דע את מקומך reburn

אורג

New member
דע את מקומך reburn

אל תתחיל למחוק הודעות. זכור שבמשך החודשים האחרונים הפורום הזה היה במה לשני אנשים שניצלו אותו כדי להחצין את הבורות שלהם ולקדם אינטרסים של תנועה שדוגלת בבצע ובבורות. אם חלק מהגולשים מעדיף להוציא עליהם קצת עצבים הרי זו תגובה טיבעית ומובנת ואל לך לעמוד בדרכו של הקוסמוס. דבר שני , אתה רחוק מאוד מהליגה אליה אתה מתיימר להשתייך ותעיד על כך אותה הודעה שכתבת על הויפאסנה שהייתה ממש אבסורדית. תפקידך כמנהל פורום כרגע הוא לנקות את ההריסות שהותיר אחריו הארי וזה אומר קודם כל לשחרר את המוגבלים ומעבר לזה לטהר את מדורי המאמרים והקישורים מהתעמולה הטרנסטנדלית. אחר כך אתה מוזמן להתחיל לשקם את המדורים הללו באמצעות החדרת חומר יותר איכותי. אני ממליץ בתור התחלה על המאמר של דרול "על ההארה" שהוא בהחלט נכס לדורות הבאים. חוץ מזה באתר oshoworld ישנו מדור שמציע הורדה של ספרים וירטואליים ואני מציע להכניס אותו לרשימת הקישורים . מעבר לכל זה , ראוי לך שתכיר את מקומך ואת מצבך לא כאיזה רועה רוחני או סמכות אלא כמשרת הציבור העושה את עבודתו כמיטב יכולתו. אם אין לך מה להגיד למעט הפניית אנשים לקישורים כאלו או אחרים , זה בסדר, אבל אל תתבלבל , אתה נחות בהרבה ממי שיש לו ידע אוטנטי על מדיטציה. אל תתוכח באמצעות קישורים . זה מצחיק. קח בחשבון שרוב החומר על מדיטציה באינטרנט הוא משוכתב ורחוק מלהיות קנה מידה למשהו. אם אתה לא יודע משהו עדיף שתחכה עם התגובות. לבסוף אני אאחל לך הצלחה בתפקידך וזכור מה שאמר לאו צו "הטוב באדוני האנשים הוא משרתם". עשה את מלאכתך נאמנה ותזכה להנחיה הנחוצה לך.

