האם הנפגע גרם לתאונה במתכוון?

נלסון

New member
האם הנפגע גרם לתאונה במתכוון?

מדי פעם אביא לכם כאן פסקי דין כפי שהתקבלו ע``י בתי המשפט בישראל. תמצית פסק הדין =============== הנפגע סטה מנתיב נסיעתו והתנגש חזיתית במשאית שנסעה בנתיב הנגדי. לאחר התאונה נזקק הנפגע לטיפול פסיכיאטרי וניסה להתאבד כמה פעמיים. בית המשפט המחוזי הגיע למסקנה שהנפגע גרם לתאונה במתכוון וזאת לאור נסיבות התאונה, דהיינו: סטיה מהנתיב כאשר תנאי הראות ותנאי הכביש היו תקינים, הרכב עצמו היה תקין והתאונה הייתה חזיתית. נסיבותיו האישיות של הנפגע הצביעו על רקע אישי קשה המתיישב עם נסיון התאבדות, כלומר היה חסר מקצוע ומקום עבודה. בעברו של הנפגע היו תקופות של התמכרות לסמים ולאלכוהול ולאחר התאונה נמצא במצב נפשי קשה, יתר על כן הנפגע לא נתן הסבר כיצד אירעה התאונה, אלה טען שאינו זוכר את נסיבותיה. ( להזכירכם, מי שגורם לתאונה במתכוון לא זכאי לפיצוי) בית המשפט העליון, חלק על דעתו של בית המשפט המחוזי. הראיות הנסבתיות עליהן הסתמך בית המשפט המחוזי, אינן מספיקות כדי להגיע למסקנה שהייתה כוונה לנפגע לגרום לתאונה. תאונה מסוג התאונה הנ``ל אינה חזיון נדיר בכבישי ארצנו ועצם מצבו הנפשי המעורער של הנפגע ומצבו הבלתי יציב, אינם מצביעים במידה הנדרשת על קיומה של כוונה לגרום לתאונה. 1342/99 ג`וני בנא נגד אררט חברה לביטוח

נראה לי השופט במחוזי צריך פסיכאטר

רק אדם לא שפוי יכול להאשים אדם , (ולא משנה שהרקע שלו לא טוב) בתאונה חזיתית בכוונה. כי תאונה חזיתית , בניגוד ליריית אקדח, או כדורי שינה, אדם יודע איך הוא נכנס אליה, הוא לא תמיד יודע איך הוא יוצא ממנה. אז אדם שרוצה להתאבד לא יגרום לתאונה חזיתית שיכולה לא להרוג אותו ולהשאיר אותו צמח לכל השנים הבאות. אבל מערכת המשפט ביחוד בנושא תאונות הדרכים, ועיסקות הטיעון המכוערות שנעשות בין עורכי הדין, ובין המשטרה בלי בכלל שהנפגע ידע, מבחילות מספיק , שכבר שום דבר לא מפתיע אותי. המקרה שלי-אסור לי כרגע לספר זעזע את כל עורכי הדין ששמעו על המשפט ל``רוצח בתאונה שלי``-פשוט בושה וחרפה.

למעלה