דיוני סדרות #79

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כל מי שיש לו משהו להגיד על סדרת טלוויזיה ולא רוצה לפתוח נושא במיוחד מוזמן לכאן

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני מאוד ממליץ על הסרט החדש של נטפליקס: Don't Look Up
מככבים בו ליאונרדו דיקפריו וג'ניפר לורנס. ובתפקידים נוספים: מריל סטריפ, ג'ונה היל, קייט בלאנשט ועוד
זאת קומדיה על שני מדענים שמגלים שכוכב שביט עומד לפגוע בכדור הארץ ומנסים לוודא שתושבי העולם מודעים לזה. (זה רק העלילה הבסיסית)
הסרט מקבל ביקורות לא כל כך טובות, כנראה בגלל שהוא מציג מבט סאטירי ולפעמים מדכא על העולם.
מה שמאוד מורגש זה שהסרט הוא ביקורת על כיצד פוליטיקאים, תאגידים, התקשורת וגם הציבור הכללי מגיבים למשבר ברמה עולמית.
אפשר לראות דימיון מסוים לעניין משבר הקורונה - כיצד למרות שיש הוכחות מדעיות לזה עדיין יש מכחישי קורונה, סרבני חיסונים וסרבני מסכות.
אבל הדימיון הגדול יותר הוא למשבר האקלים. לא משנה כמה מדענים אומרים בביטחון גמור שהוא קיים, בגלל שזה לא מתאים לממשל מעדיפים להתעלם ממנו ותאגידים משלמים למדענים שלהם שיגידו שזה לא קיים.

1640530074581.png

דיברגנט חדש

Well-known member
מככבים בו ליאונרדו דיקפריו וג'ניפר לורנס. ובתפקידים נוספים: מריל סטריפ, ג'ונה היל, קייט בלאנשט ועוד
זאת קומדיה על שני מדענים שמגלים שכוכב שביט עומד לפגוע בכדור הארץ ומנסים לוודא שתושבי העולם מודעים לזה. (זה רק העלילה הבסיסית)
הסרט מקבל ביקורות לא כל כך טובות, כנראה בגלל שהוא מציג מבט סאטירי ולפעמים מדכא על העולם.
מה שמאוד מורגש זה שהסרט הוא ביקורת על כיצד פוליטיקאים, תאגידים, התקשורת וגם הציבור הכללי מגיבים למשבר ברמה עולמית.
אפשר לראות דימיון מסוים לעניין משבר הקורונה - כיצד למרות שיש הוכחות מדעיות לזה עדיין יש מכחישי קורונה, סרבני חיסונים וסרבני מסכות.
אבל הדימיון הגדול יותר הוא למשבר האקלים. לא משנה כמה מדענים אומרים בביטחון גמור שהוא קיים, בגלל שזה לא מתאים לממשל מעדיפים להתעלם ממנו ותאגידים משלמים למדענים שלהם שיגידו שזה לא קיים.

צפה בקובץ המצורף 39689
איך ליאונרדו דיקפריו השמין, מה זה?
בטח, בר רפאלי מאושרת שהיא יצאה בזמן מהזוגיות הזאת.

dory30

Well-known member
אוותר, תודה. יש כאן 2 דברים שאני לא אוהב: נטפליקס וסרטי אנסמבל.

dory30

Well-known member
רק בגלל שהמלצת לא לראות, בחרתי לראות ואני שמח על כך.
סרט מעולה.
לא המלצתי לא לראות. אמרתי שאין בכוונתי לראות ואני שמח שנהנית. אתה לא תאום סיאמי שלי וההיפך, לכל אחד שמורה הזכות לדעה שונה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
ראיתי פרק 6X04 של The Expanse
לא מרגיש כמו סדרה שעומדת להסתיים בעוד שני פרקים

בעלילת הכוכב ההוא מתברר שהילד מת בתאונה.
האדמירל או משהו של הכוח שם מדבר עם הילדה, ואז מישהו נכנס ואומר לו משהו על כך שיצרו קשר או משהו כזה...
ובסוף הילדה מוציאה הגופה של אחיה מהבית - היא בטח לוקחת אותו אל היצורים האלו ביער. אבל האם הם יחזירו אותו לחיים?

קלריסה מגלה שהולדן גרם לטיל ההוא לא להתפוצץ ומספרת לאיימוס שדי מעוצבן (מדבר אפילו פחות מהרגיל)
בעצם האם איימוס לא ידע שהבן של נעמי נמצא על הספינה הזאת? אני חשבתי שהוא יודע. נראה לי שאם הולדן היה אומר לו אז הוא דווקא היה מבין.
הולן מספר לנעמי שמעוצבנת שעכשיו היא הסיבה שמרקו ימשיך להרוג אנשים, אבל הולדן אומר לה שהוא לא יכול להיות זה שיהרוג את הבן שלה.
אהבתי את השיחה בסוף בין קלריסה והולדן שבו היא אומרת לו שהוא לא צריך להרגיש רע על כך שהוא בחר לא להרוג מישהו.

דראמר והצוות שלה מגיעים לשתי ספינות שבהן מרקו מחזיק כמות עצומה של מצרכים שהוא צבר ושמר לעצמו לעתיד.
הם מגלים על הספינות צוות של מרקו שפוגע בהם. אחד האנשים של דראמר מאבד את הזרוע שלו.
בסוף לא ברור לי אם דראמר פשוט נתנה לשתי הספינות להסחף בחלל או שהיא לוקחת אותם איתה. כי זה נראה כאילו היא פשוט ניתקה את הכבל שחיבר בינהם.
בכל מקרה היא מקליטה הודעה כללית שהיא שולחת לחלל שבה היא מכריזה שמרקו בוגד פחדן שגנב מהבלטרים ושהיא לקחה ממנו ואפילו אם הוא יהרוג אותה היא כבר ניצחה אותו.

בספינה של מרקו פיליפ הורד בדרגה למישהו שמתקן חורים בספינה וצריך ללמוד דברים חדשים בשביל זה.
הוא מתיידד עם המנהל שלו ומגלה שיש לו אח שגר בתחנה Ceres והוא מודאג אם הוא מת בפיצוצים שהיו שם.
הנחתי שהם ידברו על מי אחראי לפיצוצים - כי אני מניח שמרקו אחראי לזה.
הם גם מוצאים את הטיל שהרוסינטה ירתה ופיליפ מגלה שהפיצוץ של הטיל בוטל מרחוק.
נראה שפיליפ מתרחק יותר ויותר ממרקו ומה שהוא עושה, אבל דווקא לאחר שכולם שומעים את ההודעה של מרקו נראה שהוא מחליט לחזור לתמוך במרקו ומכריז שכל מי שנגד מרקו, בין אם זה Inners או בלטרים אחרים הם אויבים והם ילחמו עד הסוף.

בנתיים מרקו עצבני נורא ומורה שיוציאו להורג את שני האנשים הראשיים בספינה שנפגעה ראשונה בקרב נגד הרוסנטה.
הוא אפילו מורה להוציא להורג את הקפטן של הספינה האחרת אם הוא ינסה לבקש רחמים עליהם.
הקצינה הראשית של מרקו מצליחה רק חלקית להרגיע אותו.

במקביל על ceres שלאחר הפיצוצים המתחים בין הבלטרים והInners גדלים כשמנהלת התחנה אומרת שלא משנה מה אי אפשר לסמוך על הInners.
אבסרלה רוצה להוכיח לבלטרים שהם יכולים לעבוד איתם ואומרת שהם צריכים אותם כבעלי ברית בשביל להלחם במרקו.
הנציגה של מאדים בצי רוצה שינטשו את Ceres וימשיכו לטבעת כדי להשמיד את הכוחות של מרקו. בסוף היא מקבלת אישור לקחת את הכוחות של מאדים לעשות את זה גם בלי הכוחות של כדור הארץ.
העיתונאית יוצרת כתבה שבה היא משתמשת בצילומים שלה לפני ואחרי הפיצוצים כדי להראות לשני הצדדים שהם חלשים אבל הם יכולים לעזור זה לזה.

דיברגנט חדש

Well-known member

צפה בקובץ המצורף 39689
אפתיע אותך, שזה דווקא כן פארודיה לקורונה ולטראמפ שהכלכלה הייתה חשובה לו יותר ממה שהראה המדע והמדענים שיקרו בשבילו ובשביל התעשיינים שיתעשרו.

