דעה

ReD_WinGs

New member
דעה

לפי דעתי... אתם מקדימים עם העניין הזה של שיוויון זכויות עם נשים אולי זה יעניין אותכם , אולי אתם אפילו יודעים את זה ומודעים לכך אבל מבליגים מהעובדות הקיימות ... בכל אופן יש הרבה מקומות שהשיוויון בהם לא מתקיים גם בין הגברים ויש הרבה אפליות של צבעים ... *עיינו ערך תורת הגזע ואחר כך תסתכלו בחדשות ותראו את האנשים שהוסיפו לזה כל מיני נספחים ו`שיכללו` אותה ומאמינים בה ותתחשבו שיש אנשים שכל מה שאתם דורשות שיהיה שווה נראה להם כמו זכויות יתר, הם עדיין נלחמים על דברים מאוד בסייסים.

טל קר

New member
בכל מקום בו גברים סובלים מאפליה

לעומת גברים אחרים, הנשים שלהם סובלות ומופלות יותר. אם אתה מזכיר את תורת הגזע, אז שחורות סובלות ומופלות יותר מאשר שחורים. ואם אתה מדבר נניח על ערבים לעומת יהודים, אז ערביות סובלות ומופלות יותר מאשר ערבים. ואם אתה רוצה לדבר על אנשים עם מוגבלויות אז נשים עם מוגבלויות סובלות ומופלות יותר. אני לא מצפה שכשרע לנשים יהיה יותר טוב מלגברים באותה סיטואציה, אבל זה שבכל סיטואציה תמיד הנשים מופלות וסובלות יותר, נראה לך צודק? אגב יש המון צרות בעולם, אני לא חושבת שהפתרון הוא להרים ידים, ואני חושבת שהמאבק למען שוויון ליותר מחצי לאוכלוסית העולם הוא מאוד חשוב, לא מקדים את זמנו, ולא צריך לזוז הצידה לטובת מאבק אחר.

Boojie

New member
מה אתה מנסה להגיד בדיוק?

``חכו עד שכל שאר הבעיות ייפתרו, ואז תלחמו על שוויון``? ברוך בואך לעולם האמיתי. שאר הבעיות לא ייפתרו. לא הגזענות, לא הסבל ולא הרעב. פמיניזם הוא דבר בסיסי בדיוק כמו שוויון זכויות לשחורים, וראוי להלחם עליו באותה מידה. לי אין כוונות לשבת ולחכות עד שבני אדם יפתרו את בעיית הגזענות לפני שאדרוש שוויון זכויות לעצמי, באמת.

ReD_WinGs

New member
....

רשמתי דעה , ציפיתי לתגובות לא אמרתי שתחכו אבל ייתכן כי רמזתי שאם אתם כבר נלחמים לא יזיק אם יצליחו לשפר גם את הדברים האחרים הכלולים בשיוויון... תנסו לדסקס על זה מידי פעם אולי אתם תצליחו לייצב איזהשהי דעה בקרב הקהל גם על נושאים אלו, ד``א אצל הערבים זה יותר עניין של דת ויהיה יותר קשה להתחיל מהם וגם להמשיך מהם וייתכן שאפילו אפעם לא יצליחו לייצב שם את הזכויות. * ד``א אני בת אז אנא את התגובות הבאות לרשום בלשון נקבה , תודה.

Boojie

New member
לאור העובדה שזה פורום פמיניזם

באופן טבעי אנחנו דנים כאן בנושאי פמיניזם. אם הייתי רוצה לדון בעניינים אחרים, וחשובים לא פחות, הייתי מחפשת פורום אחר. באופן טבעי, אדם מחפש לדאוג לאינטרסים של עצמו קודם כל - אותי מעניין יותר לפעול למען הזכויות שלי כאשה למען זכויותיו של אדם אחר כשחור, ערבי או סיני. אני לא אתנגד לזכויותיו, בוודאי, וגם יהיו מצבים שאני אתנדב לנסות ולעזור, אבל באופן טבעי אני דואגת לדברים שפוגעים בי קודם כל. עם כל הכבוד, אני מצפה מאנשים שנפגעים מאפליה לעשות למען עצמם, ולא לחכות שאני אנטוש את המאבקים שחשובים לי ואצא להגן על זכויותיהם. ואני מתנצלת על אי זיהוי המין, אני אשתדל לזכור את זה בעתיד.

Gordo@Laika

New member
הדברים שלכם לא רלבנטים כי הבסיס

לטענה מוטעה - שוויון בין המינים אמור להיות ברור מאליו. זה שאין שוויון בין בני אדם על רקעים שונים לא סותר את זה. האישה אינה נחותה מהגבר על מנת שיפתרו קודם ``בעיות של גברים``. זה היה אמור להיות ברור מאליו - אך זה לא. טענה כזו עוד מדגישה גם כמה שזה לא.

four seasons

New member
אדום

אני לא חושב שצריכה להיות הפרדה בין מאבק לזכויות נשים למאבקים אחרים, ההתרכזות בזכויות נשים בפורום זה טיבעית ורלוונטית מעצם שמו, האם סוגיית נשים חשובה יותר מאחרות לא היא לא, אבל היא בהחלט יחודית עדיין בחברתנו, משני סיבות. א. נשים הן מעל 50% מהחברה וכל אפלייה חברתית יוצרת זיכה אליה, לפחות עד לפני שנים לא רבות ובחברות מסויימות עדיין היום. ב. שיתוף הנשים בכל תחומי החברה עדיין לא מבוסס, זה בתהליך ויקח עוד זמן רב, למרות שניתן לומר שהתנאים לשיחרורה של האישה הבשילו ובחברות המודרניות אין הפלייה חקיקתית, עדיין המנטליות החברתית של גברים ושל נשים למעמדה של האישה עדיין אינם מופנמים. לדעתי העיסוק במעמדה של האישה חשוב ואמור להיפתר במקביל לבעיות אחרות, משום שאז יהיה, אנחנו (נשים גברים) ושאר עוולות העולם שמשום מה כל פתרון בעייה יניב שניים נוספות, אחרת יהיו עוולות העולם והיא עוולות העולם והוא ובונוס ארבע נוספות (-:

למעלה