דלק קבוצה/ניו מד

בורסה 2008

Well-known member
דלק קבוצה וניו מד חוות מימוש דיי חדש בימים האחרונים.
משהו השתנה בסביבה?
בניו מד לא רואה כלום שהשתנה. מחכים להודעות על פיתוחים חדשים וחוזי ייצוא חדשים.

איתקה היא החלק היותר מעניין. הגז בבריטניה חווה ירידות חדות, אך עדיין החוזה הראשון ב-123 פני והחוזים אחריו בקונטנגו דיי עצום, כך שגם אפשר לגדר במחירים גבוהים בהרבה וגם זה מראה על תחזית שהמחירים פה להישאר ואף אפילו לעלות.
האם הירידה הזאת מצדיקה כזה מימוש?
איתקה כיום שווה כ-2B$ בתוך דלק קבוצה בהנחה שאין דיסקאונט החזקות ושווה בערך 2.6B$ עם דיסקאונט של 20%.
לדעתי איתקה יכולה להציג תזרים מפעילות של 1B$ ואף יותר מכך רק ברבעון הראשון והשני.
שכל אחד יעשה את החשבון שלו.

מחזיק ולא ממליץ כמובן

בורסה 2008

Well-known member
דלק קבוצה וניו מד ממשיכות לקבל בראש יחד עם השוק ועם מימושים קטנטנים בנפט כתירוץ.
היום אגב הגז הבריטי עולה חזק מאד(כ-15%). זה משפיע הרבה יותר מירידה של 2% בנפט, אבל השוק אומר את דברו.

מי שמסתכל על דלק בשנתיים האחרונות ויש לו מספיק נסיון בשוק, היה צריך להבין שיבואו תיקונים כאלה. אין דבר כזה ריצה כמו שדלק עשתה בלי תיקונים חדים. אלימות גוררת אלימות.
מה שחשוב זה לבדוק האם משהו השתנה בסביבה.
נפט- 105$
גז בריטי - 162 החוזה הקרוב ולספטמבר כבר 243.

שום דבר לא השתנה(לפחות לא הודיעו על כך) עם העסקאות האחרונות ואיתקה בעצם ממשיכה לעבוד כרגיל.

מסקנה שלי- מימוש מתבקש, בטח באווירת השוק הנוכחי.
אותי זה לא מרגש בכלל :)

בורסה 2008

Well-known member
אני בקושי מספיק לסיים פוסט והגז בבריטניה כבר עולה היום ב-36%(!!) ל-190!
חוזה ספטמבר כבר 280!

ודלק קבוצה אמנם תיקנה בחדות מהשפל של היום, אבל מבחינה עסקית, מצבה של דלק קבוצה השתפר היום משמעותית ולכן- שהשוק לא יעבוד עליכם :)

לא המלצה כמובן. מאמין שעוד נכונו לנו ימים קשים בדרך.

yel5

Well-known member
הנפט והגז עדין במחיר תלת ספרתי. כל השאר פחות חשוב.
אני יכול להעיד שלפחות אצלי אף מניה ו\או אופ לא זזו ממקומם.
ב 26.04.22 חישבתי שהאפסייד במניית דלקב הוא 52%. הוזלת מחירי דלקב + דלקד רק מגדילים האפסייד.

בורסה 2008

Well-known member
לפי מקרי העבר, אפשר להמר שאולי מחר יפורסם דו"ח ניו מד.
זה יהיה המתאבן לקראת דוחות איתקה ודלק קבוצה. צופה דו"ח מעולה.

אין המלצה

משקיע88

Well-known member
נראה ששרת האנרגיה התחילה להפנים את חשיבות הגז הטבעי והכיוון ממש חיובי לשותפויות הגז.

dw

Well-known member
מנהל
חברת חשמל גוררת רגליים עם תהליך סגירת התחנות הפחמיות המזהמות, בחדרה ואשקלון.
בגלל הפסקת אספקת הפחם מרוסיה עברו לקנות מקולומביה וזה פחם יותר מזהם.
נקווה שאלה כן תוסבנה לגז מקומי. כיום גם הפחם יקר ולכן משתלם יותר להפסיק את צריכתו.
ישראל מתעכבת בסגירת היחידות הפחמיות. נחשו מי משלם את המחיר - גלובס (globes.co.il)

למעלה