Lhuna3

Well-known member
אחרי שהבנתי שהדבר העיקרי שעוצר אותי מלהשלים כמה סדרות שאני מושכת, זה שאין לי כוח להתעסקות עם הדודים, אז החלטתי לשלם 18 שקל לאפל טיוי + וזהו, אז לפחות את המוסד אני יכולה להשלים עכשיו בצורה נוחה.
החלק הראשון של הפרק מראה לנו את המשכיות "שושלת" השכפולים של הקיסר, כאשר קליאון 11 הולך למות וקליאון 14 "נולד", כל זה 19 שנים אחרי פיצוץ גשר הכוכב בפרק הקודם.
אני אוהבת שמכנים אותם מהתינוק לזקן
dawn
day
dusk
darkness
ויש את האנדרואידית שמלווה את חייהם עוד מהראשון.
אבל רגע לפני "מותו" (בהתאיידות מהירה לאפר) קליאון 11 מרגיש שמשהו לא כשורה (אולי משהו מהבכי של התינוק קליאון 14).

בחלק השני של הפרק - חלוצי המוסד מגיעים לטרמינוס ומגלים שם להפתעתם את "הכספת" ואת השדה שמרחיק אותם ממנה. ועוד דור קדימה - סלאבור היא ילדה שנולדה להם שם והיא מיוחדת כי השדה של הכספת לא משפיע עליה, אבל היא ואימה שומרות זאת בסוד מהאחרים. היא גדלה להיות "הסוהרת" של ההתיישבות שם (שזה לפי הבנתי משהו כמו קצין ביטחון ראשי?)
ובסוף הפרק מתקרבות אליהם ספינות התקפה של עולמות שמתנגדים לקיסרות. הם מנסים להזעיק לעצמם עזרה מהקיסרות אבל מגלים שמכשיר הקשר שלהם עם הקיסרות לא עובד והם לבד (וכזכור הם אוכלוסיה של בעיקר אנשי מדע, מורים, היסטוריונים וכד' ולא חיילים).

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
האומיקרוניםאנאקרונים, אנשי אחד העולמים המתנגדים לקיסרות, שהקיסרות הפציצה אותם בעבר, נחתו על טרמינוס ותפסו את סלאבור, אבל בזכות המגן שיש לעיר רק המנהיגה שלהם יכולה להכנס איתה, וסלאבור משתלטת עליה בעזרת השדה של הכספת, שעליה כזכור לא משפיע. לסלאבור גם יש יכולות מיוחדות של קריאת אנשים או משהו והיא מגלה מי היא.
סלאבור מושפעת מהכספת ורואה את עצמה לרגע בספריה של הארי סלדון על טראנטור וילד מכוון עליה חרב (?) וככל הנראה גם חזיונות הילד הקודמים שלה שהובילו אותה אל הפולשים האנאקרונים היו באותה השפעה.
בסוף הפרק הפולשים מכוונים נשק שנראה מסוכן על העיר.

בינתיים בטראנטור, הקיסר הצעיר dawn שהיה התינוק בפרק הקודם והוא עכשיו נער מתבגר נראה קצת מתוסבך וקופץ מהחלון אבל יש לו חליפת מגן אמבדד על העור ולא קורה לו כלום, אבל עובדת בגנים רואה אותו והוא יוצר איתה קשר ראשוני ואז עוקב אחריה עם מצלמות נסתרות. מאוהב? הוא די חמוד.

