דלק נדלן

מצב
הנושא נעול.

job130

New member
דלק נדלן

דלק נדלן
מה שווי הנכסים? כמה כסף החברה חייבת? במידה והולכים לפירוק האם בעלי האגח יקבלו את חלקם? נראה משתלם לקנות את האגחים בתשואה כל כך גבוהה...

NS101

New member
אתה שואל שאלות קשות

דלק נדלן
מה שווי הנכסים? כמה כסף החברה חייבת? במידה והולכים לפירוק האם בעלי האגח יקבלו את חלקם? נראה משתלם לקנות את האגחים בתשואה כל כך גבוהה...
אתה שואל שאלות קשות
מה שידוע בערך זה החוב. כל השאר די פרוע. אתה מוזמן להביט בדו"חות הכספיים, אבל אל שכח שהרבה מזה הוא הערכות שמאים.

job130

New member
אני יודע שכסף גדול לא עושים מדברים פופולריים

אתה שואל שאלות קשות
מה שידוע בערך זה החוב. כל השאר די פרוע. אתה מוזמן להביט בדו"חות הכספיים, אבל אל שכח שהרבה מזה הוא הערכות שמאים.
כך אמר גדול המשקיעים. כרגע אנשים לא ששים לשים את כספם בבורסה ובייחוד לא אצל חברות נדלן. בתשואות כאלה מי יודע, אולי אכפיל את כספי בעוד כמה חודשים. קשה לי להבין את המהלך של חלוקת המניות של דלק נדלן לבעלי המניות בדלק קבוצה. אם זה טוב או רע בשביל מישהו שחושב לקנות אגח של דלק נדלן. אם להיות פסימיים לחלוטין, אדם שמשקיע את כספו היום באחד האגחים של דלק נדלן, כמה כסף לכל היותר יכול להפסיד? הרי נכסים לא חסר, ומצד שני גם חוב. לא אכפת לי לקבל איזו דירה בבריטניה במקום האג"ח

NS101

New member
אני לא מכיר את הנתונים של דלק נדל"ן

כך אמר גדול המשקיעים. כרגע אנשים לא ששים לשים את כספם בבורסה ובייחוד לא אצל חברות נדלן. בתשואות כאלה מי יודע, אולי אכפיל את כספי בעוד כמה חודשים. קשה לי להבין את המהלך של חלוקת המניות של דלק נדלן לבעלי המניות בדלק קבוצה. אם זה טוב או רע בשביל מישהו שחושב לקנות אגח של דלק נדלן. אם להיות פסימיים לחלוטין, אדם שמשקיע את כספו היום באחד האגחים של דלק נדלן, כמה כסף לכל היותר יכול להפסיד? הרי נכסים לא חסר, ומצד שני גם חוב. לא אכפת לי לקבל איזו דירה בבריטניה במקום האג"ח
אני לא מכיר את הנתונים של דלק נדל"ן
אבל בהחלט המחיר מציג הזדמנות למי שחושב אחרת מהשוק. מה שיותר מעניין אותי להתייחס אליו זה המהלך של חלוקת מניות דלק נדל"ן כדיב' - אני ממש לא חושב שאמורה להיות השפעה לוגית על האג"ח. לעומת זאת, על המניה זה בהחלט יכול להשפיע. כעיקרון, נראה הרבה מניות מגיעות לידיים שבכלל לא התכוונו להחזיק אותן מלכתחילה, אני לא אתפלא אם ביום יומיים לאחר החלוקה עצמה של המניות - נראה ירידה של ממש בשער.

job130

New member
תגיד לי אם אני צודק

תגיד לי אם אני צודק
החוב של החברה הוא בסביבות ה20 מליארד. הנכסים בסביבות ה25 מליארד. גם אם הנכסים שווים חצי ממה שהעריכו אותם, וגם החברה תפסיק לקבל כסף משוכרים וכו', עדיין מי שיקנה עכשיו את האגח שלהם יראה את כל כספו בפירוק אם (חס וחלילה
) יקרה. בתרחיש טיפה יותר אופטימי מחזיקי האגח יכפילו את כספם בפדיון הקרוב במאי, כאשר החברה תשלם וייראה שהחברה יציבה. איזו סיבה יש לי לא לקנות כמה שקלים מהחוב שלהם בתשואה כזו?

NS101

New member
מן הסתם,

תגיד לי אם אני צודק
החוב של החברה הוא בסביבות ה20 מליארד. הנכסים בסביבות ה25 מליארד. גם אם הנכסים שווים חצי ממה שהעריכו אותם, וגם החברה תפסיק לקבל כסף משוכרים וכו', עדיין מי שיקנה עכשיו את האגח שלהם יראה את כל כספו בפירוק אם (חס וחלילה
) יקרה. בתרחיש טיפה יותר אופטימי מחזיקי האגח יכפילו את כספם בפדיון הקרוב במאי, כאשר החברה תשלם וייראה שהחברה יציבה. איזו סיבה יש לי לא לקנות כמה שקלים מהחוב שלהם בתשואה כזו?
מן הסתם,
לפי המחיר של האג"ח כרגע ניתן לראות שישנם חששות רציניים לגבי החזר הקרן.

job130

New member
חצי מהקרן לא יחזירו?

