דת ביפן

yoniBLA

New member
דת ביפן

שלום, כמי שמתעניין בתרבות היפנית העכשווית ומחזיק בדעות די קיצוניות על דתות באשר הן, מעניין אותי לדעת על המצב מהבחינה הזו ביפן. מה האחוז החילוני באוכלוסיה? (האם קיים מונח כזה ביפן?) עד כמה הדתות השולטות ביפן "קיצוניות" במובן של - עד כמה הן תופסות חלק מרכזי בחייהם של המאמינים? האם אדם המחשיב עצמו למשויך לדת מסוימת ביפן מקביל לאדם חובש כיפה בישראל או ליהודי חילוני? באופן כללי מעניין אותי לדעת עד כמה יפן חילונית לעומת מדינות "מערביות" אחרות (נניח ישראל וארה"ב). תודה מראש!

GnomeBubble

New member
אז כנראה שתאהב את יפן של היום

מדינה חילונית שבה גם אלה שמגדירים את עצמם דתיים מאמינים בכמה דתות בבת-אחת... אני מציע שתקרא בשאלות הנפוצות את ההסבר על הדתות הנפוצות ביפן ומה הגישה של היפנים לדת. בקשר לחילוניות: אני לא מומחה לפוליטיקה יפנית, אבל למיטב ידיעתי יש הפרדה מלאה לחלוטין בין דת למדינה. יש גם הפרדה הרבה יותר גדולה בין דת לפוליטיקה מאשר בארצות הברית. זה לא אומר שאין פוליטיקאים שמרנים ואפילו גזענים (אישיהארה...) אבל השמרנות היא לא דתית, אלא חברתית. אני לא יודע אם זה יותר טוב, אבל ככה זה עובד ביפן.

tals56

New member
מי זה אישיהארה?

זה מושל טוקיו? כי דיברתם על גזענותו של מושל טוקיו לא מעט בעבר...

JPing

New member
כן

שינטארו אישיהארה, גזען ושוביניסט ( לא בדיוק מה שאתה אומר לאנשים שאתה פוגש אותם :) )

tals56

New member
עצוב מאוד...

אבל באמת הצרפתים קצת מסריחים ^^

והוא תמיד יהיה מושל טוקיו או שהוא אמור להתחלף בעוד כמה שנים?

tals56

New member
מצאתי תמונה שלו

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/17/Ishihara2.jpg/450px-Ishihara2.jpg אממ 東京から日本を変える אומר:"טוקיו תשנה את יפן"

jonbaum

New member
לשנות את יפן (החל) מטוקיו

כלומר, נשנה את טוקיו ושאר יפן תשתנה לבד, או משהו כזה.

GnomeBubble

New member
nihon wo kaeru

ולא nihon ga kawaru ככה שהתרגום הוא "מטוקיו, יפן תשתנה", ex Tokyo, Iaponia mutabor.

0Pandemonium0

New member
אה, רגע. הבנתי. נכון. צודק. בטח. הכל ברור.../images/Emo3.gif

מצטער על ההטרדה. אז לא טעיתי בתרגום שלי, נכון?

0Pandemonium0

New member
אבל אני תרגמתי "מטוקיו, יפן תשתנה". אתה כתבת:

"ככה שהתרגום הוא "מטוקיו, יפן תשתנה"", בדיוק כמו שאני כתבתי. אני לא מוצא את הטעות.

GnomeBubble

New member
אופס

"(החל) מטוקיו, לשנות את יפן" הקיצר - מה שיונתן אמר. עכשיו ברורה הטעות?

למעלה