דם בצואה

gigish

New member
דם בצואה

כבר 3-4 חודשים שיש לתינוק שלנו דם בקקי, בא והולך. יונק מלא. בן חצי שנה. הקקי רירי מאוד, נוזלי (אבל לא כזה שנספג בחיתול). עשיתי הפסקה של 3 שבועות במוצרי חלב וסוייה ועדיין היה דימום. אח"כ ניסיתי הפסקה של שומשום והיה שיפור, אבל פתאום יש שוב הופעה של דם, אז כנראה שזה קשור לא רק בשומשום. התינוק עולה יפה מאוד במשקל ובאופן כללי נראה מבסוט מהחיים.
אחרי שהתחלנו ברזל (בגיל 5 חוד') התחילו גזים והוא נראה כאילו הוא מנסה לעשות קקי כל היום. תדירות הקקי ירדה לפעם ביום - יומיים (מ4-5 פעמים ביום ). עשינו הפסקה של הברזל אבל התופעות בבטן המשיכו. עכשיו אחרי שעשינו ספירת דם מתחילים שוב ברזל. (התוצאות בספירה: HEMOGLOBIN 11.60 G/DL ( 12.20- 17.00)* HEMATOCRIT 35.10 % ( 36.00- 50.00)* MCV 69.90 FL ( 82.00- 97.00)* MCH 23.20 PG ( 27.80- 31.20) בבדיקת צואה הכל בסדר, תרבית שלילית. בדיקה של איזונופילים בצואה - עוד לא קיבלנו תוצאות. קבענו תור לגסטרו ילדים (אליך
. קופ"ח מאוחדת), אבל לצערנו יש תור רק עוד חודש וחצי.
מה אפשר לעשות בינתיים? הדימום כאמור ממשיך וכך גם הצואה הרירית. האם אין סיכוי להקדים את התור בדרך כלשהי? האם אפשר לתת אסידופולוס להרגיע קצת את הגזים והבלאגן בבטן? רוצים להתחיל מוצקים (וכמובן שלהמשיך בהנקה). יש בעיה עם זה כרגע? מצטערת על ריבוי השאלות, פשוט מרגישים קצת חסרי אונים...

gigish

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif ממתינה לתשובה. ../images/Emo13.gif

נראה לי שפספסת את השאלה שלי.

דם בצואה

במקום הראשון רגישות למזון המועברת לתינוק דרך חלב האם.החומרים האלרגניים השכיחים הינם חלב פרה ,סויה ,ביצים ,דגים שומשום ובוטנים.העובדה שהתינוק עולה היטב במשקל מרגיעה שלא מתרחשת בעיה דחופה . לעיתים אני לוקח החלטה להתחיל כלכלה מפורקת של פורמולה ולהפסיק הנקה במידה והדימום ממשיך למרות כל שינויי התזונה אצל האם המניקה.אצידופילוס בהחלט תוספת שיכולה לעשות טוב לעיתים.הייתי מוסיף בבדיקת דם גם רמת חלבונים ואלבומין.

gigish

New member
תודה ושאלה

אני מאוד מאוד רוצה להמשיך להניק אותו. נלחמתי הרבה בשביל להצליח להניק, זה חשוב לי. גם מבחינה טכנית אני לא יודעת איך תינוק שלא מוכן לקחת בקבוק עם חלב אם שאוב, יקח בקבוק עם פורמולה מפורקת.
אנסה לעשות דיאטה בינתיים, עד שנגיע אליך. איך עושים את זה? מפסיקים את כל סוגי האלרגנים בבת אחת ואז מוסיפים אחד אחד? לכמה זמן כדאי להפסיק הכל? ואחרי כמה זמן מוסיפים עוד אלרגן? האם להפסיק רק חלב פרה או שאפשר לאכול מוצרי חלב עיזים וכבשים? אבקש מרופא הילדים את בדיקות הדם. בינתיים הוא נתן לנו גם הפנייה לאולטרסאונד בטן. המון תודה!

דם בצואה

אני מכיר ומודע לנושא הפסקת הנקה ,וגם אני איני ממליץ על כך בלב קל.אם ברצונך להתעקש הרי יש להוציא באופן הדרגתי מרכיב מרכיב ממרכיבי התזונה שציינתי למשך שבוע לפחות ולעקוב אחר היציאה.אין מניעה מלקיחת חיטה ומוצריה.

ועוד משהו...

בשוב פנים ואופן לא לצרוך חלב עיזים או אחר שכן מבחינת אלרגניות הינם זהים לחלב פרה (זוהי טעות נפוצה לחשוב שהינם פחות אלרגניים).

gigish

New member
או.קי. ורק לוודא שהבנתי נכון:

אם אני עושה שבוע ללא שומשום ואח"כ שבוע ללא חלב, אני מפסיקה גם את החלב וגם את השומשום, או חוזרת לשומשום ומפסיקה חלב? כלומר - כל שבוע מרכיב אחד בלבד, או להוסיף על המרכיב שכבר החסרתי? האם גם קקי רירי אבל ללא דם בכלל מעיד על אלרגיה? ועוד שאלה - האם יצרני המזון חייבים לציין שקיים מרכיב מסויים גם אם הוא בכמות קטנה מאוד? (למשל שניצלים מוכנים שבציפוי יש מעט שומשום וכו')יש לי תחושה שהשומשום הוא "האשם" מכיוון שהיתה תקופה שבה הפסקתי שומשום ולא היה דם ופתאום הדם הופיע שוב.

דם בצואה

בדכ ההורדה היא כל שבוע או אפילו 10 ימים מרכיב אחד בלבד ,בהנחה שהדימום לא נעלם עם המרכיב האחרון.לגבי תכולה במרכיבי מזון אין חובת דווח על מרכיבים(כמו השומשום שציינת) ויש להפעיל הגיון בריא...בהצלחה.

למעלה