מן הסתם,
לפי המחיר של האג"ח כרגע ניתן לראות שישנם חששות רציניים לגבי החזר הקרן.
חצי מהקרן לא יחזירו?
אם לפני חצי שנה היו נותנים לך יום אחד מבצע לקנות את האגחים הנ"ל בחצי מחיר היית חושב אלו משוגעים. שום דבר לא השתנה מאז ההתחייבויות אותן התחייבויות הנכסים אותם נכסים. אולי שווים פחות, אבל גם את הכסף מחזירים מחר, עד אז כבר ייגמר המשבר :)

job130

New member
הכוונה לא מחזירים מחר.. ../images/Emo13.gif

חצי מהקרן לא יחזירו?
אם לפני חצי שנה היו נותנים לך יום אחד מבצע לקנות את האגחים הנ"ל בחצי מחיר היית חושב אלו משוגעים. שום דבר לא השתנה מאז ההתחייבויות אותן התחייבויות הנכסים אותם נכסים. אולי שווים פחות, אבל גם את הכסף מחזירים מחר, עד אז כבר ייגמר המשבר :)
הכוונה לא מחזירים מחר..

NS101

New member
אתה בטח מבין שמה שאתה אומר לא הגיוני

הכוונה לא מחזירים מחר..
זה כמו שתגיד לי שסקס עם בחורה בגיל 20 ואותה בחורה בגיל 80 זה אותו הדבר. אותם נכסים, אותן התחייבויות, אבל הערך שונה מאוד.

namaskar

New member
אתה מזכיר לי

זה כמו שתגיד לי שסקס עם בחורה בגיל 20 ואותה בחורה בגיל 80 זה אותו הדבר. אותם נכסים, אותן התחייבויות, אבל הערך שונה מאוד.
אתה מזכיר לי
את הקטע שמריאים למתמודד כל מיני תמונות ואומרים לו מה האסוציאציות שעולות לך...וזה תמיד קשור לסקס הנה ההתמשקות של כלכלה וסקס....

NS101

New member
בחורות בלילה

אתה מזכיר לי
את הקטע שמריאים למתמודד כל מיני תמונות ואומרים לו מה האסוציאציות שעולות לך...וזה תמיד קשור לסקס הנה ההתמשקות של כלכלה וסקס....
בחורות בלילה
בורסה ביום. אתה יודע איך זה.

yair24

Member
אין שום בעיה לקנות

חצי מהקרן לא יחזירו?
אין שום בעיה לקנות
אני עצמי קניתי קצת (דלק נדלן כ"ה) בשער 46 ועכשיו הוא ב36. תקנה בסכום שאתה מוכן להפסיד ותוכל לישון בשקט.

namaskar

New member
גדול...

אין שום בעיה לקנות
אני עצמי קניתי קצת (דלק נדלן כ"ה) בשער 46 ועכשיו הוא ב36. תקנה בסכום שאתה מוכן להפסיד ותוכל לישון בשקט.
גדול...
כל פעם אני אוסף קצת אגחים עם תשואה מעולה ומגלה שבעוד כמה ימים התשואה יותר מעולה

job130

New member
מה זה חשוב בכמה האגחים נסחרים

גדול...
כל פעם אני אוסף קצת אגחים עם תשואה מעולה ומגלה שבעוד כמה ימים התשואה יותר מעולה
אם קנית בתשואה של 50 אחוז תהיה שמח עם עצמך. העיקר שיתנו את הכסף
אתה תתבאס אם קנית מחשב בזול, מחיר ממש מעולה ואחרי שבועיים אתה מגלה את אותו מחשב ב30 אחוז הנחה?

yair24

Member
זה חשוב מאוד:

אם קנית בתשואה של 50 אחוז תהיה שמח עם עצמך. העיקר שיתנו את הכסף
אתה תתבאס אם קנית מחשב בזול, מחיר ממש מעולה ואחרי שבועיים אתה מגלה את אותו מחשב ב30 אחוז הנחה?
זה חשוב מאוד:
האגח נניח נסחר ב60 כן? ונותן תשואה של 40% אתה קונה אותו אחרי זמן הוא יורד ל30 אתה יושב וחושב העיקר שישלם את הכסף. סבבה תמשיך לחשוב ככה. עובר זמן ובעל הבית אומר אין לי כסף אבל אני יכול לשלם 40 אגורות. אלה שקנו ב30 מרויחים, ואתה שקנית ב60 הפסדת. אני את תיק אגח הזבל שלי מתכוון לקנות שוב פעם בחצי מהסכום הכולל שלו בעוד חודש במידה והוא יישאר יותר נמוך ממה שהוא היום. פרט לאיגרת אחת: גלובליקום טרייד ב', אצלה אין שום משמעות ללקנות אותה ביותר נמוך ואותה אני לא מגדיל. כשקניתי אותה היא נתנה 480% שנתי. זה מספיק לי.

job130

New member
סכום שאני מוכן להפסיד?

