דיוני סדרות #79

Lhuna3

Well-known member
אז קראת גם את ספרי המוסד בעבר?
אני קראתי, אבל רק את שלושת הראשונים.
קראתי - בהחלט, חושבת שאת כולם. כשהייתי בבי"ס.
זוכרת משהו מהעלילה שלהם? כלום. נאדה. 0.
מה חשבת על כל הקטע הזה שעשו פלאשבק לעבר שלה? אותי זה עניין, אבל אחרים שראו ודיברתי איתם על זה הרגישו שזה היה לחלוטין מיותר.
אהבתי, זה תרם להכרת ההיסטוריה שלה ולידע שלנו על היקום הזה, ואני גם אוהבת מד"ב שכולל המצאה של דתות אחרות, וגם את הנושא של דת נגד מדע. חוץ מזה זה היה עשוי טוב ולא מרוח. ובפרק הראשון כשראינו אותה יוצאת לחללית וההורים שלה שנשארים מאחור אני חושבת שבאמת היו לי שאלות לגבי מה שהלך שם בדיוק, שזה ענה עליהן.

הקיסר המכהן מגיע לעולם הזה שמתה בו המנהיגה בשביל לחזק את המחליפה המיועדת שתומכת בקיסרות, אבל השניה שהיא כוהנת של הדת שמתנגדת קצת משפילה אותו כשהיא מתפרצת לטקס ובנאום שלה.
הקטע הקצת מפתיע היה לגלות שדמרזל (האנדרואידית הנאמנה שמשרתת את הקיסרים) היא גם מאמינה של הדת הזו, ואפילו משתתפת בתפילה של הכוהנת הזאת, מול עיניו ההמומות.

על טראנטור אנו לומדים שאכן כמו שקליאון 11 הרגיש, יש משהו שונה בקליאון 14, שעכשיו הוא נער ואנו מגלים עליו גם שהוא יותר מוכשר בצייד בהרבה מקליאון 13, וגם שהוא עיוור צבעים על אף שהוא אמור להיות שכפול גנטי מדויק והקודמים לו לא היו, והוא שומר את זה בסוד, אבל גילה את זה לעובדת הגנים, שנראה שהוא אולי מאוהב בה והתקרב אליה והתנשקו בסוף.

בטרמינוס הקרב נמשך, 2 הילדים מצילים את סלאבור, אבא שלה נהרג אבל מצליח להרוס את הספינות חלל של האנאקרונים ומה שנשאר זה רק הספינה של הבן זוג של סלאבור, והוא "נעל" את הספינה לפיקודה של סלאבור כך שהאנאקרונים לא יכולים לעזוב בלעדיהם אז הם לוקחים אותם איתם.
ומה שחשוב אולי יותר: לסלאבור יש עוד חיזיון ובו היא רואה (וכך גם אנחנו) שסלדון תכנן בעצמו את זה שרייץ' ירצח אותו וזה היה חלק מתוכניתו. רק שהוא לא תכנן את החלק שגאאל תגיע באמצע ורייץ' יבריח אותה במקום את עצמו. (ככל הידוע לנו בינתיים לפחות...)

אני לא יודע המון על הסדרה אבל אני יודע שהיא חודשה לעונה שניה.
אז מה אתה ממליץ לי על דברים שאתה לא יודע :-D
השאלה היא אם עוד כמה אנשים מעוניינים לצפות? [Around the World in 80 Days]

אני מזכיר שלא חייבים לענות על השאלון היום וזה גם לא נורא אפילו אם השאלון יעלה רק מחר
יש לנו אובססיות, ואתה כנראה לא תרפא לנו אותן.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אז מה אתה ממליץ לי על דברים שאתה לא יודע :-D
אני לא המלצתי על זה, אני הצעתי שנראה במקביל:
מעולה!!!
יש גם עוד כמה סדרות שנראות מעניינות באפל+ אם תהיי מעוניינת לראות במקביל כמו The Mosquito Coast וטד לאסו

