דם תבורי

דם תבורי

אני חברה סמויה בפורום הנפלא הזה ורציתי לשאול , אני לקראת לידה ראשונה ב NY , ודיי מתלבטת לגבי הנושא של שימור דם תבורי מהעובר, קראתי חומר רב בנושא ונראה שכדאי ושווה את הסכומים שמבקשים, הרופא שלי קצת סקפטי בעניין ,מה שבלבל אותי מאוד, אני יודעת שבארץ זה מאוד מתפתח, האם מישהי מכן עשתה לילדיה והאם יש המלצות לחברה מסויימת?
 

תומרותם

New member
תבורי=טבורי

אני עשיתי את זה בלידה השניה (לפני שנתיים), בארץ. אין לי מושג איך עושים את זה כאן אבל ברור לי שכשיגיע הזמן אני אעשה זאת שוב. המחקר בנושא זה מתפתח בקצב גבוה מאוד, נראה שהשימוש בשנים הבאות יהיה חלק מהחיים של כולנו.
 

לילית462

New member
תקראי עוד קצת חומר....

למשל בפורום הריון ולידה שבו הנושא נדון כמעט כל יום לדעתי האישית, אין טעם לאסוף את הדם הטבורי, אם כבר עדיף לתת לתינוק שלך להינות ממנו. אם כבר לאסוף, עדיף לדעתי לתרום לבנק ציבורי, גם לא עולה כסף, וגם במקרה (חס וחלילה) שתצטרכי את הדם, רוב הסיכויים שהוא עדיין יהיה שם. דבר שלישי, יש טענות שהדם הטבורי 'נגוע' במחלות שאותן הוא אמרו להיות מסוגל לרפא... כלומר שיש בו את המטען הגנטי החולה כבר, אז מה עשינו בזה ? היות ואני גם בהריון, הנושא נשקל בעבר (בהריון קודם) ואצלנו הוחלט לנצל את הכספים הללו (מעל 1000 דולר) לדברים יותר חיוניים. המשך הריון קל ותקין
 
למעלה