האם אנו גולשים דרך פרוקסי בלי לדעת?

antidot

New member
בוקר טוב

כבר שנה בערך לרב ספקי האינטרנט יש פרוקסי שקוף. כל עוד הפרוקסי מקונפג נכון, הפרוקסי טוב ליהודים. הטענה של halemo לגבי תוכנות הפורומים מצוצה מהאצבע: כותב התוכנה היה צריך לחשוב על האפשרות שיהיו גולשים מאחורי פרוקסי. Antid0t

beitar

New member
ומצד שני

כמה מאיתנו השתמשו בפרוקסי כשזה היה בר בחירה עצמית? אם זה היה טוב ליהודים, למה בחרנו לא "לנצל" את יתרונות הפרוקסי השקוף? אני בעד לקבל קצת פחות מהירות ובתמורה לוותר על הפרוקסי השקוף.

Torn

New member
למה זה כ"כ מפריע לך../images/Emo35.gif

מה איכפת לך מאיפה אתה מוריד, העיקר שאתה מוריד מהר זה מה שחשוב. הפרוקסי טוב לשני הצדדים גם לך וגם לספקית.

antidot

New member
----->

אני מבין את התחושה שלך שכופים עליך משהו, אז כנראה שזה מסריח. זאת גם הייתה התחושה של הפורום כאשר אינטרנט זהב היו הראשונים להכניס פרוקסי שקוף. האמת ? לא זכור לי שמישהו התלונן בגלל פרוקסי שקוף. זה עובד, עובד טוב וחוסך זמן לא רק לספקים אלא גם למשתמש הקצה. מה כ"כ מפריע לך בפרוקסי שקוף ? ולמה לא השתמשו ? בחיבור dial-up הפרוקסי הרבה פחות קריטי. Antid0t

lior1000

New member
תגובה

היי, בגדול זה באמת לא מפריע לי אבל הבחירה צריכה להיות שלי. ISP אמור לקשר אותי לרשת העולמית ולא להמציא פטנטים אלא אם כן ביקשתי זאת מפורשות. זה בדיוק אותו הדבר כאילו הרמתי את האפרכסת, חייגתי להורים שלי בפנסילבניה ונציג מטעם בזק בינלאומי היה עונה לי בת"א ואומר: "הם מרגישים מצויין, כבר דיברתי איתם, אתה רוצה לדעת דבר נוסף עליהם?" ובספו של דבר, שילמתי לבזק בינלאומי כאילו באמת דיברתי עם ההורים שלי. :-{

eladts

New member
הבעייה היא

שרוב המשתמשים לא יודעים ולא מבינים מה זה PROXY ולא יגדירו את זה בדפדפן לבד. חוץ מזה, כששרת ה-PROXY מקונפג כמו שצריך (וזה לא סיפור כזה גדול אם שרת כמו SQUID) אין שום בעיה של עדכניות דפים, ה-PROXY בודק מול האתר המקורי אם הדפים השתנו ורק אם האתר המקורי מודיע שאין שינוי ה-PROXY נותן את הדפים מה-CACHE. הבעיה שלכם היא פסיכולוגית ולא טכנית.

beitar

New member
לא מדויק

כבר קרו מקרים בעבר שהפרוקסי השקוף גרם לי להוריד עמוד ישן, לעמודים שבניתי לא להתרענן כמו שצריך (נראה אותך עובד על אתר ונתקע שעות בלי להבין למה דברים לא מתעדכנים.. עד שבסוף אתה מבין שהשקוף הוא הבעיה). אותי לא מעניין, וגם לא משתמשים אחרים, אם הפרוקסי מוגדר מספיק או פחות טוב, וגם לא מעניין אם בוני האתרים כן/לא עושים טעויות. מעניין לקבל מקסימום נכונות ועדכניות של הדפים. לא רוצה פרוקסי. נקודה. יש לי נסיון רע עם זה יותר מדי פעמים. רוצה את החופש לבחור. טוב ליהודים? שישימו פרוקסי למי שרוצה, שימצאו פתרונות אחרים (שהספקים יבנו חייגמים שמגדירים אוטומטית), שישימו פרוקסי למי שרוצה (אני מניח שטכנית זה אפשרי). שימצאו כל פתרון אחר... אני פשוט לא רוצה אותו. ולפחות שלא יפעילו אותו באתרים בארץ (יש לי תחושה שיש ספקים שמפעילים אותו גם בארץ).