אין שום בעיה לקנות
סכום שאני מוכן להפסיד?
האם ייתכן שכל הכסף ילך לאיבוד? מה המינימום שבמינימום שאפשר לקבל על האגחים שלהם בתסריט הכי שחור? אם זה נגיד 20-30 אגורות על כל אגח אז אקנה אגח במחיר כפול מהמחיר שאותו אני מוכן להפסיד, כלומר שחצי מהקרן מובטחת לי בכל מקרה. מישהו יכול לזרוק מספר הגיוני מנסיונו?

dw2322

New member
אצל סולבר קיבלנו 60 אגורות על השקל

סכום שאני מוכן להפסיד?
האם ייתכן שכל הכסף ילך לאיבוד? מה המינימום שבמינימום שאפשר לקבל על האגחים שלהם בתסריט הכי שחור? אם זה נגיד 20-30 אגורות על כל אגח אז אקנה אגח במחיר כפול מהמחיר שאותו אני מוכן להפסיד, כלומר שחצי מהקרן מובטחת לי בכל מקרה. מישהו יכול לזרוק מספר הגיוני מנסיונו?
משהו כזה, כבר לא כ"כ זוכר, וחוץ מזה קיבלנו גם טפטים (מניות), שלפי השער בזמנו הרימו את השווי התיאורטי ל 80 אגורות על השקל. מאז הטפט הראה שהוא טפט, ועשה באנג'י. אם אתה רוצה אגח עם תשואה גבוהה העף מבט על גלובליקום אגח שהזכרתי פעם. בשניהם התשואה בשמיים ותלויה ביכולת שלהם לממש נכסים. אגב, בשביל לענות לך הלכתי עכשיו להתעדכן קצת מה קורה אצלם ואני רואה שמסתבר שהם נשברו ובכ"ז החליטו לקנות אגחים, עם הגבלת שער של עד שער 35 (ראה בסיקור שהזכרתי ששאלתי אותם אז בדיוק על הנקודה הזו). הם "בזבזו" על העניין 900 אלש"ח.

job130

New member
60 אגורות זה מעולה

משהו כזה, כבר לא כ"כ זוכר, וחוץ מזה קיבלנו גם טפטים (מניות), שלפי השער בזמנו הרימו את השווי התיאורטי ל 80 אגורות על השקל. מאז הטפט הראה שהוא טפט, ועשה באנג'י. אם אתה רוצה אגח עם תשואה גבוהה העף מבט על גלובליקום אגח שהזכרתי פעם. בשניהם התשואה בשמיים ותלויה ביכולת שלהם לממש נכסים. אגב, בשביל לענות לך הלכתי עכשיו להתעדכן קצת מה קורה אצלם ואני רואה שמסתבר שהם נשברו ובכ"ז החליטו לקנות אגחים, עם הגבלת שער של עד שער 35 (ראה בסיקור שהזכרתי ששאלתי אותם אז בדיוק על הנקודה הזו). הם "בזבזו" על העניין 900 אלש"ח.
60 אגורות זה מעולה
כלומר מי שקונה את דלק נדלן אגח ד קונה נייר שיתן מעל 60 אחוז שנתי או במקרה של פירוק לא יראה ריבית, או יפסיד מעט. אך בכל אופן לא את כל השקעתו יפסיד. מי שיקנה את דלק נדלן אגח ה או כה יקבל פחות ריבית אבל ירוויח יותר במקרה של פירוק. אני רואה נכון את התמונה? אם אני מוכן להשקיע את הכסף לשנתיים, ומוכן להפסיד על זה עד 3000 שח בכמה היית אומר שכדאי לי לקנות ואיזה מהאגחים? מעולם לא שמעתי על גלובליקום. מי אלה? לפי התשואה עושה רושם שהם לא מתכננים לשלם או שהמשקיעים הגזימו טיפה עם המכירות

yair24

Member
ראיתי את ההודעה שהם קונים.

ראיתי את ההודעה שהם קונים.
מה דעתך על זה? זה טוב לא? מתאים לי 480% על ההשקעה...

yair24

Member
ברור שייתכן ואל תאמין לאף אחד שיגיד לך אחרת.

סכום שאני מוכן להפסיד?
ברור שייתכן ואל תאמין לאף אחד שיגיד לך אחרת.

מצב
הנושא נעול.
למעלה