האם הא-מיניות שלכם מוחלטת ?

• פותח הנושא RieM
  • פורסם בתאריך

RieM

New member
נכון מאד ! ../images/Emo45.gif

ברגע שאדם יכול לסבול את עצמו, לבד, ללא עזרה של אף אחד ועולמו שלם, נראה לי שהוא גם יכול להכניס עוד אנשים לחייו מבלי לפתח תלות בהם או לתלות את אושרו בעצם הימצאם. כמובן שכולנו יצורים חברתיים המוזנים מפידבק סביבתי, אחרת לא היו נפתחים פורומים כמו זה הנוכחי, אבל עדיין לדעתי צריך האדם להנות מעצם קיומו והעולם הפנימי שבתוכו, כך שכל מה שיבוא בנוסף יהיה בונוס ולא הכרח שאין בלתו. וכמובן שהכי חשוב זה להיות שמח.
וכמה שיותר - יותר טוב !

amb2

New member
תיקרא קצת פילוסופיה

לפני שאתה אומר דברים בצורה מוחלטת.

מקמיקא

New member
הערה מתנשאת ומיותרת

לא צריך דוקטורט בפילוסופיה בשביל לנסות לחלוק את מה שלמדת על החיים.

amb2

New member
תגיד מקמיקא ומה אם מה שלמדת על החיים..

ומה אם מה שלמדת על החיים.. הוא מוטעה?אתה אמור לחלוק אותו על אנשים בפורום ומישהו שיקרא מה כתבת ינסה לעשות את זה בעצמו? מה אז מקמיקא? עדיין זה לגיטימי בעינך? סוף שוב נעים

RieM

New member
אבל הבעיה היא לא אם מקמיקא

יודע על מה הוא מדבר או לא. הבעיה היא אצל אנשים הלוקחים את דבריו פשוטם כמשמעם מבלי לסנן את מה שמתאים להם. אני לא חושב שמישהו מאיתנו יודע איזו אמת צרופה שעשויה להביא לשלום עולמי. אבל אולי כל אחד יכול לתת קצת מהתובנות שלו וביחד אפשר להגיע להבנה והארה. בסך הכל זה פורום וכל אחד מביע את דעתו בענין כזה או אחר. גם אי ההסכמה נחוצה לפעמים בכדי לראות דברים מזווית אחרת.

amb2

New member
נכון לי למשל יש לא מעט מתנגדים פה...

עינבר למשל לרוב קוטלת אותי... מאיה הסגולה בעדי - ואני בעדה ברתור בעדי - אני בעדו סנופי- לרוב תומכת בדיעות שלי מיסטיק - לא ממש מחבבת אותי להמשיך???? בטח שכחתי מישהו

inbardaf

New member
אני קוטלת אותך? ../images/Emo12.gif

סתם מתחרפנת מקלות דעתך וריבוי ההודעות שחוזרות על עצמם..

amb2

New member
עינבר

תיתעצבני מההודעות שלי אבל את יכולה להודות בזה שאני בחור אינטיליגנטי מאוד ואני מציג את העמדה שלי ולא מתקפל בקלות מכל דבר.יש לי דיעות שלא בדיוק מתאימות לכוס התה שלך ושל עוד אנשים. ומפה בעצם העניין. תארי לך שלכולם היתה אותה דיעה? אף אחד לא היה כותב מרוב שיעמום

inbardaf

New member
ממש לא מפריע לי שדעתך שונה משלי

אני יכולה גם להזדהות ולהסכים עם חלקם הגדול. זו לא הנקודה. השאלה היא איך ומתי אתה מציג אותם.

מקמיקא

New member
לגיטימי באופן מהמם

בעיקר בגלל שלאף אחד - בטח שלא לך - אין זכות להחליט מי טועה ומי לא. לא רק שאף אחד פה לא יודע מה היא אמת החיים החד משמעית שמובילה לאושר, אלא שלא בטוח שיש רק אמת אחת כזאת (ואני חושב שיש יותר מאחת). יותר מזה: בעצם זה שאתה בטוח שלקרוא פילוסופיה עושה אותך חסין מפני דיעות 'לא נכונות' מסויימות, אתה בעצם חוסם בפני עצמך את האפשרות שאולי מה שקראת לא נכון. פילוסופיה היא לא מדע, אלא תורה דינמית ושבלתי אפשרי להסכים בה על משהו בלי להתבסס על אמיתויות שייתכן והן שגויות. וכל עוד אתה תתנשא מעל אנשים אחרים, ותתאמץ 'להראות להם את טעותם', במקום לדון איתם ולנסות להבין את מה שהם אמרו, דעותייך אף פעם לא יתפתחו, אתה פשוט תשאר תקוע בדיעה הקבועה שלך בלי אפשרות לשינוי. אמרת בעצמך - אם לכל אחד הייתה אותה דיעה, אף אחד לא היה כותב פה מתוך שעמום... אז אל תנסה לשכנע אנשים לא לכתוב את דעתם פה. לכל היותר - תנסה לשכנע אותם אחרת.

זו שאלה שקשה לענות עליה.

האם הא-מיניות שלי מוחלטת? כן. כי בא-מיניות הכוונה היא לחוסר המשיכה המינית, שבהחלט לא מתקיימת אצלי אפילו אם אני בקשר רומנטי ו/או מאוהבת במישהו. אולם, הבנתי לפי הסבר שלך שאתה מדבר גם על התעוררות מינית, לא כן? [לפי - "ללא תלות באינטרקציה שלכם עם אנשים אחרים". אני פירשתי את המשפט הזה כשאלה, האם אנו חשים משהו מיני כלפיי מישהו כאשר אנחנו בסיטואציה מינית / רומנטית איתו? לכן אענה על כך (ואני מקווה שפירשתי נכון) - ] בסיטואציה מינית / רומנטית אני כן חשה משהו כלשהו מיני. אבל זו לא משיכה מינית, כי אם התעוררות מינית. כלומר, עדיין אין לי את הרצון "להתקדם הלאה" מבחינה מינית, אני עדיין לא מוצאת את עצמי נמשכת למי שאני איתו - אבל אני כן חשה התעוררות מינית. בנוסף, שלא מניסיוני האישי אלא מהיכרותי הכללית עם עולם הנטיות המיניות - יש נטיה מינית שנקראת דמיסקסואליות, שבה אדם לא חש משיכה מינית כלפיי אף אחד מהמינים כל עוד הוא לא מאוהב במישהו. כלומר, יכול להיות דמיסקסואל שמעולם לא חש משיכה מינית, אך ברגע שהוא יתאהב במישהו הוא כן יחוש כלפיו משיכה מינית. יכול מאוד להיות שאדם זה יגדיר את עצמו א-מיני תחילה, היות והוא מעולם לא חש משיכה מינית וההגדרה נראית לו מתאימה - אך ברגע שיתאהב במישהו, אפשר לומר שהא-מיניות שלו אינה מוחלטת [כי יסתבר לו שהוא לא א-מיני, כי אם דמיסקסואל
].

RieM

New member
הכוונה היתה

שכל אדם מעורר טריגרים רגשיים אצל הזולת. בין אם מדובר באדווה עדינה ובין אם גל צונאמי אדיר. אם את אומרת שחשת התעוררות מינית כלשהי אך לא כלפי האדם שעורר זאת אצלך, אולי הדברים הם לא כל כך שחור ולבן כפי שהצגת אותם. והשאלה היא האם יכול להיות שאדם מסוים, בסיטואציה מסוימת, ברגע מסוים, יעורר בך משהו שלא היית מודעת לקיומו ? עד כמה את דטרמיניסטית ושלמה עם ההגדרה העצמית שלך ? ועד כמה את נותנת לעקרונות המוצקים שבמשנתך הסדורה להכתיב את מהלך הענינים ?

מעולם לא טענתי שדברים הם שחור ולבן.