הקיסר הבוגר והראשי day מוטרד וגם כועס על קודמו, כי קורים עוד דברים שמאששים את התחזיות של סלדון, כמו מלכה של איזה פלנטה שנפטרה וחלק מעמה רוצה להחליף אותה במקום ביורשת המיועדת, במישהי שלא נאמנה לקיסרות ותומכת ב"דת" ישנה שלפיה הקיסרים הם חסרי נשמה ולא אנושיים, וזה מאיים על שלטונם. וגם מהתקוממויות נוספות.
צוות של מתמטיקאים שהיו אמורים לעבוד על הפרכת התיאוריות של סלדון כבר 30 ומשהו שנה עדיין לא בדיוק הצליחו.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אחרי שהבנתי שהדבר העיקרי שעוצר אותי מלהשלים כמה סדרות שאני מושכת, זה שאין לי כוח להתעסקות עם הדודים, אז החלטתי לשלם 18 שקל לאפל טיוי + וזהו, אז לפחות את המוסד אני יכולה להשלים עכשיו בצורה נוחה.
מעולה!!!
יש גם עוד כמה סדרות שנראות מעניינות באפל+ אם תהיי מעוניינת לראות במקביל כמו The Mosquito Coast וטד לאסו
טוב אני לא אוהב להגיב במצב שאני יודע כבר מה קורה בהמשך, אבל אני רוצה לעודד אותך אז אני אגיב קצת.
אני אוהבת שמכנים אותם מהתינוק לזקן
dawn
day
dusk
darkness
גם אני אוהב את זה.
זה גם מעניין שמי שעכשיו day (שאותו משחק לי פייס) הוא מי שבפרקים הקודמים היה הילד.
ויש את האנדרואידית שמלווה את חייהם עוד מהראשון.
אגב זה מבוסס הרי על ספר של אסימוב וכל האנדרואידים בספרים של אסימוב קיימים לפי שלושת חוקי הרובוטיקה שאולי שמעת עליהם:
The first law is that a robot shall not harm a human, or by inaction allow a human to come to harm. The second law is that a robot shall obey any instruction given to it by a human, and the third law is that a robot shall avoid actions or situations that could cause it to come to harm itself.

בחלק השני של הפרק - חלוצי המוסד מגיעים לטראנוס
לפלנטה קוראים טרמינוס שמשמעותה נקודת קצה. זה בגלל שזה ממש בשוליים של הגלקסיה.
זה קצת בילבל אותי כי זה נשמע דומה קצת לטרנטור שזה השם של הפלנטה המרכזית שבה חיים הקיסרים.
היא גדלה להיות "הסוהרת" של ההתיישבות שם (שזה לפי הבנתי משהו כמו קצין ביטחון ראשי?)
אנחנו מכירים את המושג warden בתור סוהר ראשי, אבל למעשה זה לא המשמעות של זה. אפילו שזה התואר שניתן לאחראי על בית כלא.
המשמעות של המילה warden היא:
a person responsible for the supervision of a particular place or thing or for ensuring that regulations associated with it are obeyed.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
הקיסר הבוגר והראשי day מוטרד וגם כועס על קודמו, כי קורים עוד דברים שמאששים את התחזיות של סלדון, כמו מלכה של איזה פלנטה שנפטרה וחלק מעמה רוצה להחליף אותה במקום ביורשת המיועדת, במישהי שלא נאמנה לקיסרות ותומכת ב"דת" ישנה שלפיה הקיסרים הם חסרי נשמה ולא אנושיים, וזה מאיים על שלטונם. וגם מהתקוממויות נוספות.
לא מלכה אלא מנהיגה דתית.
אם זה היה מלכה של כוכב אחד אז זה לא כל כך משמעותי, אבל אומרים שזאת דת שיש לה טריליונים של עוקבים בכל האימפריה.

Lhuna3

Well-known member
יש גם עוד כמה סדרות שנראות מעניינות באפל+ אם תהיי מעוניינת לראות במקביל כמו The Mosquito Coast וטד לאסו
טד לאסו ראיתי את עונה 1 כשהיא יצאה. היא נחמדה אבל לא המשכתי ל-2.
מה זה חוף היתוש? לא בטוחה ששמעתי על זה. צפית?

אגב זה מבוסס הרי על ספר של אסימוב וכל האנדרואידים בספרים של אסימוב קיימים לפי שלושת חוקי הרובוטיקה שאולי שמעת עליהם:
בוודאי ששמעתי כי קראתי כמעט את כל ספרי אסימוב בצעירותי.
אבל לא חשבתי על זה בהקשר שלה עכשיו.