antidot

New member
------>

<META Http-Equiv="Cache-Control" Content="no-cache"> <META Http-Equiv="Pragma" Content="no-cache"> <META Http-Equiv="Expires" Content="0">​
כל פרוקסי שמקונפג נכון אמור לא יבצע caching לדף שמכיל את תגי הMETA האלה. Antid0t

shed

New member
--->

עוד לא ראיתי פרוקסי שקוף שגרם להוריד דף לא מעודכן. כן ראיתי את האקספלורר משתמש ב-cache הפנימי שלו, גם כשעושים refresh בטירוף. יותר מכך: באקספלורר עד גרסא 5.5 היה באג, אשר גם אם היו תגי ה-meta שאנטי הביא כאן, האקספלורר היה עושה cache ל-64k בתים הראשונים. תאמין לי, כמות השערות שמרטתי מעצבים וייאוש עד שעליתי על זה היתה יכולה לעשות כמה וכמה קירחים מאושרים... דרך אגב, גם בעל האתר יכול להשתמש בשירותי פרוקסי כאלה ואחרים על מנת לחסוך עלויות. במקום העבודה הקודם שלי, שלא שש לשלם על רוחב פס מטורף מהשרתים שלו, השתמשו בשירות של akamai, אשר עושה caching הרבה יותר מתוחכם, ושעובד פר מדינה או פר ספק. בקיצור, לא אכפת לי האם המידע הגיע אלי מניו יורק או מתל אביב, העיקר שקיבלתי את מה שרציתי. מצידי שהספק יעשה cache לעולם. פשוט פתרון שכולם מרוויחים ממנו: ספקי השירות, בעלי האתרים, והגולש.

rattlehead

New member
ד"א למקרה ואם לא יודעים...

באקספלורר, לחיתה על CTRL (או SHIFT.. המממ) בעת ביצוע הריפרש (F5\כפתור) אמורה להוריד את כל הדף מחדש, כולל התמונות המקושרות אליו - ללא שימוש בcache.

פשוש2K

New member
כן - ע"י הגדרת גודל המקום

יש באפשרויות של האקספלורר מקום לקביעת שטח הדיסק שמשמש לקבצים זמניים ולתוכן לא-מקוון. תן שם ערך קטן מאוד (20 מגה). לא הייתי מציע לך לתת שם ערך 0 כי זה עלול להוביל לאיטיות יתר. לדוגמה, במעבר מדף פורום אחד לשני הוא יטען מחדש את זוועות הפלאש, את הגרפיקות ואת כל העיצובים וזה הרי מיותר...

mitzy123

New member
שוב הלקוח תמיד צודק

כמובן שחברנו היקר ביתר מתעלם מתג בסיסי בhtml שנקרא ttl. תג זה נועד בדיוק לומר לשרתי פרוקסי כמה זמן להחזיק את האתר לפני שהם ניגשים שוב לשרת המקור.

לא ממש..

הדוגמה שלך לא נכונה... אם כבר היית אומר שאתה מחייג להורים ושומע את קולם מוקלט ואומר לך שהכל בסדר וגם זה אחרי שנציג של בזק דיבר אתם ווידא שאכן ההקלטה תקפה...
פרוקסי זה טוב ואלעד כבר אמר את זה טוב ממני..

halemo

New member
הטענה של halemo לא מצוצה מהאצבע

רוב תוכנות הפורומים לא מתייחסות לשדה של הפרוקסי שבו קיימת הכתובת האמיתית של הגולש וכן האם הוא בכלל גולש דרך פרוקסי. הפורומים הכי גדולים בישראל כמו רוטר נט, פרש, הייד פארק (ואני בטוח שגם תפוז), לא מתייחסות לשדה של הפרוקסי, ולוקחות את כתובת ה IP של המשתמש משדה ידוע בפרוטוקול HTTP. אני דיברתי לפני הכתבה שעשיתי עם ספק אינטרנט שהסביר לי את הבעיה של המשטרה בישראל למשל, שלא יכולה לקבל פרטים על גולשים בגלל הפרוקסי. כותביהתוכנה (של הפורומים) לא צריכים לחשוב מראש על פרוקסי. פרוקסי זה תקן דה פאקטו ולא תקן רשמי שהיה ידוע לפני בניית תוכנות הפורומים. רק בשנה האחרונה, לאחר מעבר מסיבי של ספקי אינטרנט לעבודה עם פרוקסי, צצה הבעיה הזו. כנראה כותבי התוכנה לא גאונים או נביאים כמוך...

eladts

New member
עד כמה שידוע לי

הספקים בארץ מכלילים ב-PROXY השקוף אתרים מחו"ל בלבד, לכן זה לא אמור להיות רלונטי לאתרים בארץ. חוץ מזה, ב-PROXY שקוף שעובד בשיתוף עם FIREWALL ניתן לדאוג שהאתרים אליהים ניגש המשתמש יראו את ה-IP האמיתי שלו.

למעלה