דיון: איך תסתכלו להם בעיניים ?

Jony Jerusalem

New member
דיון: איך תסתכלו להם בעיניים ?

איך תסתכלו להם בעיניים ? המאמר הזה הוא בעצם שאלה שאני שואל את כל נשאי האיידס שכל מטרתם הוא להוליד ילדים שלהם. המאמר הזה הוא שאלה שלי עצמי אין תשובה עליהם ואני חלוק בה מאד אבל לדעתי זה מעניין לשמוע את הדעה בקרב הגולשים ולדעתי היא מאד חלוקה ובעייתית. אפשר להסתכל על זה משני צידי המטבע אבל השאלה היא מה נכון ולדעתי שום תשובה היא לא תהיה מושלמת אבל מן הסתם לדעתי כדאי שזה יעלה לדיון ציבורי ולא יהיה סגור כמו הרבה דברים רק בליבנו. אתה נשא, מתחתן עם בחורה בריאה, את נשאית מתחתנת עם בחור בריא ואתם ביחד לאחר שמיסדתם את הנישואים, התחתנתם רוצים גם פצפון משלכם. כן ילד שלכם. דבר שהוא מאד הגיוני ומבחינת ההגיון הוא לגיטימי לגמרי אבל מצד שני יש שיגידו שזה גם עניין שנוי במחלוקת. נכון, שהיום בעידן המתקדם של הטיפולים, הטכנולוגיות וכל המעשים במידה ונעשים נכון הסיכוי להביא ילד בריא לנשא או נשאית הוא גדול אם פועלים לפי דרך נכונה שמלווה בטיפולים ופעילות נכונה כולל שטיפת זרע במידה והאב הוא נשא ובעצם יש הרבה טכניקות על מנת למזער את הסיכוי שהרך הנולד יידבק. אבל עם כל זה יש סיכוי וגם אם הוא קטן שהרך הקטן הזה ייוולד ויהיה נשא איידס אולי אפילו חולה. יש כזה סיכוי וגם אם הוא הנמוך ביותר. השאלה שלי הנשאלת היא – איך תסתכלו לילד הזה בעיניים ותגידו לו שהוא נשא איידס ? איך תוכלו לספר לו שבגלל הרצון שלכם לילד ביולוגי עשיתם אותו ובעצם כבר בתחילת דרכו בחיים חרצתם לו את החיים ? איך תסתכלו לו בעיניים שהוא כבר מגיל אפס יצטרך להתמודד עם תרופות, סטיגמות וחברה בעייתית ? איך תסתכלו לו בעיניים ותוכלו בעצם לדעת שאולי הוא לא ישרוד הרבה זמן עם האיידס ובעצם ילדתם אותו שבעצם חרב גזר הדין מרחפת עליו ? איך תסתכלו לו בעיניים ? הורים בעבר שכבר חוו את זה ולקחו את הסיכון והצליחו או לא, הורים לעתיד שחושבים על זה ועוד לא עשו את זה – תענו בכנות לשאלה הזו ולא רק מתוך אגואיזם אלא מתוך מחשבה על הילד הזה, התינוק/תינוקת הזה שייוולדו נשאים. אולי. אם זה יקרה – מה תגידו להם ? איך תוכלו בחיים שלכם להסתכל להם בעיניים ? אתם מוזמנים לכתוב את דעתכם, נשאים ובריאים כאחד, מה אתם חושבים על זה, האם נשא יכול לקחת כזו אחריות או זו הזכות שלו לילד וזה בסדר, ולכם הנשאים מנקודת המבט שלכם, איך אתם רואים את הדבר. התגובות לכאן בבקשה בצורה תרבותית ונאותה

