האם את לוקחת אותו להיות לך לבעל...?

מה ל'גיד לך...

כשאתה צודק, אתה צודק
זה באמת נשמע דבילי ונאיבי. אולי זה רק להקל על החיים של הילד, כדי שלא ירשמו אותו ברשימת פסולי החיתון.

מיקי41

New member
כבר יותר טוב

להגיע עם בחורה שתהיה המאהבת מיקי הליברליות עלתה לי למוח

בובית

למה להתעצבן? את כבר שם, אז עכשיו תלמדי את החוקים ותנצחי את המערכת ע"פ החוקים שלה. על ההסכם הוא מוכן לחתום נכון? שיחתום, בית דין אזרחי יתן לזה תוקף של פסק דין וזהוא, את ההסכם הזה אי אפשר לבטל. תני לו לא להסכים לתת גת לפני שאת מתבלבלת. חכמה אני... לי, אחרי הגט, הדיין אמר שאסור לי להתחתן שנתיים מפאת גילו של האפרוח. זוכרת שזה ממש הכעיס אותי וסתם בעצם, זה לא השיתה חתונה ברקע. בקיצור תבחרי את המלחמות שלך.

גברת x

New member
חכי חכי....

תראי איזה טקס מכינים לך שם..... ונראה כמה תאהבי את ה"שחורים האלו" אבל שתדעי, יש שם גם חבר'ה מאד אנושיים, איתי הם היו מאד אמפטיים. והרגשתי שם מאד חזקה ומחוזקת.

לא כל הרבניים כאלה....

הדיינים שלי היו בסדר גמור.... הקשיבו לשנינו אפילו ביקשו ממנו לצאת כדי שאוכל לדבר חופשי.... אני לא אומרת שלא ניסו להחזיר אותנו (שאלו אם אפשר) אבל לא מעבר לזה.... אז לא צריך להכליל..... אגב גם הטקס של הגט היה קצר ופשוט....

מה הקשר בכלל?

החוקים האלה "נולדו" בתקופה ענתיקה דה-לוקס
עברו קצת מים בירקון מאז חוקקו את החוקים ה"נאורים" האלה. כמובן שהם נוחים לחלק מהאוכלוסיה... אני בתור אדם חילוני לחלוטין, דורשת שבמדינה הנאורה שלנו, בשנת 2003, תהיה לי האפשרות להחליט אם אני מעוניינת להינשא בנישואין דתיים או אזרחיים. רק שאין לי ברירה

david 61

New member
אני חושב רוב האוכלוסיה רוצה

מדינה יהודית עם חוקים של היהודים כבר אלפיים שנה ככה ומה לעשות במדינה דמוקרטית הרוב קובע

אני חשבתי לתומי

שרוב האוכלוסיה חילונית.... אולי אני טועה. לא התכוונתי לומר שיש לחייב אנשים להינשא בנישואין חילוניים. רק לאפשר לאלה שלא מעוניינים בנישואין דתיים להינשא לפי בחירתם.

david 61

New member
בכל זאת יהודי זה יהודי

וזה מה ששומר אותנו אלפיים שנה בגולה אני חושב גם מי שלא שומר מצוות רוצה שיהיו הנישואין לפי המנהג היהודי

בגלל זה

אנשים נוסעים לקפריסין ולהשד יודע איפה עוד כדי להתחתן בנישואים אזרחיים? כי הם רוצים להתחתן כדת משה וישראל?? לא נראה לי. יש אוכלוסיה מספיק גדולה שמעוניינת בנישואין אזרחיים. או לצורך העניין בדברים אחרים שנעשים במדינה רק על פי ההלכה. יהודי הוא יהודי לא בגלל איך שהוא מתחתן או מתגרש או נקבר.

david 61

New member
כמה כאלה יש ?

יש מישהו מהפורום שהתחתנה בקפריסין בנישואים אזרחיים ? כל הזמן זה בתקשורת אבל אני לא מכיר אף אחד כזה בטח רק עיתונאים עושים ככה

אם אתה לא מכיר אז זה לא קיים?

זה בדיוק כמו ילד שמכסה את העיניים וחושב שאף אחד לא רואה אותו. אני אישית מכירה שלושה זוגות כאלו, זוג אחד שהתחתן בארה"ב ושניים שהתחתנו בקפריסין. אז זה שאני מכירה אותם אומר שהם הרוב? לא. אבל גם לא אומר שאין עוד הרבה כמוהם.

david 61

New member
לא אומר שזה לא קיים

רק שזה המיעוט והנה למה את לא התחתנת שם? אם כל כך חשוב בשבילך?

אני אגיד לך

1. בגלל שהתחתנתי בגיל צעיר ולא היה לי מושג קלוש 2. כי הייתי תמימה ולא חשבתי שאני אי פעם אתגרש 3. כי זה היה מאוד חשוב לבן זוגי שאהבתי אותו מאוד היום: 1. אני כבר לא צעירה 2. יש מאחורי המון נסיון וטראומה קשה מנישואין ותהליך הגירושין (אפילו שיחסית לרוב חברי הפורום הוא גן עדן של גירושין) 3. כי היום אני מעמידה את הרצונות שלי, הביטחון הכלכלי שלי ושל הילדים שלי לפני הכל ואין שום סיכוי בחיים שאני אעשה את אותה טעות שוב. לא ברבנות ולא באזרחי שגם שם הגירושין הם ברבנות

Snarc

New member
הרבנות...

לא מכירה בנישואין אזרחיים, לכן גם לא עוסקת בגירושין שלהם,,,החוק במדינת ישראל מחייב כל גרושין לעבור דרך הרבנות, לבדיקה{פרוצדורה בלבד ו-3000 שח מכל צד,כמובן} 99 אחוז מהמיקרים של נישואין אזרחיים,יופנו משם לבית המשפט לעיניני משפחה...

למעלה