אהבתי, זה תרם להכרת ההיסטוריה שלה ולידע שלנו על היקום הזה, ואני גם אוהבת מד"ב שכולל המצאה של דתות אחרות, וגם את הנושא של דת נגד מדע. חוץ מזה זה היה עשוי טוב ולא מרוח. ובפרק הראשון כשראינו אותה יוצאת לחללית וההורים שלה שנשארים מאחור אני חושבת שבאמת היו לי שאלות לגבי מה שהלך שם בדיוק, שזה ענה עליהן.
אני שמח שגם את אהבת את זה.
גם אותי זה תמיד מעניין כשמראים דתות אחרות בסדרות מד"ב
הקטע הקצת מפתיע היה לגלות שדמרזל (האנדרואידית הנאמנה שמשרתת את הקיסרים) היא גם מאמינה של הדת הזו, ואפילו משתתפת בתפילה של הכוהנת הזאת, מול עיניו ההמומות.
וזה קטע בכלל מעניין באמת וקשור לזה.
על טראנטור אנו לומדים שאכן כמו שקליאון 11 הרגיש, יש משהו שונה בקליאון 14, שעכשיו הוא נער ואנו מגלים עליו גם שהוא יותר מוכשר בצייד בהרבה מקליאון 13, וגם שהוא עיוור צבעים על אף שהוא אמור להיות שכפול גנטי מדויק והקודמים לו לא היו, והוא שומר את זה בסוד, אבל גילה את זה לעובדת הגנים, שנראה שהוא אולי מאוהב בה והתקרב אליה והתנשקו בסוף.
אני לא יכול להגיב על הרוב. אבל יש את הקטע המוזר הזה שבעצם בגלל שהם לא אמורים להתרבות אז אין להם אף פעם מערכות יחסים עם נשים. הם שוכבים עם נשים שאז מוחקים להן את הזיכרון לאחר המפגש.
ומה שחשוב אולי יותר: לסלאבור יש עוד חיזיון ובו היא רואה (וכך גם אנחנו) שסלדון תכנן בעצמו את זה שרייץ' ירצח אותו וזה היה חלק מתוכניתו. רק שהוא לא תכנן את החלק שגאאל תגיע באמצע ורייץ' יבריח אותה במקום את עצמו. (ככל הידוע לנו בינתיים לפחות...)
רק אומר שלי היה מאוד ברור מהרגע הראשון שרייץ' לא באמת רצח את סלדון, אלא שזה היה חלק מהתוכנית של סלדון.

Lhuna3

Well-known member
אני קצת עייפה בשביל סיכום מפורט וחייבת ללכת לישון, אז בקצרה:

dawn ואזורה עובדת הגנים מהדקים את הקשר הרומנטי הסודי שלהם. אני אוהבת את המערכת יחסים שלהם, והוא כזה חמוד.
הוא מגלה לה על עוד הבדלים בינו לבין שאר השושלת הגנטית ושהוא חייב להסתיר אחרת יהרגו אותו ויחליפו אותו בשכפול אחר בגילו.
היא מציעה לו לברוח איתה לאיזור מחתרתי של הקיסרות (רק לא אהבתי שהיא מציעה לו לעשות ניתוח פלסטי, הוא יותר מידי יפיוף בשביל זה).

סלדון מופיע כתודעה דיגיטלית בספינה שגאאל הגיעה אליה במקום רייץ' ומגלה לה שזו היתה התוכנית שלו, והיא היתה אמורה להנהיג את המוסד על טרמינוס, אבל שזה השתבש בגלל מה שקרה והיא גם מגיעה להבנה שיש לה יכולת לחוש את העתיד.

סלאבור והאנאקרונים שחטפו אותה מגיעים לספינת החלל/מלחמה הישנה הנטושה ומסתבר שהיא השתבשה מזמן ומבצעת קפיצות חלל בלי שליטה והם רוצים להשתלט עליה ולקפוץ באמצעותה היישר את טראנטור ולתקוף את מוקד הקיסרות, יש שם מאבק בין החוטפים והחטופים אבל סלאבור עדיין אסירה שלהם.

והקיסר המכהן day מתעמת עם המנהיגה הדתית שמתנגדת לו על הפלנטה ההיא ומחליט לנסות "לנצח במגרש שלה" וללכת בדרך הספירלה הקשה שיסמל עבורם כנראה משהו כמו תמיכה של האלות של הדת הזאת אם הוא יצליח.

נותר לי פרק אחרון בעונה השניה של "קתרינה" (במקור "The Great) וחייבת לומר לכם, רוצו לראות...
אחרי הפרק הראשון כמעט נטשתי אבל שמחה שהמשכתי , זה כובש זה חכם, זה מצחיק , מבדר ושנון.

Lhuna3

Well-known member
נותר לי פרק אחרון בעונה השניה של "קתרינה" (במקור "The Great) וחייבת לומר לכם, רוצו לראות...
אחרי הפרק הראשון כמעט נטשתי אבל שמחה שהמשכתי , זה כובש זה חכם, זה מצחיק , מבדר ושנון.
אוקיי, נכנס לרשימת השאיפות.

dilia snake

Well-known member
אז קודם הסדרה נעלמה לכמעט חודש וחצי מהמסך בלי הסבר ואז קיבלתי את ה-SHIT SHOW הזה.