HivGuy

New member
תגובתי כנשא

אני מגיב למרות שאין לי ילדים כרגע ואני לא שוקל בעתיד הקרוב לעשות ילדים. אבל עדיין חשוב לי להביע דיעה. קודם כל חשוב לי לציין את הנתונים. אחוזי ההצלחה בלידת תינוקות בריאים לאמהות נשאיות הם מאוד גבוהים ועומדים היום על כ 98% . מצד שני בכל לידה רגילה של אם בריאה יש סיכוי של כ 2% לסיבוכים בלידה או פגם מולד או מחלה כל שהיא לתינוק. מכאן ניתן להסיק שנשאיות אינן מסכנות את עוברן לעתיד סיכון גדול יותר מכל אם. האם בגלל סיכון של 2% להוולדותו של תינוק נשא צריך מראש לוותר? אז לדעתי ברור שלא. הרבה הורים בוחרים לעשות ילדים בנתונים בעייתים אחרים כשיש סיכן למחלה או פגם בתינוק. הרבה הורים בוחרים להמשיך הריון גם שמראש ידוע בזמן ההריון על בעיה או סיכוי לפגם. מעבר לכך הטיפולים היום לנשאים מאוד מתקדמים ומאפשרים ניהול אורך חיים בריא ותקין לחלוטין. מדענים צופים שתוך 10 שנים מקסימום 20 תהיינה כבר תרופות לריפוי מוחלט של איידס. תינוק שיוולד כרגע כנשא יוכל כמעט בוודאות בהמשך חייו להרפא מהמחלה. ואם להתייחס לגברים נשאים שרוצים לעשות תינוק עם אם בריאה אז הסיכויים הם בכלל אפסיים כבר וזה ריאלי לחלוטין להביא תינוק בריא בלי שהתינוק או האם ידבקו. בכל מקרה יש משהו מאוד פרובוקטיבי בניסוח השאלה : "חרצתם לו את החיים?". לדעתי זה לא לחרוץ חיים, זה לתת חיים. ורוב הסיכוי שחיים בריאים ותקינים. בקיצור אני לא חושב בשום אופן שנשאים צריכים לוותר על ילדים

Jony Jerusalem

New member
אני מדבר על 2 אחוזים האלה

לא על 98 סיכוי אחרת. שזה במודע יכול להיות מסוכן, ואני כן עדיין שואל את השאלה, איך תכל להסתכל על הילד שלך שיוולד נשא ? תזכור איך אתה התחלת את החיים שלך כנשא, האם זה היה חיים טובים ? וכאשר יש ידיעה שיש סיכוי קטן ולא כמו לידה רגילה ששם איש לא יודע על סכנות, אני מדבר פה שבמודע יש את הידיעה שיש סיכוי שהילד ייצא נשא ולדעתי כאן זה לא הוגן כלפי הילד הזה ודוקא אותו אחד שייצא נשא. ואני חושב שזה כן חריצת חיים, זה פשוט גדר דן לאדם לחיות את חייו כנשא. זכור תמיד אתה את היום בו בישרו לך שאתה נשא איידס, זכור איך חייך השתנו וגם אם בסוף אולי לטובה ויש כאלה גם אבל להרבה נשאים זה מחריב את החיים. תחשוב על אותו איש קטן שייצא נשא, אל תחשוב על אבא שיהיה לו ילד. מה הוא יגיד לך בבוא היום שיידע שהוא נשא, מה הוא יחשוב זה מורכב מאד ולדעתי אגואיסטי לטובת הנשאים אבל לא לטובת העולל הקטן וזו דעתי גם. ג'וני

HivGuy

New member
המשך

ומה עם כל תינוק שמאובחן לו פגם לפניי הלידה? האם צריך להמית אותו כשהוא ברחם? אלפיי תינוקות נולדים עם מומים. מחלות תורשתיות, עיוורון, שיתוק בגפיים, פיגור. לפעמים הפגמים מאובחנים כבר בהריון ובכל זאת ההורים בוחרים לתת לילד להוולד. אז מה עם כל הילדים הללו? גם להם אין זכות לחיות? גם ילד שיוולד מראש כנשא, יכול לחיות חיים עשירים, יפים וטובים. בוא ואני אחזיר אליך את השאלה. אתה חושב שהיית מעדיף לוותר על החיים שלך מאז שאתה נשא ולהפסיק להתקיים?? אני בטוח שלא. הרי יש לך זוגיות, יש לך עיסוקים ואתה חי חיים מלאים. יתרה מזאת. ילד שיוולד היום כנשא, עד שהוא יגיע לגיל של מודעות לבעיה - שזה לחות גיל 12-13 כבר בטוח שהמצב יהיה אחר לגמריי. וגם אם לא תהייה עדיין תרופה לריפוי מוחלט, אז ברור שהטיפול יהיה קל יותר, מתקדם יותר, ולא תהיה סטיגמה חברתית כמו שיש היום. לדעתי זו חשיבה פסימים לוותר מראש על ילד בגלל זה. אני בעד חשיבה אופטימית