REBURN

New member
תודה על החידודים

הודעות שנוגדות את רוח הפורום אשר נועדו להעליב לפגוע לזלזל באחרים ימחקו ומי שרוצה להוציא עצבים יש הרבה דרכים ספורטיבים שלא פוגעים באדם אחר תבין מעבר למחשב שלך יש אדם נוסף
שקורא את הודעותיך וכאשר הם פוגעות בו הוא נעלב. כול אדם לא אוהב פגיעה ישירה זלזול או שפה גסה לא משנה מי כתב אותם מה מהו מעמדו בפורום הם ימחקו
שנית אני לא חושב דני או הארי בורים דווקא הבנתי שדני מורה מוסמך למדיטציה ייתכן מאוד והידע שלו מוגבל לטכניקה אחת בלבד בה הוא מומחה ולכן אולי רצויי להעשיר את העולם הפנימי שלו וזאת נעשה בשלבים קרא את השרשור ואת סופו אשר סוכם בהסכמה והבנה השלמה עם שתי טכניקות שונות אבל לגיטימיות בין היתר דברים אלו ניתן לבצע כאן בפורום ואני ודני הגענו לעמק השווה לגביי הטכניקות השונות הבנה בסיסית שיש טכניקות שונות המשתמשות במשאבים הבסיסים של הטבע
תודה על הביקרות הבונה אבל כמו שציינתי נהוג לתת 100 ימי חסד אני צריך בסה"כ 10 ימים עד שהשינויי בפורום ייחל
אני לא יודע לאיזה ליגה שייכת אותי ואני רחוק ממנה ואם אתה חושב שבהודעה זו או אחרת טעיתי אני מוכן שתרחיב את הידע שלי אני יכול רק ללמוד מאחרים מנהל פורום לא אמור להיות מושלם והוא משתף
את הידע שלו ולומד
במקביל מחברים נוספים בפורום תפקידו הוגדרו ע"י ההנהלה תפקידו לנווט את הפורום לתרום לפורום בידע בהשקעה בפורום וניהול תקין של חוקי הפורום כך לפחות אני רואה זאת שיתוף הידע ללמוד וללמד
אם אדם מסויים הוגבל
|ממנהל הפורום הקודם הגיוני שהיתה סיבה לכך אם הגולש חושב שיש סיבה לחזור מספיק פנייה אחת אלי בקשה ברגע שנבין ביחד את העניין אני מאמין שהוא ייפתר
שוב פנייה אישית אלי והסבר על הסיבות בגינם הוא נחסם מדוע הוא רוצה לחזור והבנת חוקי הפורום
אם למשהוא יש מאמר מסויים שיכול לתרום בכול דרך זו או אחרת לחברי הפורום אשמח לקבלו לקרוא ובמידה ויתאים אף לצרפו מאוד הייתי שמח לקבל מאמרים או כול חומר אחר קישורים עיצות בונות כול דבר שיכול לתרום לחברי הפורום כול טכניקה כול מאמר קישור הכול
את מעמדי כמנהל אני יודע אני מנהל פורום נוסף כבר תקופה וחברי הפורום שלי מאוד מרוצים אני מכיר טוב מאוד את המערכת תודה
על הערות ואני לא רואה את תפקיד מנהל הפורום כמנהל הידע כיודע כול וכול (הלוואי שכך אבל אני אישית לא מכיר את כול הטכניקות שקיימות ולא מכיר לעומק את רובם)
את הידע שלי במדיטציה אני מוכן להציג אם ממש מעוניינים לכול דורש שוב אם אתה אישית מעוניין שלח לי הודעה אישית למה זה חשוב לך והסביר ל את ידיעותיי לגביי הקישור שציינתי היחיד שציינתי הוא לגביי "שיטת סילבה" במקרה את שיטה זו למדתי לפני מספר שנים ואני מכיר אותה על בורייה קראתי ספרים למדתי את הטכניקה אני בקשר אחת לתקופה עם המנהלים בישראל שיטת סילבה היא שיטה מעולה אך היא איננה מדיטציה כאשר ישנם אנשים שהידע שלהם בנושא מסויים הוא מעולה לשם אני מפנה אותו בין יתר תפקידי המנהל הוא להפנות לגורמים המוסמכים המקצועיים בכך ההפנייה למרכז העולמי שם בסה"כ הוא ייקבל פרטים על השיטה הוא לא יוכל ללמוד אותה דרך האתר זוהי הדרישה איכן אפשר לקבל מידע ציינתי את המקומות הטובים להבנה מעמיקה של השיטה אם אתה מכיר את שיטה זו ורוצה לחלוק עימו את הידע תבורך
הכוונה וניתוב אנשים אל רצונם של הגולשים זה חלק מתפקידי כחבר בפורום או כמנהל הפורום
ידע באינטרנט הוא הצגת מידע בלבד אין הוא משמש ללמידת טכניקה זו או אחרת אני לא חושב שכך הרי העמותות והארגונים השונים רוצים ללמד באופן מקצועי ואולי גם להתקיים מכך מדיטציה ברשת לא מלמדים ברשת ניתן לקבל מידע בלבד (מהי השיטה רקע כללי והפנייה למורים מוסמכים בכול טכניקה שהיא)
יום טוב
הבהרות נוספות אשמח לספק לפי דרישה אישית במסרים או כאן על גבי הפורום