אלוהים אדירים שבשמיים ובארץ למה? בלי קשר לזה שמדובר בעלילה בנאלית, חסרת כול מקוריות וצפויה מקילומטרים, הם גורמים לנו לחשוב שהצי מטומטם, ושהם חושבים שהצופים מטומטמים, אולי כי הם נשארים עם הסדרה למרות שהיא מעבר לשיא שלה והיא כולה התעללות בגופה של עצמה. למה? ברצינות למה?

הכתיבה הייתה גרועה, חצי מהקאסט נראה כאילו הוא עייף ולא רוצה להיות שם וזה עוד החלק הטוב בפרק.

אני לא יודעת למשל מה הסיפור עם האחות הגדולה של מה שמו, אבל העובדה היא שהוא מגונן עליה בקטע שלא היה עובר טוב בשנות ה80-70 וזה הזוי.

הפוסט טראומה של פאטימה? הגיוני, אבל אז אנחנו נזכרים שהאדמירל לא מספר להם מה באמת קרה בפרק ההוא וכולם עדיין חושבים שהיא מתה באשמתם.

ואז בסוף קאלן הולך להיפגש עם עוד אחת הפרויקט הסודי-מטומטם של הטי ומתחיל איתה????????? א' איפה אנה??????????????? ב' אתה נורמלי????????????????

אבל היי קנזי לא הייתה הפרק(השחקנית ביימה את הפרק והיא לא מספיק חכמה כדי לעשות את כול הדברים במקביל: לשחק, לביים ולביים את עצמה) אז חסכו מאיתנו את כול היחסים בינה לבין דיקס והאימוץ וכול הדברים הדוחים באמת באמת.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
העונה הראשונה הייתה מעולה
העונה השניה איכשהו פחות זורמת לי. אני כל כמה ימים רואה פרק ולא בוער לי להמשיך.
מרגיש לי קצת שתכננו מאוד טוב לעונה הראשונה ואז קצת לא ידעו כיצד להמשיך עם זה באופן טוב.
ואם אני צריך ממש להסביר אז עם ספוילרים
הבעיה העיקרית היא שניקולס הולט מצוין אז ברור שרוצים שהוא ימשיך להיות חלק חשוב בסדרה.
וזה לא שאני לא רוצה אותו בסדרה.
אבל כל עוד הוא בסדרה קתרין לא יכולה באמת להיות the Great. הוא כל הזמן פועל נגדה ועושה דברים שהיא לא מאשרת ומצליח לתחמן אותה וזה יוצא שהרבה פעמים היא יוצאת די אידיוטית.
ברור שהיא צריכה לשים אותו בכלא אמיתי שהוא לא יכול לצאת ממנו כמעט מתי שבא לו ולא לאפשר לחברים שלו להפגש איתו ולעשות מה שהם רוצים, כשמה שהם רוצים זה כמובן לחתור נגדה.
באופן כללי כל הקטע האידיאולוגי שלה הוא מוגזם. כמו זה שהיא מתעקשת להפוך אנשים שהם מאוד מאוד מאמינים באל הנוצרי למאמיני הגיון.

לפחות שמחתי שבפרק 2X05 היא הגיעה להבנות עם הארצ'בישופ. אם הם ישתפו פעולה היא תוכל באמת לעשות דברים.

העונה הראשונה הייתה מעולה
העונה השניה איכשהו פחות זורמת לי. אני כל כמה ימים רואה פרק ולא בוער לי להמשיך.
מרגיש לי קצת שתכננו מאוד טוב לעונה הראשונה ואז קצת לא ידעו כיצד להמשיך עם זה באופן טוב.
ואם אני צריך ממש להסביר אז עם ספוילרים
הבעיה העיקרית היא שניקולס הולט מצוין אז ברור שרוצים שהוא ימשיך להיות חלק חשוב בסדרה.
וזה לא שאני לא רוצה אותו בסדרה.
אבל כל עוד הוא בסדרה קתרין לא יכולה באמת להיות the Great. הוא כל הזמן פועל נגדה ועושה דברים שהיא לא מאשרת ומצליח לתחמן אותה וזה יוצא שהרבה פעמים היא יוצאת די אידיוטית.
ברור שהיא צריכה לשים אותו בכלא אמיתי שהוא לא יכול לצאת ממנו כמעט מתי שבא לו ולא לאפשר לחברים שלו להפגש איתו ולעשות מה שהם רוצים, כשמה שהם רוצים זה כמובן לחתור נגדה.
באופן כללי כל הקטע האידיאולוגי שלה הוא מוגזם. כמו זה שהיא מתעקשת להפוך אנשים שהם מאוד מאוד מאמינים באל הנוצרי למאמיני הגיון.

