דיספרקציה?

smo

New member
דיספרקציה

לא. היא במסגרת של החינוך המיוחד.

sweetpumpkin

New member
אין מקרה אחד דומה למישנהו

הכל תלוי בכל כך הרבה נתונים נוספים כמו קשיים נוספים, הגורמים לליקוי, יכולות ועוד... כעקרון דיספרקסיה היא ליקוי לא פשוט בכלל לאבחון ולטיפול שמשפיע הן על התכנון המוטורי של הדיבור (בהיות הדיבור המוטוריקה העדינה ביותר וכזו שדורשת הפעלה ותיאום בין הרבה שרירים) והן על התהוות תבניות השפה כנראה בגלל הקושי להפיק את הדיבור מבחינה טכנית. לעניות דעתי הסתפקות בטיפולים שמציעה מערכת הבריאות לא תביא לתוצאות מהפכניות כשמדובר בליקוי מסוג זה- יש צורך בטיפול ותמיכה לאורך כל היום לגבי כל מי שקשור בילדה- בגן ובבית כשקלינאית תקשורת טובה שמכירה את הליקוי ואינטליגנטית מספיק כדי להיות יצירתית (הן לא מרובות למרבה הצער) מטפלת, מלווה ומדריכה את העושים במלאכה. אגב, לפני שאת נכנסת למרה שחורה מנבואת הזעם שלי לגבי יעילות הטיפול המקובל - היי בטוחה שאכן היה אבחון נכון של הבעיה אצל בתך. אני ממליצה לך לערוך חיפוש באינטרנט לגבי הנושא ולהעשיר את הידע שלך. חפשי במנוע חיפוש באנגלית : DEVELOPMENTAL VERBAL DYSPRAXIA בהצלחה לך. אני מקווה שברור כי דבריי באים לעזור ולא להרע. לצערי לא תמיד נחשפת האמת במערומיה בפני ההורים הדואגים - אני באופן אישי מאמינה באמת עד הסוף גם אם היא קשה וכואבת ומכאן נובעים דבריי. שלך, אני

touti

New member
דיספרקציה?

עד כמה שהבנתי, זה בעיה בתכנון הדיבור. הבת שלי נמצאת בגן לליקויי שמיעה ודיבור, דווקא עכשיו השמיעה שלה תודה לאל תקינה, אבל היא כנראה מאובחנת כדיספרקציה. מישהוא נתקל בבעיה הזו? הם ממשיכים במסגרת טיפולית או שהם משתלבים במסגרת רגילה? תודה. נ.ב הילדה בת 4.

touti

New member
תודה לך.

הילדה נמצאת בגן לליקויי שמיעה ודיבור, כך שמבחינה טיפולית היא מקבלת את המייטב. תודה לך.

smo

New member
אכן נכון

ביתי סובלת/סבלה מבעיית דיספרקסיה קשה והתחילה לדבר רק בגיל 6 (היום היא בת 8). אין ספק שאת צודקת, ואימון והתמדה הם שעוזרים. בדרך כלל הידע קיים וגם היכולת. אנחנו צמודים לקלינאית תקשורת מעולה שבזכותה ביתי התקדמה רבות.

למעלה