עוד אחד1

New member
לנולד מחדש

תסתכל על היקום - הוא נראה לך מוסרי או מתחשב? רחוק מכך. היקום הוא אכזרי ופוגעני מאין כמותו. בשונה מאלו שמתיימרים להיות רוחניים. אם אתה רוצה לדעת מהי מדיטציה אמיתית מהי רוחניות אמיתית תסתכל על הדבר היחיד שהוא אמיתי - היקום - העולם, ותשתדל לאט לאט לבחון את תכונותיו. הסמכה, תעודה אינן קובעות אם אתה מורה טוב או לא, רק בעידן הניו אייג' שהוא ערמה של אשפתות בעיני, התעודה היא תחליף לאינסטינקט המת. אילו היו לך אינסטינקטים מחודדים של מתחנך אמיתי היית יכול להיות בבוא היום גם מחנך אמיתי. רוחניות היא חינוך מחדש. הסיבה שאנשים הוגבלו הייתה שגויה ועל כן הנמחקים זכו ליחס בלתי הולם. ותשתדל להיות פחות טכני ויותר בעל רוח. כי בכל זאת מדיטציה היא פחות טכנה ויותר רוח אותנטית.

REBURN

New member
אולי עוד צ'אנס אחד 1

כבר נאמר" אל תשנה את העולם שנה את עצמך" השינוי מתחיל ממך אתה יכול ליצור השראה לאחרים (אדם רוחני מודע לכך שהעולם הוא לא בהכרח מוסרי אך מבין את חוקי הטבע ובינהם כבוד לזולת חמלה אהבה -לפחות זוהי דעתי) הגדרה של "מדיטציה אמיתית" זה פתח רק לצרות ועדיף לא להתעסק עם הגדרות "צדיק אמונתו יחייה" או בדרך העם -איש איש אמונתו יחייה- אני לא מתיימר להיות מדריך רוחני או מורה רוחני(אומנם אני מורה בהוראה אבל בתחום שונה לגמרי תחום טכני לחלוטין אני מהנדס מחשבים במקצועי) למרות שחשבתי על כך בטכניקה אותה אני מתרגל להיות מורה זה אומר "להקדיש את חייך לטכניקה " לנוע ברחבי העולם וללמד אין משכורת אין קביעות במקום החיים למרות שאני נאמן לדרך אני מעדיף את חיי כפי שהם כיום הסברתי ואחדד זאת שוב אדם שנחסם וחושב שלא בצדק שיפנה אלי במסרים יסביר לי מדוע הוא נחסם האם הוא חושב שהוא מתאים לפורום ומבין את מסגרת חוקי הפורום ובשמחה הוסיפו לפורום כחבר מדיטציה הינה טכניקה ואני מסכים איתך לחלוטים שהיא לא רק טכנית לא מדובר במדעים מדוייקים אלה במדעי הרוח הנפש ואולי קצת פילוסופיה שוב הדרך אותה בחרתי לא עוסקת בטכניקה היא חלק קטן מאוד מהמכלול אשר מלמדת דרך חיים של ""אדם רוחני"" לשם אני מתחבר ממעמקי נשמתי דווקא אני אישית מתחבר מאוד שהרוח חשובה מהטכניות (לפי דעתי חשובה יותר) שוב עדין אינך מכיר אותי והכרה נמדדת בין היתר בזמן וקרדיט מקדים ביקשתי לא 100 ימי חסד כמו שנהוג אולי 10 ימי חסד והשינוי ייחל בצעדי התקדמות שוב מנהל פורום הוא לא מורה אין זה תפקידו תפקידו הוגדרות ע"י הנהלת הפורומים בינהם לנווט את הפורום לתכנים טובים לתרום לפורום מזמנו לענות לגולשים להעניק ידע נוסף לגולשים ערך מוסף ע"י קישורים לאתרי מעניינים מאמרים בנושאים שונים דיוניים ומענה לכול שאלה או בקשה יום טוב ורגוע ומקווה שליו (לא כמו אתמול)