חוזרים לעברה של גאאל בעולם הבית המוצף שלה, לתקופה שהשתלטה עליו דת קיצונית שאוסרת מדע ולימוד.
היא נאלצת להשתתף בהוצאה להורג של אדם שהתעקש לשמר ספרים וידע אבל בלילה היא מחלצת בסתר חלק מהספרים שלו שהוטבעו איתו ומשתתפת בסוד בתחרות המתמטיקה וכפי שכבר ידענו פותרת בה בעיה שאף אחד לפניה לא הצליח ומוזמנת לטראנטור ע"י הארי סלדון עצמו.
חזרה להווה - כפי שעזבנו אותה בפוד שבו רייץ' הבריח אותה אחרי שרצח את סלדון.
הפוד שלה מגיע לתוך חללית ריקה והיא מתעוררת ומגלה שעברו כמעט 35 שנה, היא רואה באינטרנט את הלוויה של הארי וההוצאה להורג של רייץ' אחרי שהודה ברצח של סלדון אך סירב להסביר את מעשיו.
היא מצליחה להערים על הספינה שמסרבת למסור לה מידע חסוי שהיא תוכנתה לתת רק לרייץ', ולהבין בכל זאת איפה היא, ומגלה שהיעד הוא כוכב הבית של הארי סלדון, שבו היא מפחדת שהאנשים חושבים אותה לרוצחת שלו.
בסוף הפרק היא רואה הולוגרמה של סלדון רגע לפני מותו (?)

בינתיים בטרמינוס מתקפת האנאקרונים מתחילה, אבל פתאום ספינה של הקיסרות מגיעה, כי הם גילו שהקשר נותק ושלחו מישהו לבדוק (וזה נראה כאילו הוא הגיע מהר מידי).
אבל האנאקרונים מצליחים להערים עליהם ולהוריד את חומת המגן של העיר ולהתקיף ואפילו להפיל את הספינה של הקיסרות.
הם רצו לנקום לא רק בקיסרות אלא ספציפית בטרמינוס, כי בעצם הקיסרות הרסה את העולמות שלהם בגלל הנבואות של הארי שחזה שבעקבותיהם הקיסרות תיפול. (אז זה אולי אומר שבעצם התחזיות של הארי מגשימות את עצמן מעצם פרסומן.)

נערך לאחרונה ב:

טוני החתול

Well-known member
מנהל
טד לאסו ראיתי את עונה 1 כשהיא יצאה. היא נחמדה אבל לא המשכתי ל-2.
מה זה חוף היתוש? לא בטוחה ששמעתי על זה. צפית?
The Mosquito Coast מבוסס על ספר באותו שם
וגם יצא לפני כמה עשרות שנים סרט שהיה מבוסס על הספר (בסרט כיכב האריסון פורד)
*וסתם בפרט טריוויה הספר נכתב על ידי הסופר פול ת'רו. ג'סטין ת'רו (הנותרים) הוא אחיין של הסופר הזה והוא מככב בסדרה.
אני לא יודע המון על הסדרה אבל אני יודע שהיא חודשה לעונה שניה.
הנה טריילר:

