דמי הבראה

גולה3

New member
דמי הבראה

אני עובד כמנהל בחברה עירונית, לפי הוראות הממונים עלי אני מציג לעובדים חדשים שכר של 52 ש"ח לשעה (מדובר במשכורת אפקטיבית) בפועל הם מקבלים 47 ש"ח לשעה ושאר ה 5 שקלים מגיעים פעמיים בשנה כדמי הבראה. האם אני עובר על החוק בהציגי את השכר כולל דמי ההבראה ? האם אני יכול להתבע משפטית ע"י מרואיין ? תודה

golan669

New member
דמי הבראה

שאלתך הינה סבוכה, אשיב עליה בכל המישורים. ראשית כל דמי הבראה, הינה זכות יסוד, זכות מגן אשר יש לשלם לעובד לפי צו ההרחבה בדבר תשלום קצובת דמי הבראה (צו כללי), או מכוח צו הרחבה ו/או הסכם קיבוצי אשר חל על העובד ואשר קובע את אופן הזכאות וימי הזכאות, בכל מקרה חל על העובד ההסכם המיטיב לפי חוק הסכמים קיבוציים. לשאלתך האם ניתן לכלול דמי הבראה בשכר, התשובה חד משמעית, ניתן לעשות זאת רק אם זה רשום בחוזה העבודה במפורש ולא מכללא. לשאלתך האם ניתן לתבוע אותך באופן אישי, אם אתה עובד בחברה, כמנהל, אזי מדובר בחברה בע"מ ואז יש לך הגנה של מסך ההתאגדות. במידה וינסו לייחס לך עבירות במשפט העבודה אשר בגינן ניתן לבצע הרמת מסך, אזי אתה חשוף לתביעה, אך בסופו של יום רב הסיכויים שתידחה ככל שמדובר בחברה. לכן מומלץ לשים לב לאופן בו מנוסח הסכם העבודה, ולוודא שהרישום יתאם לפסיקה ולהוראות החוק. גולן אשטון, עו"ד גולן אשטון משרד עו"ד דיני עבודה ומשפט אזרחי רח' מנחם בגין 7, "בית גיבור ספורט", רמת גן נייד: 054-6665192; פקס: 03-5751414 email:[email protected]

למעלה