עוד אחד1

New member
צ'אנס אחרון

יש הרבה דברים שהייתי רוצה ללמד אותך, אבל לא פה המקום ולא זו הדרך. אני דווקא חושב הפוך מהמשפט שציינת. כשאני משנה את העולם יחד אתו אני משתנה, או יותר מדויק, האישיות שלי באה לידי ביטוי, העצמי הפנימי אם תרצה. לגבי הטבע, איפה ראית שהוא מכבד את הזולת או חומל או אוהב או רך וחמודי? זו בהחלט דעתך, שהיא הפוכה ונוגדת את המציאות המתהווה. ואם אני מתחיל לציין אירועים היסטוריים שמלמדים מה הטבע חושב על המוסר אז זה לא יגמר. בכל מקום שבו המציאות פוגשת את המוסר, המוסר מתנדף כטבעו שהוא הרי מדומה ובדיה. אני אמנם לא מכיר אותך אישית וגם אתה לא אותי, אבל מאופי הכתיבה שלך אני יכול להעריך כמה וכמה דברים עליך. בכל מקרה סתם ביצעתי איזו גיחה רגעית, בעיקר להשתחרר מהלחץ של אתמול, יש לי נטייה כזו להעכיר את האווירה מדי פעם. ובכל מקרה, מאחל לך בהצלחה בניהול הפורום. מדי פעם אני נכנס לפה וקורא הודעות של משתתפים כדוגמת אורג שהן בעיני הודעות כנות, ולא נועדו על מנת למצוא חן או להיות חלק ממצב עניינים. בכל מקרה א י ן ל י ז מ ן כשפת העמך, ואני מוכרח להיעלם מפה. אז שיהיה לך בהצלחה בניהול הפורום ושלפחות תהרהר במה שאמרתי. ביי

אורג

New member
טוב אני אתחיל

אם אתה רוצה כל כך שמה שאני אעשה בחיים זה לתקן לך את השגיאות. חשוב מאוד להגדיר טכניקת מדיטציה אמיתית. טכניקת מדיטציה אמיתית מביאה לאחד מהמצבים המדיטטיביים הידועים. יש עשרה כאלו בערך. מצב מדיטטיבי הוא דבר מאוד מוגדר. רק מה? קשה מאוד לתרגם אותו לשפה שלנו. השפה שלנו עניה במדיטציה. במקומות שמדיטציה אמיתית נפוצה יותר , גם לא כל כך טורחים להסביר אותו שכן , שם הוא ברור לכל נפש. באותה מידה אתה יכול להגדיר מצב של אדם כשהוא "רטוב". ספוג מים? נניח. היה בגשם? גם כן טוב. כדי שחס ושלום לא תגיד שאני ממאן להשיב לך אני אמציא בשבילך כרגע כמה מונחים שיעזרו לך להבין את זה. האדם מורכב מכמה ישויות אנרגטיות. כמה מכונות אנרגטיות למעשה. מה זו מכונה אנרגטית? כמו כל מכונה, לוקחת אנרגיה מבצעת עליה פעולה ומשחררת אותה או מאחסנת אותה איפשהו. לא משנה , תלוי במכונה. באדם יש שלוש מכונות כאלו , ליתר דיוק. הראשונה , היא הצמד "מיינד-אגו", ונקרא לה ככה. השניה שהיא בסיסית ונקרא לה "הקיום" והשלישית בעייתית קצת כי אצל רוב האנשים היא בכלל לא עובדת. לכן נקרא לה "הנסתר". אצל בנאדם רגיל יש איזו מערכת יחסים בין המכונות. במצב עירנות זה ככה , במצב זה קצת אחרת , בשנת חלום זה טיפה שונה , אבל בסך הכל מערכת היחסים הזאת קבועה. כשאדם נמצא במצב מדיטטיבי , כל התמונה משתנה. היחסים בין שלושת המכונות נראים אחרת. איך אחרת ולמה אחרת? קטונתי. בשביל להסביר לך את זה יקח לי שבוע באחד על אחד עם הדגמות. אבל אני אתן לך דוגמא מקורס שכנראה עשית. בויפאסנה של גוונקה זה נקרא "חמלה". אין לזה ממש קשר עם ההגדרה של המילה במילון. זהו צופן בודהיסטי לתיאור אחד מהמצבים המדיטטיביים. עכשיו שיטת סילבה לא מביאה את האדם למצב מדיטטיבי , גם מ"ט לא. ויפאסנה כן , לכן היא טכניקת מדיטציה אמיתית. ג'יבריש כן , זאזן כן. כל אלו טכניקות מדיטציה וכל אלו שלא , לא. טוב , טעות אחת תוקנה , אני מקווה. עכשיו לטעות הבאה. "צדיק באמונתו יחיה" כפי שכבר נאמר כאן אין לו קשר לדעות או לויכוחים. כל משמעות האימרה הזאת היא שהצדיק חי מכוח אמונתו. הוא לא תלוי בדברים אחרים. האימרה "איש באמונתו יחיה " אינה סתם עיוות , אלא היא פשוט לא נכונה. אנשים מטיבם תלויים בדברים אחרים , תלויים בדברים אחרים מלבד האמונה , אלא אם כן הם צדיקים. עד כאן. לכן בויכוחים על אמונות ודרכים ושיטות החלוקה מאוד פשוטה. יש חכמים , יש טיפשים , יש שקרנים. יש מחפשי דרך ויש מי שמצאו אותה. , בסוף יצא ממני מרחיב דגול, חכה ותראה.