בוודאי ששמעתי כי קראתי כמעט את כל ספרי אסימוב בצעירותי.
אבל לא חשבתי על זה בהקשר שלה עכשיו.
אה אז יכול להיות עוד יותר מעניין עבורך.
אז קראת גם את ספרי המוסד בעבר?
אני קראתי, אבל רק את שלושת הראשונים.
חוזרים לעברה של גאאל בעולם הבית המוצף שלה, לתקופה שהשתלטה עליו דת קיצונית שאוסרת מדע ולימוד.
היא נאלצת להשתתף בהוצאה להורג של אדם שהתעקש לשמר ספרים וידע אבל בלילה היא מחלצת בסתר חלק מהספרים שלו שהוטבעו איתו ומשתתפת בסוד בתחרות המתמטיקה וכפי שכבר ידענו פותרת בה בעיה שאף אחד לפניה לא הצליח ומוזמנת לטראנטור ע"י הארי סלדון עצמו.
חזרה להווה - כפי שעזבנו אותה בפוד שבו רייץ' הבריח אותה אחרי שרצח את סלדון.
הפוד שלה מגיע לתוך חללית ריקה והיא מתעוררת ומגלה שעברו כמעט 35 שנה, היא רואה באינטרנט את הלוויה של הארי וההוצאה להורג של רייץ' אחרי שהודה ברצח של סלדון אך סירב להסביר את מעשיו.
היא מצליחה להערים על הספינה שמסרבת למסור לה מידע חסוי שהיא תוכנתה לתת רק לרייץ', ולהבין בכל זאת איפה היא, ומגלה שהיעד הוא כוכב הבית של הארי סלדון, שבו היא מפחדת שהאנשים חושבים אותה לרוצחת שלו.
בסוף הפרק היא רואה הולוגרמה של סלדון רגע לפני מותו (?)
מה חשבת על כל הקטע הזה שעשו פלאשבק לעבר שלה? אותי זה עניין, אבל אחרים שראו ודיברתי איתם על זה הרגישו שזה היה לחלוטין מיותר.
אבל האנאקרונים מצליחים להערים עליהם ולהוריד את חומת המגן של העיר ולהתקיף ואפילו להפיל את הספינה של הקיסרות.
יש את הקטע שהמנהיג של המוסד מביא את המנהיגה של האנקראונים בדיוק למקום שהיא רוצה להיות כדי להפיל את המגנים שלהם כי הוא אדיוט גמור.
הם רצו לנקום לא רק בקיסרות אלא ספציפית בטרמינוס, כי בעצם הקיסרות הרסה את העולמות שלהם בגלל הנבואות של הארי שחזה שבעקבותיהם הקיסרות תיפול. (אז זה אולי אומר שבעצם התחזיות של הארי מגשימות את עצמן מעצם פרסומן.)
זה קטע מורכב כי בגלל שלסלדון היו תוכניות והוא ידע כיצד אירועים משפיעים על העתיד הוא יכל באמת לעשות תחזיות שיגשימו את עצמן. אבל יותר חשוב מזה התחזיות שלו מגשימות את התוכנית שלו שהיא לא דווקא מה שהוא חזה באופן פומבי.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
יצאו לדודי כבר שני פרקים של הסדרה Around the World in 80 Days שבה מככב יקיר הפורום דייויד טננט.
ראיתי כבר את שני הפרקים ואהבתי.
השאלה היא אם עוד כמה אנשים מעוניינים לצפות?
כי אם כן אז שווה לפתוח לזה שרשור ייעודי.

Lhuna3

Well-known member
אני אענה לך על זה וגם על דברים אחרים ואכתוב על פרק 6 של המוסד... אבל רק אחרי שתעלה את שרשור סיכום החודש |שוטר|
ה-1.1.2022 תיכף נגמר! אתה לא באמת רוצה לקטוע את רצף ההצלחות היפה שלך בהעלאת השרשור בזמן, נכון?

מילי08

Well-known member
יצאו לדודי כבר שני פרקים של הסדרה Around the World in 80 Days שבה מככב יקיר הפורום דייויד טננט.
נראה לי שכן. איכשהו תמיד נעלם לי הזמן אבל מצד שני לא תמיד אני יודעת מה בא לי לראות אז זה פתרון טוב

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אני אענה לך על זה וגם על דברים אחרים ואכתוב על פרק 6 של המוסד... אבל רק אחרי שתעלה את שרשור סיכום החודש |שוטר|
ה-1.1.2022 תיכף נגמר! אתה לא באמת רוצה לקטוע את רצף ההצלחות היפה שלך בהעלאת השרשור בזמן, נכון?
מצטער באמת שהייתי עסוק היום.
עדיין הוא עלה בתאריך הנכון ועם עוד מספיק זמן.
אני מזכיר שלא חייבים לענות על השאלון היום וזה גם לא נורא אפילו אם השאלון יעלה רק מחר (תהיו נחמדים, זאת פעם ראשונה שלה)
נראה לי שכן. איכשהו תמיד נעלם לי הזמן אבל מצד שני לא תמיד אני יודעת מה בא לי לראות אז זה פתרון טוב
מעולה :)
ושימי לב שעלה השרשור החודשי...

didalf

Well-known member
אולי. אני לא מתה על הסיפור הזה ואני לא יודעת למה|תוהה|

טוני החתול

Well-known member
מנהל
אולי. אני לא מתה על הסיפור הזה ואני לא יודעת למה|תוהה|
לא מספיק שאת מסרבת לראות את העונות של דייויד טננט בדוקטור הו, עכשיו את גם מסרבת לראות סדרה חדשה שהוא מככב בה.
איזו מין מעריצת טננט את?

חוץ מזה שאם את לא יודעת למה אז כנראה אין לך סיבה טובה.

למעלה