בדיוק להיפך, למען האמת. מאז ומעולם טענתי שמשיכה מינית - ולמען האמת, כל תחושה מינית / רומנטית שאדם יכול לעורר בך - היא דבר שמוצב על סקאלה. א-מיניות, למשל, היא החלק הנמוך בסקאלה של משיכה מינית. יש א-מיניים שחשים משיכה מינית מועטה, יש כאלה שכלל לא. תמיד יכול להיות שאדם מסוים, בסיטואציה מסוימת, ברגע מסוים, יעורר במישהו משהו שהוא לא היה מודע לקיומו קודם לכן. מישהו שחשב כל חייו שהוא לא אדם-של-ילדים יכול להיות בסיטואציה מסויימת עם ילד שתשנה את כל התפיסה שלו בנוגע לילדים. למה לא? כל חוויה ורגש יכולים להתקיים ולהשתנות באנשים כל הזמן. אף פעם לא באנו ואמרנו שאיך שאדם היום, כך הוא ישאר תמיד. באספקט של משיכה מינית ובכל אספקט אחר שהוא [מידת אנוכיות של אדם, הכוח הפיזי שלו, הסובלנות שלו כלפיי אנשים, יכולותיו החברתיות, יכולת הריכוז שלו וכו' וכו']. אני יותר משלמה עם ההגדרה העצמית והמינית שלי. אבל אף פעם לא אמרתי שאין שום סיכוי ולא הקל שבקלים שזה ישתנה מתישהו בעתיד, בין אם בסיטואציה מאוד מסוימת ובין אם באופן כללי. אמנם הסיכויים מאוד נמוכים והמצב לא נראה סביר - אבל כן, זה יכול לקרות. עד כמה כל אדם נותן לעקרונותיו המוצקים שבמשנתו הסדורה להכתיב את מהלך ענייניו? האם יש אנשים שהיכולות החברתיות שלהן באמת טובות, או שמא זו נבואה שמגשימה את עצמה ומכיוון שהם ידועים כבעלי יכולות חברתיות טובות הם מתנהגים בהתאם? אני לא יכולה לענות לך על זה. עד שלא אמצא בסיטואציה שבה משהו בי משתנה ואני נאבקת בו שישתנה בחזרה, לא אוכל לענות לך. האם אני מונעת את הסיטואציה הזו? האם בהיותי דבקה בעקרונות המוצקים שבמשנתי הסדורה אני מכתיבה את מהלך ענייני הרחק מסיטואציות כאלה? ייתכן. סביר שלא.

RieM

New member
טוב לדעת

שאת גמישה עם עצמך ופתוחה לשינויים.
פשוט תהיתי עד כמה חזקה תחושת ההגדרה העצמית לגבי עצמך ועד כמה את נצמדת אליה מכיוון שהתחייבת לכך לכאורה.

inbardaf

New member
אני לא חושבת שאנשים א-מיניים מתחייבים לכך

הם פשוט חשים כך. חלקם כבר ניסו מערכות יחסים מיניות והרגישו שזה לא מתאים להם וחלקם חשים כך מראש מבלי מהצורך לבדוק. אני מאמינה שחשוב להיות עם ראש פתוח לשינויים בחיים באופן כללי. אתה לא יודע אף פעם מה יקרה ומאיפה תופתע ואנחנו מופתעים לא פעם. מצד שני, אתה חייב שיהיה לך קו ברור משל עצמך. אם אני עכשיו אכנס לקשר רומנטי, אני אציב את הא-מיניות שלי בראש, פשוט כדי למנוע אי הבנות וכדי להמנע מסיטואציות שחוויתי בעבר. יש דברים שעדיף לשים עליהם קו ברור. אם יום אחד אשנה את דעתי? אני לא חושבת. פשוט חוויתי מספיק מערכות יחסים בחיי (החל מהנישואין שלי שנמשכו 8 שנים ועד דייטים וחברים לתקופה קצרה של כמה חודשים) ולמדתי מהם מה אני מחפשת ומה לא. אני אגב כן חשה סוג של התעוררות מינית (כמו שכתבה ילדת הסוכר המרחף) אבל ללא רצון ללכת 'עד בסוף'. אני כן מעוניינת במגע ובגבול מסויים מעבר...

../images/Emo45.gif בדיוק!

אני יותר ממסכימה עם ההסבר שלך. "אני לא חושבת שאנשים א-מיניים מתחייבים לכך, הם פשוט חשים כך." תיאור מדוייק

למעלה