Jony Jerusalem

New member
אני אענה לך

ואני אתחיל מהסוף שהייתי חייל וזה היה לפני 25 שנה היא אמרה לי שהייתי במלחמת שלום הגליל במכתב שכתבה לי שהיא האמינה שאגדל לא יהיו מלחמות, והנה, יש מלחמות והכל עד היום. מה שאומר, שאני לא הייתי בונה על זה שיהיה חיסון ולא יהיה תרופה אולי יהיה קוקטייל יותר משופר ולא יותר מזה. עזוב אותי ואת המזל שיש לי כרגע, עזוב את זה, אל תיקח אותי כדוגמה כי אני אולי לא דוגמה להתמודדות אחרת עם האיידס. קח את כל אלה האחרים שהחיים שלהם בזבל ואני מכיר לא מעט שהחיים שלהם לא סתם בזבל אלא במיץ של הזבל בנושא של תמיכה ואהבה. אני לא משווה לילדים שמתגלה להם מום בלידה כי זה ממש לא דומה למה שאני אומר פה בכלל. אני מתכוון לזה שנשא האיידס בעצם יודע שיש לו איידס ונשאית האיידס יודעת שיש להם איידס ויודעים שיש סיכוי תאורטי שהתינוק יכול להוולד נשא ולוקחים סיכון. אני לא יכול להשוות את זה למום שמתגלה במהלך ההריון, אני מדבר על מצב שזה ידיעה מראש שיש סיכון ועל זה אני טוען ועל זה אני מתכוון ואני חושב שכל הטיעונים שלך פה ממש לא לעניין לעצם הויגוח. החיים שלי הם לא רגילים כי אני מתמודד אחרת במחלה אבל אדם שיידע מגיל אפס שיש לו איידס החיים שלו לא יהיו כאלה. אדם שייקח תרופות מגיל אפס החיים שלו נגזרו אחרת להיות אם תרצה או לא תרצה. ואני חושב שהשאלה ששאלת אותי על אם הייתי מוותר על החיים שלי זה שאלה לא במקום כי אני את האיידס שלי עשיתי לעצמי, לא אף אחד מהאנשים סביבי עשה את זה לי ואני גרמתי אותו לעצמי ולא אף אחד אחר, האיידס שלי זה מבחירת החיים שלי וחיי ההוללות שלי שהיו בעברי. אבל לעומת זאת התינוק הזה אם יוולד נשא זה לידה מבחירה של הורים שהם רוצים ילד ולוקחים סיכון מחושב. הם לוקחים סיכון ומקסימום הם יצטרכו לחיות עם זה איתו ולהסביר לו את זה וזה בא לו כברירת מחדל. זה אגואיזם לשמו ואני מבין אותם, שלא תטעה אני מבין את הרצון לילד ביולוגי אבל מצד שני הסיכוי הכי קטן של הפגעות הילד הוא יוצר בעיה אתית מאד חמורה לטעמי. ואני מדגיש , זו דעתי ולדעתי הורים כאלה יהיה להם קשה מאד להסתכל על הילד שלהם שיצטרכו לראות אות כנשא ולתת לו להתמודד עם האיידס מגיל אפס ולא כמו שהם מגיל 20 או 30 או 40 או 50 יש הבדל.

HivGuy

New member
עדיין אני עומד על דעתי

מאחר וזה דיון, אז אני מכבד את דעתך. אני עדיין עומד איתן מאחורי דעותיי בנושא.

Jony Jerusalem

New member
לגיטימי לחלוטין

הנושא עלה פה לדיון, אני הבעתי את דעתי, אתה את דעתך ונשמע את דעת האחרים ובסוף הכל יישאר פתוח ואיש איש יעשה כפי שמבין. אבל זה נושא מאד עקרוני ששווה להעלות לדיון ציבורי לדעתי. רק בקשה משאר הגולשים - אנא, אל תערבו את החיים הפרטיים שלי כהומו בנושא, זה לא מהות הדיון.

UrbanDK

New member
ומה עם להוליד ילד שבהכרח אחד

מהוריו ימות תוך זמן לא רב? זה כן הוגן?

HivGuy

New member
בהכרח אחד מהוריו ימות תוך זמן קצר??

למה בהכרח?? אין הגבלה היום על תוחלת החיים של נשא. זו מחלה שמוגדרת כמחלה כרונית. הנה בבקשה דוגמא לסטיגמה שאנשים לא משתחררים ממנה....

למעלה