ד"ר אחמד אלדג'אני הלך לעולמו

ד"ר אחמד אלדג'אני הלך לעולמו

המנהיגות הפלסטינית מכריזה על מותו של ד"ר אחמד אלדג'אני הנשיא יאסר ערפאת הכריז על מותו של אחד המנהיגים הבולטים של המהפכה הלאומית הפלסטינית, ד"ר אחמד סדקי אלדג'אני, שנפטר בקהיר, אתמול בערב, להלן הנוסח של ההודעה: בכל העצב והצער, האח הנשיא יאסר ערפאת, וארגון השחרור הפלסטיני, והרשות הלאומית הפלסטינית מכריזים על מותו של אחד המנהיגים הבולטים של מסע המאבק הלאומי הפלסטיני, ד"ר אחמד סדקי אלדג'אני, אשר נפטר בקהיר אתמול בערב. ד"ר אחמד דג'אני היה חבר הועד הפועל של אש"ף מאז הקמתו, וחבר המועצה הלאומית והמרכזית, וראש המועצה העליונה לחינוך ותרבות ומדעים. הוא חבר למספר ספרים, וכתבות בעיתונות הכתובה והנראית והשמועה. הנשיא יאסר ערפאת העניק לו את פרס פלסטין הגבוה ביותר, בשל עמדתו המיוחדת במאבק ובתרבות. היקר ז"ל, נשא על כתפיו דאגות מולדתו ועמו ואומתו הערבית בהרבה זירות בינלאומיות רשמיות וציבוריות. וזכה בכבוד של כל מי שפגש אותו. יהיה זכרו ברוך, ושישכב בגן עדן. הנשיא, בנאומו ביום השנה ה –39 לפריצת המהפכה: הדרך לביטחון ושלום, היא דרך ההכרה בזכויותינו והנסיגה הישראלית הכוללת מאדמתנו הפלסטינית והערבית. הנשיא יאסר ערפאת, הדגיש כי הדרך לביטחון ושלום באזור היא דרך ההכרה בזכויותינו והנסיגה הישראלית הכוללת מאדמתנו הפלסטינית והערבית. בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומיות. הנשיא יאסר ערפאת, בנאומו ששודר ישירות בקול פלסטין- התוכנית השניה, וקול הערבים מקהיר, ביום השנה ה –39 לפריצת המהפכה הפלסטינית, קרא לצד הישראלי להפסיק את בניית גדר ההפרדה הגזענית באדמתנו, וגדר ברלין מסביב לירושלים, אשר מנתקת אותה מבית –לחם ושאר אדמתנו הפלסטינית, ולהפסקת התקפת ההתנחלויות. כבודו, הדגיש, כי עמדת עמנו האיתנה, באדמת הקודש באלקודס, מעידה על כן שהכיבוש הישראלי אינו נצחי, כי עמנו נאחז בעמדתו האיתנה באדמתו ובזכויותיו וההגנה על מקומותינו הקדושים, ועל הליכה איתנה בדרך השלום הצודק והקבוע והכולל, בהתאם להחלטות הלגיטימיות הבינלאומיות במשך עשרות שנים, ואשר חתם עליו יחד עם שותפו יצחק רבין ז"ל, אשר נהרג בידי הכוחות הקיצוניים בישראל המתנגדים לשלום הזה.

למעלה