דיסקרימינציה

דיסקרימינציה

אני עוקבת אחרי תשובותיך בפורום ורואה שאת נמנעת מלתת ייעוץ ספציפי לגבי מכשיר שמיעה מומלץ. בכל זאת אולי הפעם אקבל תשובה.
אני משתמשת במכשירי שמיעה מזה שלוש וחצי שנים. יש לי פגיעה עצבית מילדות, וחלה הרעה בגלל הגיל (69). בשנה האחרונה חלה הדרדרות בשמיעה בתחום הדיסקרימנציה. שומעת שהמילים נכנסות אחת לשניה ומאבדות את החדות. במכון בו אני מטופלת הציעו לי מכשירים שונים בדרגות איכות גבוהות. אבל אף מכשיר לא שיפר את השמיעה (יחסית למכשירים שיש לי- בלטון רמה בינונית). האם יש בשוק מכשיר שמצטיין בתחום זה?

דיסקרימינציה

שלום לך,
ראשית, חשוב לציין כי אני עובדת בחברת שטיינר המוכרת מכשירי שמיעה ועל כן, נמנעת, כפי שכתבת, מלתת ייעוץ למכשירים ספציפים.
יתר על כן, אני מאמינה כי לכל אדם ליקוי שמיעה שונה וצרכים שונים וכל התאמת מכשיר שמיעה היא סובייקטיבית ואישית. מה שיתאים לאדם אחד לא בהכרח יתאים לאחר. לכן, אני מדגישה שוב ושוב את חשיבותה של תקופת הנסיון עם מכשיר השמיעה לצורך מציאת המכשיר הספציפי אשר יכול לספק מענה מיטבי.
בנוגע לשאלתך האישית, חשוב שתדעי שמכשיר שמיעה אינו משפר דיסקרימינציה. האחוזים המתקבלים בבדיקת הדיסקרימינציה מבטאים יכולת הבנה של מילים בתנאים אידאלים של חדר בדיקות אטום ודיבור איטי של קלינאי התקשורת. הם אינם מייצגים את אחוזי הבנת הדיבור בתנאי היומיום. מטרתו של מכשיר השמיעה היא להביא את יכולת הבנת המילים למיצויה בסביבות היומיום המורכבות יותר. לדוגמא, אם בבדיקה אחוזי הדיסקרימינציה הם 80% בחדר שקט הרי שבהכרח בתנאי היומיום הם נמוכים יותר ומכשיר השמיעה תפקידו לקרב אותנו כמיטב יכולתו ל80% הבנה גם בתנאי היומיום. הוא אינו מביא אותנו ל100% הבנה. סביר להניח שככל שתנסי מכשיר שמיעה ברמה טכנולוגית מתקדמת יותר, הוא יוכל לבצע זאת באופן טוב יותר. על כן, אני ממליצה להמשיך לנסות מכשירי שמיעה מחברות שונות ברמות הטכנולוגיות הגבוהות ולראות האם ישנו מכשיר שמיעה שמשפר את תפקודך בחיי היומיום.
בהצלחה,
דורין

תודה רבה

הבהרת לי את המצב. כנראה שאצטרך להתמודד עם הקשיים

אולי אחכה לדור הבא של המכשירים. (חייבת להשאיר פתח תקווה...)

למעלה