זה אותו הקו שביקשתי ואפילו במקרה לאותו כיוון כך שלא ברור למשתמש למה זה אופציות שונות.
14. המידע של מיקום נוכחי לא רלוונטי אם לא מוצגות "תחנות קרובות" במסך זה.
15. בתוצאות תכנון נסיעה "הצד מספר תחנות" גם סוגר תוצאות פתוחות, אולי כדאי לשנות את זה, או להעיף את האופציה למען הפשטות
16. בעמוד הראשי כשמשנים את טווח התחנות באפשרויות, לוקח זמן עד שחלון האפשרויות נעלם
17. האמת שאחרי שנכנסתי לאפשרויות ומשם להגדרות כללית ועשיתי באק, לקחת זמן עד שהמסך הראשי הופיע וכשהופיע לא היה שמיש לכמה שניות (ניסיתי ללחוץ שוב על כפתור האפשרויות אך זה לא הגיב).
18. אפשר לשקול להוסיף pull-to-refresh למסכים הרלוונטיים.
19. כפתור התפריט המרצד... אולי כדאי שיפסיק לרצד לאחר הפעלה/שתיים, אם צריך אותו מרצד בכלל
20. תכנון נסיעה... המוצא יכול להופיע על הכפתור במקום הטקסט "החלף נקודת מוצא" אם כבר קיים מוצא נבחר (כנ"ל יעד) ואז הדיפולט צריך להיות אולי "הכנס נקודת מוצא" ולא "החלף נקודת מוצא" במקרה שריק
21. תקלת תקשורת לשרת הנתונים, אנא נסה מאוחר יותר... נו טוב, הגיע הזמן להפסיק לשחק. אבל אולי עדיף להציג טוסטים במקרה כזה מאשר להפוך את האפליקציה ללא שמישה באמצעות העברה למסך שגיאה
&nbsp
בסך הכל מרשים, נראה איך האפליקציה מתפקדת בזמן אמת עכשיו כשאני מכיר אותה לעומק

מצב
הנושא נעול.
למעלה