האטה בדופק העובר שנצפתה במוניטור..,מוכר?!

naama1990

New member
האטה בדופק העובר שנצפתה במוניטור..,מוכר?!

אז ככה, עברתי שלשום היפוך ( שצלח ב״ה!) ובאתי אתמול לביקורת ע״ פ הנדרש...אלא שבמהלך הניטור אני קולטת האטה בדופק, מיד הופיע רופא והריץ אותי לאולטראסאונד ומיד אחכ לחדר לידה למבחן oct - הזרקת פיטוצין במטרה לבחון את תגןבת העובר לצירים...המבחן הצליח אמנם- ושלחו אותי לביקורת בתחילת שבוע הבא, רק שהלב לא שקט בכלל!!!מישהי מכירה תתופעה?! ממה היא עשויה לנבוע?! זה נורא נורא הלחיצותי! חבל טבור וכאלה- בייחוד אחרי ש״שיחקו״ לי איתו יום לפני.... מעבר לזה, שלשום, לאחר ההיפוך נצפתה פתיחה של 1.5 ומחיקה של 50% - זה יכול לומר משו על קרבת הלידה?! תודה מראש למגיבות

שםמים

New member
היה לי האטה בדופק עובר בהריון הראשון

גם פיטוצין וכל הבדיקות.. אצלי לא הוביל לכלום חוץ מעייפות.
בלידה, זה מה שסידר לי חדר כי הייתי בפתיחה קטנה יחסית- רצו שאהיה בהשגחה.
צריך להקפיד, אבל לא להכנס מזה להיסטריה, בשביל זה יש רופאים בביה״ח-שהם ידאגו, את תמשיכי בשלך.
בעקרון זה יכול לנבוע מתנוחה של העובר (שמשהו לוחץ עליו), או מסיבוב של חבל הטבור, או שסתם זז המוניטור במהלך הבדיקה. אם עשו בדיקת פיטוצין והיה בסדר, זה אומר ששום דבר מסוכן לא קורה (הם בכוונה גורמים ללחץ על העובר כדי לבדוק ירידת דופק).
בלידה אגב הכל היה בסדר, וגם לתינוק שלום

ט ו ש ה

New member
האטה בדופק

חד פעמית, במיוחד לאור העובדה שעברת באותו זמן היפוך, היא לא אירוע שצריך להדאיג אותך בפני עצמו.
זה בהחלט היה מדאיג אם ה - OCT לא היה תקין, כי זה היה אומר שלתינוק לא טוב כשיש צירים = אולי צריך לעשות ניתוח קיסרי.
אבל, האטה חד פעמית ללא חזרה וללא סימני מצוקה תחת OCT, היא לא משהו שצריך להלחיץ
.
טוב שתלכי לביקורת וטוב שתהיי במעקב. הפתיחה קיימת, אבל קטנה. אפשר להסתובב איתה עוד כמה שבועות בלי שום בעיה, ויכול להיות שתלדי כבר השבוע
אי אפשר לדעת.

למעלה