דמי לידה לאב

אלון31415

New member
דמי לידה לאב

שלום רב, אני שכיר ואשתי עצמאית. שנינו משלמים דמי ביטוח לאומי באופן קבוע (אני דרך העבודה, היא כעצמאית). קראנו שאחד התנאים לקבלת דמי לידה לאב הוא "בת הזוג חזרה לעבודה בתקופה שבה היא מוותרת על חופשת הלידה." שאלתי היא איך מוגדר "חזרה לעבודה". כפרילאנסית עצמאית, יכול לקחת זמן עד שהיא תקבל עבודות, ויכול להיות גם שהן לא יהיו רציפות. כלומר, הן תמיד לא רציפות, גם ביום יום שלה. האם כדי שאהיה זכאי לדמי לידה אשתי חייבת להשיג עבודות פרילאנס לכל יום ויום מהימים בהם אני בחופשת לידה? חלק כלשהו מהימים? או שב"חוזרת לעבודה" מספיק שהיא פשוט תפסיק לקבל דמי לידה מביטוח לאומי, ואני אקבל במקומה, וזה בלי קשר לכמה היא מצליחה להרוויח או בכמה ימים היא תכלס עבדה בשבועות האלה? תודה.

לכל ידוע שלעצמאים לא תמיד יש עבודה אך מה

שחשוב שאתה תהיה בבית בזמן קבלת דמי לידה לאב כי במידה ותתפס בעבודה ע"י מחלקת הונאות של ביטוח לאומי לא תקבל דמי ליחדה לאב ויתכן שאף יפתח תיק פלילי כנגדכם,איני טוען שזו כוונתכם אך רצוי שתדעו זאת מראש,להן הקישור לדמי לידה לאב:http://www.btl.gov.il/benefits/maternity/Childbirth_Allowance/Pages/דמי לידה לאב.aspx.בהצלחה.

אלון31415

New member
כמובן.

לרגע לא חשבתי כך, הרעיון הוא שיהיה לי זמן שווה עם התינוק כמו לאשתי. תודה על התשובה.

למעלה