האוטובוסים ה"סודיים" של החרדים בחצי מחיר

mister xy

New member
האוטובוסים ה"סודיים" של החרדים בחצי מחיר

בישראל פועלים לא מעט קווי אוטובוס נסתרים: קווים בינעירוניים שמחיר הנסיעה בהם זול בהרבה. הסיבה שאין כמעט מידע על הקווים האלה היא פשוטה מאד: הם מיועדים רק לציבור החרדי. שימו לב להבדלים: מחיר של נסיעה בקו רגיל מחיפה לירושלים יעלה לכם 45 שקלים, אך נסיעה בקו המהדרין יעלה רק 28 שקלים. קו רגיל מאופקים לירושלים עולה 40 שקלים כשקו המהדרין עולה 24 שקלים. קו רגיל מערד לאשדוד יעלה לנוסעים 50 שקלים, וקו המהדרין יעלה פחות מחצי - רק 24 שקלים. כתבת וידאו: http://www.mako.co.il/news-israel/e...d21004.htm&sCh=31750a2610f26110&pId=786102762 בבדיקה קצרה שערכתי באתר של אגד מצאתי דוגמא נוספת לאפליה: נסיעה מירושלים לפתח תקווה בקו 947 עולה 24.5 ש"ח ואילו נסיעה בקו 426 שעובר בשכונות החרדיות עולה רק 20 שקלים. בנוסף ערכתי השוואה בכמה קווים בינעירוניים לבין קווים מקבילים בריכוזים החרדיים והאפליה ממש זועקת. לדוגמא: קו 402 מירושלים לבני ברק = 19.5ש"ח -- ירושלים תל אביב בקוים 405/480 = 20 ש"ח קו 951 ממגדל העמק לבני ברק = 34 ש"ח -- קו 826 ממגדל העמק לתל אביב = 42 ש"ח קו 969 מטבריה לבני ברק = 37 ש"ח -- קו 835 מטבריה לתל אביב 48 ש"ח קו 970 מחיפה לבני ברק = 24.50 ש"ח -- קו 910 מחיפה לתל אביב 26.5 ש"ח קו 980 מצפת לבני ברק = 37 ש"ח -- קו 846 מצפת לתל אביב = 59 ש"ח קו 984 מחצור הגלילית לבני ברק = 37 ש"ח -- קו 845 מחצור הגלילית לתל אביב = 51 ש"ח קו 498 מאופקים לבני ברק = 24.5 ש"ח -- קו 376 מאופקים לתל אביב 26 ש"ח כמו כן ידוע לי שבקו 350 מאשדוד לב"ב היה אפשר בעבר להשתמש בכרטיסיה לזכאים שמקנה 33% הנחה, אין לי מושג אם גם היום זה כך. ועוד משהו חשוב ששכחו להזכיר בכתבה, רוב הקווים "החרדיים" הם ישירים וכוללים איסוף ופיזור מה שאמור לייקר את הפעלתם, וחלקם גם עוברים בכביש 6.

סוג ב

New member
אני גרה בשכונה מעורבת

אגיד לך את האמת? העדפתי היום לשלם 40 שקל מונית ולא לעלות על קו חרדי. יש לי חרדה מהם. זה שיש להם קוים פרטיים, יפה להם. הם דואגים אחד לשני. זה שעולה יותר זול באותה חברה, אפליה לגמרי, אבל שוב, מעדיפה יקר ולא להידחק איתם באותו קרון.

אגס 10

New member
על זה בדיוק הזעקה

למה בשביל ליסוע בקו רגיל צריך לשלם יותר? למה בשביל ליסוע בזול צריך ליסוע רק בקו חרדי?

סוג ב

New member
אני לא הכתובת

אז אל תזעק אלי. יפה אנחנו מתמרמרים ומעלים את זה בפורום. אז? אז מה? הבעיה בארץ, שיושביה עצלנים. בחו"ל על כל דבר שורפים כיכרות. מעלים את מחירי הדלק? לא בלי שהתושבים הסכימו. מעלים את מחירי הדירות ? כנל וכן הלאה. כאן, זה כנראה לא אכפת יותר מידי לאנשים. היהודים אוהבים לסבול. נולדנו לסבל. תבדוק לאורך כל ההיסטוריה. אז יותר זול בקו חרדי? ביג דיל. אוסיף 10 שקל ע"ח המסעדה שהתכוונתי לאכול בה או על חשבון המינוס. העיקר שאוכל להתמסכן על כל מה שביבי קיצץ לי ועל כמה שזה לא פייר. שחלילה לא אזיז את התחת שלי לכיוון ה מחאה. יש מבין?

hasid10

New member
זה לא ענין של סבל (נשלח בטעות ללא תוכן)

זה ענין שפה בארץ אנשים לא מענין אותם מכולם, אין לאף אחד כוח לצאת להפגין. היהודים סבלו במהלך היסטוריה בגלל שנטפלו עלינו, לא שרצינו את זה. מה שכן כשנטפלו עלינו גם אז הם לא יצאו להפגין.

סוג ב

New member
יפה אנחנו מתמרמרים**

לא יודעת למה כתבתי את זה כך, אבל התכוונתי לכתוב שזה מאוד יפה להתמרמר ולהעלות את זה בפורום. ואז? אז מה? .....

sec op

New member
ועכשיו על מי התמרמת

על עצמך שאת לא מוכנה לזוז לכיוון המחאה? או על ביבי?

סוג ב

New member
ברור שגם וגם

גם יורדת על עצמי ושכמותי וגם מתמרמרת על החיים.

מצד אחד בוקר טוב מצד שני כל הכבוד

זה נורא ביותר הקוים האלה באמת מדוע המהדרין יותר זול בבינ עירוני ובעירוני לא‏?שאלתי נהג אגד והוא אמר ש1העירוני מהדרין מכסה בכסף על הלא מהדרין עייני ערך קו40קו56קו49א קו2 ועוד סיבה שנראית לי הסיבה העיקרית חברת אגד מפחדת מאוד שבבין עירוני החרדים יביאו חברות אחרות ואז זה יהיה להם הפסד בטוח

למעלה