לפחות שמחתי שבפרק 2X05 היא הגיעה להבנות עם הארצ'בישופ. אם הם ישתפו פעולה היא תוכל באמת לעשות דברים.
אני לא רוצה לעשות ספויילרים אבל אני דווקא חושבת שהרעון המרכזי מאחורי העונה השניה הוא טוב, וההפתעה שמגיעה באמצע העונה ממש delightful בגדול השינויים הגדולים זה דווקא מה שעובר פיטר או שלא ? והוא באמת מצויין
אני אהבתי גם את העונה השניה. מאוד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני לא רוצה לעשות ספויילרים אבל אני דווקא חושבת שהרעון המרכזי מאחורי העונה השניה הוא טוב, וההפתעה שמגיעה באמצע העונה ממש delightful בגדול השינויים הגדולים זה דווקא מה שעובר פיטר או שלא ? והוא באמת מצויין
אני אהבתי גם את העונה השניה. מאוד.
אוקי ראיתי את פרק 2X06 וזה באמת שיפור

מילי08

Well-known member
ושימי לב שעלה השרשור החודשי...
עד שהיו לי כמה ימים שחשבתי שחזרתי לשגרה הרגילה שלי בעבודה, שוב היו לי שבועיים מעצבנים. לא קראתי כלום בפורום ואפילו לא ראיתי שכתבת לי כאן
(תהיו נחמדים, זאת פעם ראשונה שלה)
או את זה :-] תודה |חיבוק|
לא מספיק שאת מסרבת לראות את העונות של דייויד טננט בדוקטור הו, עכשיו את גם מסרבת לראות סדרה חדשה שהוא מככב בה.
איזו מין מעריצת טננט את?
בדיוק!

* ראיתי אתמול קצת את הסדרות של FBI ביס של ההורים. נראה לי שהקורונה עשתה להם רק טוב. מלא תכנים חדשים שהם יכולים לכתוב. מתנגדי חיסונים, שנאה לסינים וכו'. התסריטאים ממש פורחים שם.
צריכה לציין שהתחלתי לראות גם את אנשים נורמלים בסלקום טיוי. מסתבר שהיה איזה הייפ מסביב לסדרה הזאת אבל אני בעיקר השתעממתי ממנה ופרשתי בפרק 5. הרגישה לי בנאלית וסתמית.
ואז ניסיתי את LOVE בנטפליקס, שזה בגדול על אותו עקרון של שני הפכים שמתאהבים. היא די יומרנית ומתאמצת אבל הצפייה יותר זורמת מאשר באנשים נורמלים.
מישהו ראה אחת מהן?
וגם
האנה עונה 3! נראה לי שטוב שהם סיימו בעונה הזאת כי הרגשתי שהם התעייפו מהקונספט. אבל בגדול אהבתי והיה סיום מספק חלקית

מילי08

Well-known member
אוקיי, נכנס לרשימת השאיפות.
סבבה, גם אצלי (אם אני אזכור)
אז קודם הסדרה נעלמה לכמעט חודש וחצי מהמסך בלי הסבר ואז קיבלתי את ה-SHIT SHOW הזה.

אלוהים אדירים שבשמיים ובארץ למה? בלי קשר לזה שמדובר בעלילה בנאלית, חסרת כול מקוריות וצפויה מקילומטרים, הם גורמים לנו לחשוב שהצי מטומטם, ושהם חושבים שהצופים מטומטמים, אולי כי הם נשארים עם הסדרה למרות שהיא מעבר לשיא שלה והיא כולה התעללות בגופה של עצמה. למה? ברצינות למה?

הכתיבה הייתה גרועה, חצי מהקאסט נראה כאילו הוא עייף ולא רוצה להיות שם וזה עוד החלק הטוב בפרק.

אני לא יודעת למשל מה הסיפור עם האחות הגדולה של מה שמו, אבל העובדה היא שהוא מגונן עליה בקטע שלא היה עובר טוב בשנות ה80-70 וזה הזוי.

הפוסט טראומה של פאטימה? הגיוני, אבל אז אנחנו נזכרים שהאדמירל לא מספר להם מה באמת קרה בפרק ההוא וכולם עדיין חושבים שהיא מתה באשמתם.

ואז בסוף קאלן הולך להיפגש עם עוד אחת הפרויקט הסודי-מטומטם של הטי ומתחיל איתה????????? א' איפה אנה??????????????? ב' אתה נורמלי????????????????

אבל היי קנזי לא הייתה הפרק(השחקנית ביימה את הפרק והיא לא מספיק חכמה כדי לעשות את כול הדברים במקביל: לשחק, לביים ולביים את עצמה) אז חסכו מאיתנו את כול היחסים בינה לבין דיקס והאימוץ וכול הדברים הדוחים באמת באמת.
תיכף אני אבדוק אם ציינת את הסדרה כהרגל/ גילטי פלז'ר שלך בשאלון. למרות שנשמע שאין פלז'ר

למעלה