האם בחור ישיבה טוב,

05451

New member
האם בחור ישיבה טוב,

מישיבה טובה יפסול בחורה שהלכה ללמוד במכללה חרדית אחרי סיום לימודיה בסמינר?

avii2013

New member
לא נראלי הגיוני

היום זה די מקובל שבחורות ממשיכות למקצוע במכללות חרדיות

קליט

New member
‏"בחור ישיבה טוב" זה בחור שמתאים לךך

לאחרונה התחדד מאוד האיסור של לימודי תואר לנשים, כנראה עכב קילקולים רבים, וזה השפיע משמעותית

05451

New member
בחור ישיבה טוב

זה מן הסתם בחור שמתכוון לשבת וללמוד לאחר נישואיו..
לפחות תקופה קצרה.
מה הוא מתכוון לאכול אם בת זוגו שתחיה תקבל 4,000 ש"ח כמורה בלי תואר?
לא כדאי שיהיה לה תואר ואז היא תקבל 6,000 ש"ח?
זה עוד כמה ארוחות בשריות ומעדנים של מילקי.

קליט

New member
זכור לי שיצא על כך קול קורא

לפני כמה חודשים, אפשר להניח שלא כל הרבנים אוסרים זאת, וגם אם הרב שלך אומר לך להצביע ש"ס ואת מצביעה ג', או אם הרב שלך אוסר להשתתף בערבי שירה אז מותר לך להפר את דבריו, היות ואין כאן מעשה אסור, "ועשית ככל אשר יורוך" הכוונה לעשות את צוויי הסנהדרין . ולא אתכחש לעובדה שאני לא מבין עדיין משהו אחר, למה לא מאפשרים לבנות להוציא 'תעודת בגרות' ?... הרי יש כמה מוסדות לבנות כמו המוסדות של חסידי צאנז בנתניה שכן מוציאה לבנות 'תעודת בגרות' ?

איך שאני שונאאאא

את הצרה הזו שנקראית "איסחור לצאת ללמוד"
כאילו מה???? העולם השתנההה היום יוצאים לעבוד ובטח כשבעלך הוא מוסר עצמו על התורה..

05451

New member
לא ידעתי שיש "איסור לצאת ללמוד" לנשים .

זה משהו חדש?
והאמת שאני לא מבינה את זה. זה לא נשמע לי הגיוני. יש הרבה מוסדות המכשירות לתואר ומתאימות לבחורות חרדיות. אז למה לא?!

קליט

New member
כי חיים רק פעם אחת

למלא שליחות בעולם הזה, ומסתבר שהיו יותר מדי נשמות שיצאו לתרבות רעה עם התואר שלהם והתבלבלו להם בדרך.. נראה שזה איסור חדש, אל תקחי ללב אם את לא בדיוק מקיימת את כל התקנות של החכמים, מאידך יש להתחזק, כי "הרבה חברים רעים עושה" אמרו חז"ל, ודע מה שתשיב לאפיקורוס שמקנן בך.. ויש להתרחק מחברה רעה, הביטי סביב כמה אנשים יש עם דיעות מקולקלות ותביני, אפשר בהחלט לסמוך על הרבנים המתירים ולהזהר משטיפת מוח איטית וממושכת שיש מסביב כל הזמן, ונשמעים הגיוניים לכאורה (למה לא ?.. איזה חשוכים יו)

חלושקית

New member
בחור ישיבה טוב (לא יודעת, ככה אתה הגדרת)

צריך לדעת שאחרי החתונה יש המון הוצאות ושהכסף לא נופל מהשמיים וודאי שלא גדל על העיצים וצריך הרבה (!) כסף כדי לחיות בסטנדרט נורמלי... (כן כן... גם הסטנדרט היום לא זול)
בפרט שמדובר בצעירים שמתחתנים שלא הביאו איתם כסף בשביל להתחיל איתו את החיים.
לכן הוא צריך להבין שלהישאר מורה כל החיים, לא יתן הרבה לו ולמשפחה שלו, לכן הוא צריך להגיד תודה אלף פעם לאותה אישה שגם אחרי שסיימה סמינר- היא ממשיכה עווווד ללמוד כדי שיהיה למשפחה שלה כסף ואין פה בכלל מקום לשאלות אם כן או לא...
פשוט שזה לא שיקול בכלל.

למעלה