דימר עובד, לעיתים דורש פעמיים...

בטיטi

New member
דימר עובד, לעיתים דורש פעמיים...

היה מפסק רגיל, החלפתי לדימר, עובד תקין, פרט לבעיה מוזרה : לא תמיד,לעיתים - כאשר מסובבים את הדימר, הנורה לא נדלקת, רק כאשר מסובבים שוב הפוך (כלומר, סוגרים), ומדליקים שוב, עובד. הגיון ?

רשר

Well-known member
מנהל
הכפתור המסתובב מאיכות נמוכה

למרות מחירו של כפתור טוב כ 5 ש"ח אצלך יש אחד במחיר 0.5 ש"ח ואולי פחות, נסה לפנות למוכר - אולי יחליף לך את הדימר בתקווה שאחר יהיה בר-מזל,

בטיטi

New member
80 ש"ח

מדובר בדימר 600W מסדרת ספיר של NISKO, מחירו 80 ש"ח. האם נחשב לדימר זול ? אגב, מה הכוונה "הכפתור המסתובב" ? החלק החיצוני שאותו אני מסובב ?

רשר

Well-known member
מנהל
דימר

לא זול! דימר מורכב ממערכת אלקטרונית וכפתור (פוטנציומטר) שמפקד עליה, לאור הגדרתך את התקלה נראה שהכפתור עצמו לא תקין למרות שיתכנו גם תקלות נוספות,

בטיטi

New member
אבל...

אם לא היה תקין ולא היה נדלק כלל - מילא, אבל בד"כ נדלק בסיבוב הראשון, ולעיתים נדלק רק בסיבוב השני - לא ברורה לי איזו תקלה טכנית תיצור מצב שכזה..

רשר

Well-known member
מנהל
למה לא ברור?

כפתור (פוטנציומטר) הנו רכיב מכני שבו מגעים גולשים על לוח פחם, גרפיט,,, בהתאם ליצרן, כשהמגעים לא נוגעים היטב בלוח נוצרות תופעות כמתואר על-ידך,

ניק

New member
יתכן שהבעיה בבית הנורה

נתקלתי במקרה כמתואר בנורת הלוגן 500W. כשבדקתי את בית הנורה הסתבר שכולו מלא חלודה במגעים. החלפת בית המנורה פתרה את הבעיה.

ניק

New member
כי מפסק רגיל נותן

מפסק רגיל נותן את כל המתח במכה מפסק דימר לא במכה. תבדוק בקיצור עם אין חלודה בבית המנורה.

בטיטi

New member
לא שכנעת אותי ../images/Emo13.gif

תמיד כשלא מציח בפעם הראשונה, מצליח בפעם השנייה ?

רשר

Well-known member
מנהל
לך תחפש עץ אחר

עלי כבר השתינו השבוע! כשאדם מציק ללא רחם ובסוף תוקע כזאת יציאה!!!!!!!!!!!!! החיכן שתקעת לי לפרצוף ממש לא מצחיק אלא מעליב, לא אותי אלא את כל מי שמנסה כבר כמה חודשים לעזור לך ב3 פורומים בנימוס וסבלנו אין קץ, סלח לי שזה נראה כמו גסות רוח אך זה שיא הנימוס כלפיך!!

בטיטi

New member
סליחה ?

לא יודע על מה אתה היום, עצבני משהו (אולי האישה
) סה"כ אמרתי שההסבר לא משכנע, מכיוון שלא סביר שתמיד מצליח בפעם השנייה, אם זה בעיית מגעים.

רשר

Well-known member
מנהל
הבן! לא כל העולם סובב סביבך!

אינך מעצבן אלא גורם להתיחסות שלילית לשאלותיך ולחוסר רצון של בעלי ידע לענות לשואלים תמימים, אני כבר לפני כמה חודשים ויתרתי על ההנחה שהנך תמים וללא ספק ברור שהנך מיתמם, עירוב אישתי בענין ו"סליחה?" רק מוכיח כמה צדקתי! לך כבר לא נאה לבקש סתם סליחה על ההתיחסות שלך, אך זה אינו משנה לי כלל - כשאני מעונין לענות אני עושה זאת בשמחה אך מקווה לתודה ולא ללעג, חוסר הנכונות שלך להשתמש בכלי הפורומים כנהוג גורם לך פגיעה כי הרבה תשובות יעילות יותר משלי לא עולות על הכתב כשרואים את שמך, אגב אני טורח בגלל הידיעה שיש עוד קוראים שכן נהנים מהתשובות ולא מתיחס לתשובותי כאל דו-שיח פרטי אתך, זה כבר לא ישכנע אותך כי אני"עצבני", עכשיו לענין: בפוטנציומטר המקובל בענף יתכן מאוד מצב של שיפור כל פעולה שניה, בגלל לחץ של הקפיצים ואיפוס במצב החזרה עד סוף הדרך,

בטיטi

New member
פעם חשבו שהשמש סובבת את כדור הארץ !

אולי בסוף יתברר שהעולם כן סובב סביבי
וברצינות, טרם הבינותי מה הבעיה בכך שלאחר הדיון כתבתי שההסבר לא שכנע אותי. בכל מקרה, תודה.

למעלה