האם אפשר לקנות מניות בבורסת איראן ובבורסת

מצב
הנושא נעול.

gom919gov

New member

פקיסטן ?

gom919gov

New member
זהו פיזור ואם אתה רוצה לקרוא לזה שורט אז

מה שנקרא, מרווח גרעיני?
לונג טהראן 50, שורט ת"א 25?
זהו פיזור ואם אתה רוצה לקרוא לזה שורט אז
לא נכון לומר שזה שורט על ת"א בלבד כיון שמדובר על שורט על כל כלכלת המערב (ארה"ב, אירופה שהופכת אט אט למוסלמית, קנדה ועוד מדינות רבות).

gom919gov

New member
נחסוך המשך דיון על איראן ונתמקד בפקיסטן

אני חושב שאסור לישראלים בארץ אוייב
אז לא באיראן, אלא בבורסת פקיסטן. נניח שאני רוצה לקנות מניות מבורסת kse, אבל לא etf אלא לקנות דרך הבורסה הזאת מניות של MCB, OGDCL NBP, PTCL . רכישת מניות MCB, OGDCL NBP, PTCL כאשר אקנה מניות של OGDCL ב 600 $, מניות של MCB ב 500 $, מניות של NBP ב 300 $, ומניות של PTCL ב 250 $. פקיסטאן איננה אוייבת של ישראל. בתי השקעות בישראל לא מחוברים לבורסת kse ואני לא רוצה לקבל חשיפה לפקיסטן דרך תעודות סל שמשקיעות במדד kse 30 / 100. האם לבתי השקעות בארה"ב יש גישה לבורסה זו ? האם השקעה במניות שציינתי בפקיסטן לטווח של בין 40 שנה מהיום עד 50 שנה עשויה להיות טובה ? פשוט כל הנכסים שלנו במילא מושקעים בכלכלת העולם המערבי אז מדוע לא לפזר את הסיכונים בטווח הארוך.

dw2322

New member
אין לי מושג

אז לא באיראן, אלא בבורסת פקיסטן. נניח שאני רוצה לקנות מניות מבורסת kse, אבל לא etf אלא לקנות דרך הבורסה הזאת מניות של MCB, OGDCL NBP, PTCL . רכישת מניות MCB, OGDCL NBP, PTCL כאשר אקנה מניות של OGDCL ב 600 $, מניות של MCB ב 500 $, מניות של NBP ב 300 $, ומניות של PTCL ב 250 $. פקיסטאן איננה אוייבת של ישראל. בתי השקעות בישראל לא מחוברים לבורסת kse ואני לא רוצה לקבל חשיפה לפקיסטן דרך תעודות סל שמשקיעות במדד kse 30 / 100. האם לבתי השקעות בארה"ב יש גישה לבורסה זו ? האם השקעה במניות שציינתי בפקיסטן לטווח של בין 40 שנה מהיום עד 50 שנה עשויה להיות טובה ? פשוט כל הנכסים שלנו במילא מושקעים בכלכלת העולם המערבי אז מדוע לא לפזר את הסיכונים בטווח הארוך.
אין לי מושג
אם השקעה בשווקים כאלה מעניינת אותך אז יש קרנות נאמנות בעולם שמתעסקות עם שווקי frontier, שזה משקים פחות מפותחים מהמדינות המתפתחות-ששם ישראל היתה ותעבור בעתיד למפותחות ממש. אני זוכר שירדן היא דוגמה ל frontier כזה, ואולי גם פקיסטן שם? אין לי מושג.

אזרח111

New member
../images/Emo6.gifמאיפה אנחנו אמורים לדעת מה יהיה עוד 50 שנה

מאיפה אנחנו אמורים לדעת מה יהיה עוד 50 שנה
ועוד בפאקיסטן גם אובאמה לא יודע להגיד לך

אולקוס

New member
אירו מעולם לא הוגדרה באופן רשמי כמדינת אויב

אני חושב שאסור לישראלים בארץ אוייב
אירו מעולם לא הוגדרה באופן רשמי כמדינת אויב
ולכן תיאורטית ההשקעה בה מותרת. למרות זאת זה אחד הרעיונות היותר מטופשים שראיתי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה