דם

נטלי666

New member
דם

היי רציתי לשאול, לקחו ממני המון דם בחודשיים האחרונים לבדיקות ורציתי לדעת מה צריך לאכול כדי שהגוף ייצר עוד דם? (אני טיבעונית) נטלי

אני מניח

שהכל (זה לא זמן טוב לדיאטה
), אבל בעיקר מוצרים עשירים בברזל.

MooN aka asdfgh

New member
עשו לי כבר המון בדיקות דם בחיים שלי

(מה שמזכיר לי שעוד מעט אני צריך לעשות עוד אחת שוב...) ולא נראה לי שלוקחים דם בכמות כזו שעלולה להזיק...

תשובה..

אין משהו מיוחד שצריך לאכול כדי השגוף ייצר דם. כמות הדם בגוף נשארת כל הזמן קבועה, אלא אם נפצעת באופן קיצוני וצריך לתת לך מנות דם. מבדיקות דם לא יהיה לך חוסר או משהו כזה, יכול להיות שאחרי הבדיקה יהיה יצור מוגבר של כדוריות אדומות, אבל חוצ מזה.. לא צריך לעשות משהו מיוחד.

aradori

New member
לא לדאוג

כמות הדם שאיבדת היא מאוד קטנה. תוך יממה הגוף מחזיר את נפח הדם לקדמותו (ואני מדבר על תרומת דם בה לוקחים לך כמעט חצי ליטר דם. בבדיקת דם לוקחים רק מבחנה או שתיים). ככה שאין מה לדאוג, סביר שהגוף שלך לא חיכה שתיכנסי לפורום תפוז, ושבזמן כתיבת שורות אלה - הדם שלך חזר למצבו המקורי.

Neta558

New member
אם הגוף משלים נפל דם תוך יממה...

למה צריך לחכות 3 חודשים בין תרומת דם אחת לשניה? זה לא תהליך איטי יותר וממושך?

aradori

New member
כי אני דיברתי...

על נפח הדם... כלומר, אם אחרי שתרמת, חסרים לך 450 מיליליטר - אז תוך 24 שעות הם יחזרו. הבעיה שכל מרכיב בדם, לוקח לגוף זמן שונה לייצר - חלבוני פלסמה - הגוף מייצר תוך שעות, טסיות דם חוזרות לך לדם אחרי כמה ימים, אבל כדוריות-דם - ייקח לגוף שבועות לייצר מחדש. ה-3 חודשים שמחכים, זה הזמן שצריך כדי שהגוף ישחזר לא רק את נפח הדם, אלא גם את כל המרכיבים שבו (+ טווח בטחון...). יש תרומות דם מיוחדות, בהן לא מוציאים לך את הדם כמו שהוא - אלא רק מרכיבי דם מסויימים (רק פלסמה, רק טסיות וכו´) - ואז אפשר לתרום בתדירות הרבה יותר גדולה. (לתהליך הזה קוראים "פרזיס")

נטלי666

New member
הממ..אז זהו..

לא לקחו ממני שתי מבחנות לקחו ארבע גדולות וארבע קטנות. גם לפני שבועיים לקחו חמש ולפני חודש בכלל חוררו אותי. בכל טופן אני לא צריכה לאכול משהו מיוחד?

CowLover

New member
נטלי את יכולה להיות רגועה.....

בתור מישהי שנמצאת מספיק בבתי חולים.... לוקחים לי מספיק דם ולרוב זה הרבה יותר מ8 מבחנות (היו כבר פעמים של 15 מבחנות...) יהיה בסדר..... הדם ישלים את עצמו ולא משנה מה תאכלי..... מקווה שכל הבדיקות שלך יצאו בסדר.....

למעלה