האלבום שהייתם לוקחים לאי בודד

modulo1000

New member
למה זהו האלבום האהוב עלי ביותר

הכל התחיל בניו יורק 1965 עם Michael Brown קלידן הלהקה וכותב מרבית החומר והזמר Steve Martin בעל הקול הכל כך צלול חם ומדוייק בשנת 1967 הם יצרו אלבום נפלא ובו שני השירים המוכרים ביותר שלהם WALK AWAY RENEE ו PREETY BALERINA בשנת 1968יצא אלבומם השני והאחרון. יחודם של האלבומים הוא בשילוב הנפלא של רוק ובארוק הבא לידי ביטוי במיוחד בשימוש הנרחב בצמבלו חליל ותיזמורים קאמריים. בעוד שבאלבומים מסויימים הדבר מאולץ ונעשה לשם הסאונד כאן המוסיקה הקלאסית בארוקית משחקת תפקיד ראשי. ל LEFT BANK אין שיר חלש וגם אין כמעט מוטיבים חוזרים לכל שיר יש את הגוון המיוחד שלו והתחושה הכללית היא פיוטית גם כאשר טקסטים מסויימים הם אנטי תזה להתאהבות. אלבומי הלהקה המקוריים אינם נדירים באופן יוצא דופן מאחר והייתה ללהקה סמי הצלחה (מחיר ל MINT כ 150$) לצער מי שלא מכיר את הלהקה גם דיסק האוסף : THERE'S GONNA BE A STOR שיצא בשנת 1992 הוא OOP ומחירו באופן מפתיע לא רחוק ממחיר הויניל האורגינלי (לאור הדרישה לדעתי זהו עניין של זמן שיצא מחדש) השיר WALK AWAY RENEE זכה לביצועים רבים בשנות ה 60 אזכיר את : THE FOUR TOPS BLADES OF GRASS ORPHEUS TERRY REID GABOR SZABO ועוד... אזכיר גם את MONTAGE (להקת ההמשך של מייקל בראון) אלבום מעולה בפני עצמו הניתן להשגה מחב' SUNDAZED עכשיו מה שנותר הוא שתצטרפו לשירה : And when I see the sign that points one way The lot we used to pass by every day Just walk away Renee You won't see me follow you back home The empty sidewalks on my block are not the same You're not to blame From deep inside the tears that I'm forced to cry From deep inside the pain that I chose to hide Just walk away Renee You won't see me follow you back home Now as the rain beats down upon my weary eyes For me it cries Just walk away Renee You won't see me follow you back home Now as the rain beats down upon my weary eyes For me it cries Your name and mine inside a heart upon a wall Still finds a way to haunt me, though they're so small Just walk away Renee You won't see me follow you back home The empty sidewalks on my block are not the same You're not to blame

forever changes

New member
תשובה מפורטת יותר ..

ברור לי שאם אני צריך לבחור אלבום אחד זה אומר המוזיקה היחידה שאני ישמע, מכאן אני מגיע לכמה סעיפים חשובים, 1. האלבום צריך להיות ארוך. 2. המוזיקה צריכה לתת השראה, להסתכל על הגלים עם השמש המרנינה תוך כדי שאני שומע את האלבום. 3. הדבר היחיד שאני שומע צריך להיות כמובן מגוון. 4. צריך להיות בו אחלה מוזיקה. 5. עטיפה יפה, כי אני משוגע על עטיפות. אם על כל סעיף מקבלים 20 נקודות הרי שרק אלבום אחד מקבל 100, והשתתפות בטיסה לאי בודד, eat a peach. האלבום הזה כולל בתוכו כל מה שאני אוהב במוזיקה, דבר ראשון אהבה למוזיקה שרק ענקי בלוז יכולים להעביר לי, מרגש כמו שרק משוררים יחידים יכולים להעביר לי, צליל עשיר ומגוון כמו שרק רוק דרומי יכול לנגן, ומוזיקה עם כישרון נגינה בלתי נדלה ריגוש עד כדי חיוך טפשי מאוזן לאוזן שלא נמחק שבוע, אושר עד כדי דמעות וכיף אחד גדול כמו שרק האחים אולמן יכולים לספק. עם שיר ההופעה הכי כיפי mountain jam, עם הקטע האיסטרומנטלי היפה מכולם litlle martha, השיר המרגש blue sky, וכל הפיצוצי כישרון כגון One way out. מה שמדהים באלבום הזה שהוא הסיכום הכי טוב גם של העבר וגם של העתיד, כל שירי ההופעה באלבום לא נופלים ואף עולים על השירים בהופעה בפילמור, השירים שנוגנו עם דווין אולמן מתעלים בהרבה על השירים שנכתבו בשני האלבומים הראשונים של הלהקה, והשירים שבהם דיקי בטס לקח את המושכות מעפילים על התקופה בא הוא המשיך כגיטריסט המוביל. האלבום הוקלט בחלקו בהופעה, חלק עם דווין וחלקו בלי, מה שאמור להיות אלבום בלתי אחיד ומגובש באופן מיוחד מתברר בתוצאה הסופית כעיסה מאוחדת ובשלה של כל מה שהלהקה עשתה עד אז. אופס זה לא ממש קשור לפסיכאדליה אבל ביקשת אחד לאי בודד זה בסדר ?

