האיסלאם מתפשט

האיסלאם מתפשט

רוב תושבי הולנד חוששים מהמיעוט המוסלמי במדינה. כך עולה מסקר שנערך לאחר רצח הבמאי ההולנדי, תיאו ואן גוך, בידי קיצוני מוסלמי. הסקר הראה כי רק 19% מההולנדים אינם רואים במיעוט המוסלמי במדינתם, איום. הסקר, שיפורסם רשמית ביום שני, נערך במקביל גם בספרד ובאיטליה. העיתון "דה וולקסקראנט", שפרסם היום את עקרי הממצאים, ציין כי התוצאות מפתיעות לאור העובדה שספרד ואיטליה נאלצות להתמודד הרבה יותר מהולנד עם הגירה בלתי חוקית של מוסלמים מצפון אפריקה. הסקר הראה עוד, כי ל-67% מההולנדים אין כל קשר למוסלמים, ו-65% אינם יודעים כמעט כלום על האיסלאם, למרות הסיקור התקשורתי הנרחב של הנושא. הולנדים שטענו כי הם רואים באיסלאם איום, הביעו חשש כי יצטרכו לחיות תחת שלטון איסלאמי-דתי. הולנדים המתגוררים מחוץ לערים הגדולות, נשים ומשכילים, הביעו דעות שליליות יותר ביחס למוסלמים. מחצית מההולנדים שהשתתפו בסקר, אמרו כי יעברו דירה אם מהגרים רבים יעברו להתגורר בשכנותם. אחוז דומה של הולנדים הביע חשש, כי נשים לא יוכלו לנוע בחופשיות באזורים ציבוריים, בגלל המוסלמים. כמעט מיליון מוסלמים חיים בהולנד, והם מהווים כ-6% מכלל האוכלוסיה. רצח הבמאי, כמו גל התקפות על מסגדים וכנסיות ואיומים ברצח על פוליטיקאים, פגעו קשות בסובלנות האתנית והדתית במדינה. המתחים הבין-גזעיים עלו שוב השבוע על פני השטח, לאחר שאשה הולנדית הרגה צעיר ממוצא מרוקאי, לאחר שהוא גנב לה את התיק. ביום שלישי חזרה לחיים הציבוריים חברת הפרלמנט ההולנדית ממוצא סומלי, הירסי עלי, לאחר שירדה למחתרת בעקבות רצח ואן גוך. עלי היתה מעורבת בעשיית סרטו של הבמאי, שהאשים את האיסלאם בסלחנות כלפי אלימות נגד נשים. לה פן. צירוף טורקיה לאיחוד יפגע בעצמאות יוון לה פן. "טורקיה אינה חלק מאירופה מבחינה גיאוגרפית, היסטורית ותרבותית" (צילום: רויטרס)בתוך כך דיווח העיתון הצרפתי "לה מונד", כי לימין הקיצוני בצרפת יש בין 2,500 ל-3,500 פעילים ותומכים. העיתון מסר עוד, כי הקבוצות הקיצוניות של הימין פוגעות יותר במוסלמים, ופחות ביהודים. בקול ישראל דווח, כי בשנה שעברה אירעו ברחבי צרפת 194 תקריות אנטישמיות, לעומת 112 בשנה הקודמת. המנהיג הקיצוני הצרפתי, ז'אן מארי לה פן, המבקר באתונה, כי צירוף טורקיה לאיחוד האירופי יאיים על עצמאות יוון. לדבריו, טורקיה תגביר את ההתיישבות בקפריסין ותהפוך איים יווניים בדרום מזרח הים האגאי למושבות שלה. פרסומתבטורקיה מתגוררים כיום 70 מיליון בני אדם, ובתוך 20 שנה צפויה אוכלוסיית המדינה לגדול פי שלושה. לדברי לה פן, טורקיה אינה חלק מאירופה מבחינה גיאוגרפית, היסטורית ותרבותית. לה פן הזכיר עוד, כי המפלגה השלטת כיום באנקרה היא איסלאמית. סוכנות הידיעות הנורבגית דיווחה היום, כי ברוסיה חל גידול ניכר בגזענות ובאנטישמיות. מדיווח של מכון מחקר רוסי עולה, כי 68% מהרוסים תומכים בסיסמא - "רוסיה לרוסים". על פי הדיווח, יהודים רבים העבירו את הונם בסתר למדינות המערב, ביניהן ישראל.
 
לא רק בהולנד

הרשויות בגרמניה עורכות רשימות של מאות פעילים איסלאמיים המועמדים לגירוש מהמדינה, בעקבות חקיקתו החודש של חוק חדש המקל על גירושים - כך דיווח היום השבועון הגרמני "דר שפיגל". לפי הדיווח, הגירוש ההמוני קיבל את השם "מבצע טיטוא", ובמסגרתו יידונו כ-2,000 תיקים של מועמדים לגירוש בשנה. משרד הפנים הגרמני סירב להגיב לידיעה. לפי החוק החדש, מועמדים לגירוש לא יוכלו להשתמש במסלולי החוק הרגילים לערער על פקודת הגירוש, שעל הכרזתה יהיה אחראי בית משפט מינהלי, שלא ניתן יהיה לערער בפניו. בעקבות הגילויים כי סטודנטים ערבים שהתגוררו בהמבורג היו ממתכנני פיגועי ה-11 בספטמבר 2001 בארה"ב, החלו הגרמנים לעשות בדק בית לגבי חוקי ההגירה המקלים שלהם, שאיפשרו אף לכמה מחשודי הטרור לחיות מקצבאות רווחה גרמניות.
 
מעניין מה היה קורה אם היו עושים דבר

כזה בישראל. מיד השמאל הקיצוני היה קופץ וצורח "פשעי מלחמה!!! גזענות!!! אפרטהייד!!!". תוך שניות היו מונחות בבג"ץ 50 פניות נגד התכנית. כמובן שאירופה (בהסתת השמאל הקיצוני) כולל גרמניה מיד הייתה מגנה, כי כשזה לא הם, כל העולם גזעני.
 
למעלה