אוי ואבוי

איזו נימה מתנשאת ומרגיזה. למה אתה כותב בצורה כזו? אתה לא ירמיהו הנביא ולא משה רבינו אוף! חוץ מלעצבן זה לא עושה כלום. בבקשה, אל "תתקן שגיאות" אל "תלמד" אל "תרחיב בדגילות" זה גורם לך ליהראות מנופח ודבילי. תגיד מה שיש לך להגיד, ואל תוכיח בשער - זה כולה פורום מדיטציה בתפוז.

אורג

New member
כן דבר

יש מאמר בזוהר שנקרא "והמשכילים יזהירו כזוהר הרקיע" המאמר הזה היה מדיר שינה מעיני הרבה דתיים אילו רק היו מכירים אותו כי ע"פ בעל התניא הוא גורס שבימות המשיח יתבטלו כל המצוות המעשיות כולל שחיטה כשרה לדוגמא , מה שיהפוך הרבה כלי קודש למובטלים. אבל אני מרשה לעצמי לחלוק על בעל התניא ,כיוון שאני גורס שגם בזוהר אין מקרא יוצא מידי פשוטו. מה החידוש ב"משכילים יזהירו כזוהר הרקיע?" עצם העניין הוא החידוש כיוון שהצדיקים מזהירים בפשטות , מי אם לא הם? המשכילים אם הם יזהירו , זה החידוש וד"ל

אורג

New member
כרבר ברור לאן נושבת

צטט אותי כרצונך. לא התכוונתי ולו לרגע לומר שאין שיטות המוציאות עצבים בצורה ידידותית לסביבה, נהפוך הוא. כתבתי ואני אכתוב שוב , שיש אנשים שבהחלט מגיע להם שיוציאו עליהם את העצבים כיוון שההתנהגות שלהם הייתה מעוררת סלידה ושאט נפש , כדברי בודהא "מכה תחת מכה תהיה נחלתם" (דהמפדא , לא זוכר איזה פרק) מעבר לזה , אני מחכה בכיליון עיניים לכך שתאמץ את ההמלצות שלי ואני גם מוכן לתת לך עשרה ימי חסד ובתור חסד נוסף אני אתעלם לחלוטין ממה שאמרת על רמת המומחיות של דני ועל ההיגיון במעשיו של הארי כמנהל הפורום. יופ טוב , שבוע טוב חגים וזמנים לששון.

hary_i

New member
חבל שזו קבלת הפנים למנהל חדש

וזו בדיוק הסיבה שעזבתי, איך מנהל פורום יכול לעבוד בכזה חוסר פירגון! חברים, פרגנו למנהל הפורום החדש, עיזרו לו להצליח. ההצלחה שלו היא ההצלחה שלנו.