עשרת האלבומים שהייתי לוקח לאי בודד

אם היו מאשרים לי לקחת רק אלבום אחד לאי בודד, הייתי מסרב להפליג אל האי. אם היו מאשרים לי לקחת 10 אלבומים, היה כבר על מה לדבר, והייתי לוקח את: 1) Caravan (את האלבום הראשון שלהם, שאין לו שם) 2) Robert Wyatt - Rock Bottom 3) King Crimson - In the Court of the Crimson King 4) Genesis - Selling England by the Pound 5) The Mahavishnu Orchestra - Birds of Fire 6) Pat Matheny - Bright Size Life 7) The Beatles - Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band 8) Pink Floyd - The Piper at the Gates of Dawn 9) Nick Drake - Bryter Layter 10) Brian Eno - Here Come the Warm Jets

Jflyaway

New member
חן גרשוני.... ?

מריח לי מוכר.

Jflyaway

New member
לא קל הקטע הזה של האי הבודד

אין לי מושג, אבל אני אחשוב על זה וינסה לעשות רשימה של עשרה (?) תמיד ידעתי על אהבתו הרבה של MODULO ל LEFT BANKE, ואני מסכים שאכן זה אחד מן העשירייה. וכן - רוי הרפר, וברור איזה הרפר.. STORMCOCK ללא ספק. ואת BEGIN של MILLENIUM את PEAK IMPRESSIONS של FREEBORNE ועוד....ועוד....ועוד....

Jflyaway

New member
מורנא... רעיון מבריק

חלק נכבד מהגראז' וה PSYCH שאני אוהב מורכב מסינגלים שיושבים על אוספים.

מורנא007

New member
הודות לטכנולוגית ה- MP3

אתה יכול לצרוב 8-10 שעות מוסיקה, לאבד קצת מהאיכות, אבל זה יכנס בדיסק אחד. שבת שלום, Jflyaway

Jflyaway

New member
נכון... אנחנו מקלקלים.

אוקיי - אחרי שאגמןר לצבוע המדפים פה - אני רביא לכם אחד ויחיד :-

Jflyaway

New member
מן הסתם... זה יהיה הסמל פפר

מה לעשות. אחרי הכל, זה האלבום שאני אקח לא. אין צורך אפילו לנמק ...
רק דבר אחד - אני אקח את הגרסא שהוציא הלייבל ה"חצי חוקי" BOBLR FIDELITY SOUND LAB - האנשים האלו מתעקשים שהדיסקים נעשו מהמאסטר טייפס... אני לא יודע - אני רק יודע שהם מצלצלים כמו חלום אנלוגי.

melancholy man

New member
גם אני מקל לי על החיים

המונטרי פופ פאסטיבל, set box של 4 CD's עם המייטב של שנות השישים, אם אסיים פעם את הלימודים ואצליח לקבל עבודה בתור מרצה ויצא להעביר קורס בהיסטוריה על שנות השישים, הקופסא הזו תיהיה קריאת חובה לקורס.

melancholy man

New member
התכוונתי שזו פריוולגיה

יעני זכות, אפילו בדיחות של אחרים אני מקלקל עכשיו אולי באמת הגיע הזמן לנוח טיפה

קווין - לילה באופרה

האלבום הזה (הקרטון ודאי, אבל נראה לי שגם הויניל) יספק לי חומר גלם למדורה מצוינת. נראה לי שאהנה מחום המדורה בלילות הקרים הבודדים, שלא לדבר על הרווח הסמלי המשני. ואם לענות ברצינות לשאלתך, אז כנראה שהאחים אולמן בפילמור מזרח גרסת הדלוקס. גם ארוך וכפול, גם יפה. ואתה צודק, התשובה משתנה כל שני וחמישי. החיים קשים, מסתבר, גם בלי לגור על אי בודד...

Jflyaway

New member
ויניל באי טרופי...?

לא יחזיק.... אגב ה QUEEN, לעולם אזכור את הפעם הראשונה ששמעתי את הרפסודיה. אז... במדבר העשייה של הימים ההם, זה נשמע כמו FUCKIN REVOLUTION

למעלה