לא חשוב הגיל

העיקר התרניל. אני בת 36 ואם כבר מדברים בצורה אישית אז תדע לך שהתרגיל שלך הוא תרגיל מדהים בגמישות. נופנית בעיקר. כי בתור שי/דרול/אורג/עוד אחד 1 אתה מצליח ללקק לעצמך מכל הכיוונים. אז הנה, לא התעלמתי ממך למרות ששאלת שאלה לא רלוונטית

אורג

New member
אפרופו חוסר רלוונטיות

הגיל שלך בהחלט מציב אותך בקטגוריה הזו מבחינתי, שכן אני נוהג לעסוק בחומר אנושי צעיר בעשרים שנה לפחות. בכל אופן , רק כדי שתזילי ריר אני אציין שאילו באמת הייתי כזה שיכול ללקק לעצמו מכל הכיוונים , שווי בנפשך מה יכול הייתי לבצע בך.

אין לי

שום משיכה לאנשים עם רגשי נחיתות כה בולטים שמחביאים אותם בהתנשאות ריקנית בפורומים שונים. ולגבי ליקוקים, אתה לא מסוגל לעשות הרבה חוץ מלדרוש תשומת לב על ידי הפצת שטויות וגיבובי רוחניות מאוסים, רק כדי שכולם יחשבו איזה גדול אתה וכך תתן מזור לרגשי הנחיתות שמכרסמים בך. אתה לא שונה בהרבה מכל החברה של הניו איג' עם כל החוויות הדמיוניות שאתה מדביק לעצמך רק שאתה עושה את זה באיצטלא של קשוח. הרי הבטחת לעזוב את הפורום ולא עמדת בזה. אתה כל כך חלש אם את האגו שלך אתה צריך לחזק דרך פורום. לכן אל תבטיח לי ליקוקים כי אתה לא יודע לקיים. יכול להיות שחומר אנושי שצעיר ממני בעשרים שנה לפחות יכול להתרשם ממך אבל זה די מובן. הם מתרשמים גם מקטנטנות ורמת אביב ג' ואתה כנראה מרשים אותם באותה רדידות רק עם כמה מילים כמו צ'אקרות ואנרגיות גולמיות ואז הם חושבים שאתה גדול. ושוב אנחנו חוזרים לעניני אגו. אז שתהיה בריא כי אין לי שום כוונות להזיל ריר. לא ממני תבוא לך הישועה לרגשי הנחיתות. וכנראה לא מאשתך אם אתה מחפש בפורום מי שתזיל עליך ריר

אורג

New member
אני נשוי ?

הצלחת לחדש לי משהו ובכך עלית על הגבוהות בציפיותי. ייתכן כמובן שהורי השיאו אותי בינקותי כפי שהיה נהוג בקרב יהודי תימן בימי הביניים. אם לא כן , אני חושש שהמידע בנושא הזה מבוסס כמעט כמו הידע שלך ביתר הנושאים למעט תוכניות טלביזיה שהוא נושא בו איני מחווה את דעתי שכן , אין לה הרבה על מה להסתמך. אניח לך להנות מרגשי העליונות הלא ברורים שלך לגבי אישיותי , ולו מכיוון שאני מפקפק בכך שמצויים בידך מקורות אחרים להנאה בברכה

ל נ ו ן

New member
וזה מה שנקרא

פתיחה ברגל ימין. מישהו צריך לפרוק חלק מהאנרגיות שהתעצמו בתקופה האחרונה. איפה פה ההארקה??!

למעלה